OTP banka naďalej pokračuje s akciou „Padajú úroky“

OTP banka naďalej pokračuje s akciou „Padajú úroky“

Ak aktuálne riešite otázku refinancovania predtým poskytnutých pôžičiek, prípadne máte záujem o nový úver – či už neúčelový alebo na financovanie bývania, najviac Vás bude zaujímať výška úrokovej sadzby a ročná percentuálna miera nákladov. S názorom, že každému padne úver s nižším úrokom sa dá len súhlasiť. OTP banka začiatkom tohto roka odštartovala akciovú ponuku úverov so zníženými úrokovými sadzbami. Pre veľký záujem je ponuka doteraz aktuálna. Kampaň má názov: Pozor! Padajú úroky. Zníženie úrokových sadzieb sa týka troch hlavných úverových produktov OTP banky – EXPRES úveru na čokoľvek, úveru na bývanie a otp REFINANC expres úveru. Cieľom tejto kampane je podporiť predaj vyššie uvedených produktov. Nerozhodných záujemcov chce banka motivovať úrokovou úsporou až do 3,20 % p.a. Celé to funguje na bonusovom systéme, pri ktorom môže klient sám ovplyvniť výšku svojho úroku za aktívne používanie účtu v tejto banke a za poistenie úveru.

Ponuku môžu využiť ako existujúci tak aj noví klienti, pravda je však taká, že klienti ktorí majú v OTP banke otvorený účet, na ktorý si pravidelne nechajú zasielať výplatu, získajú lepšie podmienky.

Najväčšiu zľavu z úrokovej sadzby vo výške až 3,20 % p.a. ponúka banka na otp REFINANC expres. Jedná sa o produkt, prostredníctvom ktorého môžete prefinancovať predtým poskytnuté pôžičky z iných finančných inštitúcií a znížiť si tak mesačnú splátku. Vďaka refinancovaniu môžete ušetriť na poplatkoch za vedenie viacerých účtov, ale najpodstatnejšia úspora sa dosiahne celkovým znížením úrokovej sadzby. V neposlednom rade výhodou refinancovania je sprehľadnenie výdavkov. Banka sľubuje automatické zvýhodnenie úrokovej sadzby až o 2 % p.a. oproti úrokom aktuálne splácaných úverov. Zvýhodnenie však platí len do istej hranice, a tou je 8,50 % p.a., čo je minimálna sadzba, za ktorú OTP banka aktuálne ponúka otp REFINANC expres.

Podobný model automatického zvýhodnenia úroku zvolila pri REFINANCOVANÍ ZUNO Bank. Len s tým rozdielom, že v tejto online banke je spodná hranica úrokovej sadzby stanovená na 6,90 % ročne.

otp bankaSpäť ale k REFINANC expresu z OTP banky. Okrem dvojpercentného automatického zvýhodnenia aktuálne splácaných pôžičiek môže klient počítať s ďalším úrokovým bonusom vo výške 0,8-1% v prípade, že si v tejto banke nechá zriadiť účet a bude si naň posielať mzdu (v závislosti od výšky posielanej mzdy na účet v banke, respektíve pomeru posielanej mzdy k výške mesačnej splátky – detaily sú uvedené v tabuľke nižšie )

V prípade, že sa klient rozhodne pre poistenie refinančného úveru v poisťovni Groupama Garancia získa dodatočný bonus z úroku o ďalšie 0,2 % p.a. Pri splnení vyššie uvedených podmienok si tak môžete znížiť úrok celkovo až o 3,20 %, pričom refinancovať sa dajú okrem klasických „spotrebákov“ aj povolené prečerpania a kreditné karty.

Ako sa určí výška kumulovanej zľavy?

Automatické zvýhodnenie úrokovej sadzby Násobok anuitnej splátky (presmerovaná mzda) Poistenie úveru v poisťovni Groupama
1,50 – 2,99 3,00 – 4,99 5,00 a viac
2% 2,80% 2,90% 3,00% 3,20%

Ďalšia akcia sa týka neúčelového úveru pod názvom otp EXPRES úver, ktorý získate v rámci reklamnej kampane so zvýhodnením úrokovej sadzby až o 1 %. Podmienkou je zriadenie účtu a presmerovanie mzdy do tejto banky. Jedno percentná zľava je však maximálna – výška zľavy sa vypočíta podľa toho, koľko násobok anuitnej splátky si budete mesačne posielať na otp účet. Výšku zľavy z úroku ilustruje nasledovná tabuľka:

Násobok anuitnej splátky (presmerovaná mzda) 1,50 – 2,99 3,00 – 4,99 5,00 a viac
Výška zľavy z úrokovej sadzby 0,80% 0,90% 1,00%

 

Prostredníctvom pôžičky na čokoľvek si môžete požičať sumu až do výšky 20 000 € bez zabezpečenia a bez ručiteľa. Dobu splatnosti si môže klient zvoliť samostatne, podľa toho, ako vysokú mesačnú splátku si môže dovoliť, maximálna lehota splatnosti je však 7 rokov. Výhodou je expresne rýchle spracovanie žiadosti bez príplatku a možnosť získať pôžičku aj bez dokladovania príjmu (čo platí aj pre neklientov banky)

Poslednou ponukou z kampane Pozor! Padajú úroky je možnosť získať zľavu vo výške 0,4 % p.a. na novo poskytnutý Úver na bývanie. Zľava sa uplatní automaticky pri presmerovaní mzdy do OTP banky.

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia