OTP pôžička je s garantovaným úrokom pre všetkých

OTP pôžička je s garantovaným úrokom pre všetkých

OTP banka mení podmienky poskytovania svojho otp EXPRES úveru. Po novom je úroková sadzba na bezúčelovej pôžičke stanovená na 9,70 % p.a. Dobrou správou je, že úver za úrok 9,70 % ročne môže získať každý žiadateľ, bez ohľadu na výšku svojich príjmov. Ako si už mohli spotrebitelia všimnúť, na Slovensku je získanie atraktívneho úroku podmienené splnením istých požiadaviek zo strany banky a otp EXPRES úver nie je žiadnou výnimkou.

Základnou podmienkou na získanie propagovaného úroku vo výške 9,70 % p.a. je aktívne využívanie účtu vedeného v OTP banke a poistenie úveru. Aktívnym využívaním účtu sa na tieto účely myslí poukazovanie mzdy alebo iného príjmu na účet vedený v OTP banke vo výške minimálne 300 € mesačne, ďalej uskutočnenie minimálne troch bezhotovostných transakcií platobnou kartou a do tretice realizácia minimálne jednej platby prostredníctvom trvalého príkazu na úhradu alebo aspoň jedno inkaso.

Druhou podmienkou je riadne splácanie pôžičky. Klient sa nesmie dostať do omeškania dlhšieho ako 5 dní so sumou vyššou ako 10 €. V prípade bezproblémového splácania banka vyplatí klientovi finančný benefit. Príklad:

otp bankaAk si požičiate 3000 € so splatnosťou 5 rokov:

  • objem pôžičky: 3000 €
  • štandardný úrok (bez splnenia podmienok akcie): 14,70 %
  • zvýhodnená úroková sadzba: 9,70 %
  • výška mesačnej splátky: 70,90 €
  • počet mesačných splátok: 60
  • poplatok za poskytnutie pôžičky: 0 EUR

Ak bude klient riadne a včas splácať dlžnú sumu podľa úverových podmienok, respektíve ak sa nedostane do omeškania dlhšieho ako 5 dní so sumou vyššou ako 10 €, ak si nechá úver poistiť a účet v OTP banke bude aktívne využívať, získa finančný benefit vo výške 426,49 €.
Štandardne je ročná percentuálna miera nákladov 15,78 % a celkové preplatenie z vyššie uvedeného príkladu je 4254 € (nezhŕňa výšku finančného benefitu). Prostredníctvom tohto produktu si môžete požičať na čokoľvek bez zabezpečenia a bez ručiteľa vo výške až 20 000 € so splatnosťou až 7 rokov.

Ako vidno z predchádzajúcich riadkov, získanie zvýhodneného úročenia vo výške 9,70 % p.a. je podmienené splnením množstva požiadaviek zo strany banky. Na slovenskom trhu to pritom nie je jediná ponuka s nálepkou „rovnaký úrok pre každého“. Výhodnejšiu ponuku – spotrebný úver na čokoľvek s fixným úrokom vo výške 7 % ročne poskytuje Unicredit bank. Podmienky na jeho získanie sú len dve – poistenie úveru a využívanie balíka služieb v Unicredit Bank.

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia