otp KONTO 2v1 ponúka jedinečné spojenie výhod bežného a sporiaceho účtu s atraktívnym úročením

otp KONTO 2v1 ponúka jedinečné spojenie výhod bežného a sporiaceho účtu s atraktívnym úročením

OTP banka má v ponuke zaujímavý aj keď málo propagovaný produkt, otp KONTO 2v1, ktorý by sa dal charakterizovať ako hybrid bežného a sporiaceho účtu. Produkt predstavuje jedinečnú kombináciu výhod klasického bežného účtu so sporiacim účtom, na ktorom môže klient získať atraktívny úrok ako na výhodnom sporení vo výške až 1,5 % p.a. Zákazníci OTP banky tak nemusia mať zvlášť vedený bežný a sporiaci účet, ale svoje financie môžu spravovať pod „jednou strechou“ a navyše s úrokom, ktorý je jeden z najlepších na trhu z ponuky sporiacich účtov. Úročenie 1,5 % p.a. však nie je samozrejmé, ale nárok naň získavajú klienti po splnení nasledovných podmienok:otp banka

  • zriadenie OTP konta s balíkom služieb MAX a aktivácia služby 2v1
  • kreditný obrat na účte klienta musí byť minimálne 330 €  (v prípade, že klient dva po sebe nasledujúce mesiace nesplní podmienku minimálneho kreditného obratu na účte vo výške aspoň 330 €, bude mu služba 2v1 deaktivovaná. Je možné kedykoľvek požiadať o opätovnú aktiváciu po splnení tejto podmienky)
  • úročenie je pásmové: atraktívna úroková sadzba vo výške 1,5 % p.a. platí pre zostatok na účte od 2 000,01 € do 12 000,00 €. Zostatok v ostatných pásmach je úročený štandardným úrokom pre otp konto (0,01 % p.a.)

Úroky sú pripisované kvartálne. Peniaze na účte si môže klient kedykoľvek vybrať, nebude za to platiť žiaden sankčný poplatok a dokonca nepríde ani o nasporené úroky (pokiaľ budú splnené vyššie uvedené podmienky, teda zostatok na účte nad 2001,01 € a kreditný obrat na účte min. 300 € za mesiac).

Cena

OTP konto s balíkom služieb Max nie je najlacnejšie – mesačne Vás bude stáť 8,99 EUR. V rámci tohto poplatku sú zahrnuté bežné bankové služby a produkty, ktoré sa často využívajú – napríklad vydanie a vedenie dvoch debetných kariet podľa výberu klienta (Maestro, Maestro BMK alebo VISA Electron), všetky platby kartou u obchodníkov, všetky výbery hotovosti z bankomatov OTP, všetky vklady a výbery na pobočke a množstvo iných služieb. OTP banka však ponúka možnosť získania zľavy z mesačného poplatku po splnení podmienok programu odmeňovania. Výška zľavy sa vypočíta podľa objemu kreditných obratov za daný mesiac na účte. V prípade, že je objem kreditných obratov na účte je v danom mesiaci minimálne 1500 €, tak získate 50 % zľavu z poplatku a 100 % zľavu (účet zdarma) získate ak je objem kreditných obratov minimálne 2500 €. Okrem vernostnej zľavy banka zaviedla v minulom roku aj manželskú zľavu vo výške 50 % z poplatku, v prípade, že manželia majú vedené dva samostatné účty s balíkom služieb MAX.

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia