OTP Banka

OTP Banka

OTP Banka Slovensko, a.s. síce nepatrí medzi top 3 banky na Slovensku, čo sa týka trhového podielu, napriek tomu dokáže poskytovať zaujímavé služby a produkty predovšetkým pre súkromných klientov. Stratégia banky so zameraním na retailový segment a oblasť malých a stredných podnikateľov sa prejavuje pozitívne najmä s objeme poskytnutých úverov a vkladov získaných od klientov. OTP banka sa zameriava predovšetkým na perspektívnych mladých klientov, ktorých sa snaží udržať prostredníctvom ponuky inovatívnych produktov. Zameranie banky na individuálnych klientov sa prejavuje aj v neustále sa rozrastajúcej sieti obchodných miest. Aktuálne OTP banka disponuje sieťou až 65 pobočiek, strategicky rozmiestnených po všetkých regiónoch Slovenska. Centrála sa nachádza v Bratislave.

OTP banka je významným členom medzinárodnej skupiny bankových domov OTP Group, ktorá pôsobí až v deviatich krajinách Európy a ktorá prostredníctvom 1500 pobočiek obsluhuje až 11,9 miliónov klientov. Majoritným akcionárom banky je najväčšia maďarská banka OTP Bank Nyrt so sídlom v Budapešti, ktorá vlastní až 98,94 % všetkých akcií. Zvyšný podiel patrí menším akcionárom a slovenským spoločnostiam.

otp bankaOTP banka sa profiluje ako univerzálna banka retailového typu. Svojim klientom ponúka komplexné bankové služby, služby platobného styku a elektronického bankovníctva. Bankové služby zahŕňajú produkty ako bežné účty – takzvané otp kontá, ďalej sporiace a vkladové produkty, úvery a hypotéky. Práve v oblasti poskytovania úverov sa na Slovensku OTP banke dosť darí. Mimoriadne obľúbený je otp AUTO úver, ktorý poskytuje pre všetkých záujemcov s rovnakou, garantovanou úrokovou sadzbou vo výške 7,10 % p.a., ktorá sa nemení počas celej doby splatnosti a ktorá predstavuje aktuálne najlepšiu sadzbu na trhu. Z ponuky produktov tiež zaujme výnimočný sporiaci a bežný účet v jednom – takzvané otp konto 2v1, ktoré funguje ako bežný a sporiaci účet zároveň, Aj v tomto prípade poskytuje banka zaujímavé úročenie vkladov, vo výške až 2,5 % ročne. Neustálou inováciou bežných bankových služieb si OTP banka získava čoraz viac priaznivcov a verných klientov.

Kontaktné údaje

Adresa centrály OTP Banka Slovensko, a.s.

Štúrova 5, 813 54 Bratislava

Telefón 02/5979 1111
Fax 02/ 5296 3484
Telefón – Info linka 0850 111 222
Blokácia platobnej karty 0850 111 222

02 6828 5750

Email info@otpbanka.sk
Web stránka http://www.otpbank.sk/
Kód banky 5200
Označenie banky (znakový kód) OTPV
SWIFT kód / BIC OTPVSKBX

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia