OTP pôžička je s garantovaným úrokom pre všetkých

OTP pôžička je s garantovaným úrokom pre všetkých

OTP banka mení podmienky poskytovania svojho otp EXPRES úveru. Po novom je úroková sadzba na bezúčelovej pôžičke stanovená na 9,70 % p.a. Dobrou správou je, že úver za úrok 9,70 % ročne môže získať každý žiadateľ, bez ohľadu na výšku svojich príjmov. Ako si už mohli spotrebitelia všimnúť, na Slovensku je získanie atraktívneho úroku podmienené splnením istých požiadaviek zo strany banky a otp EXPRES úver nie je žiadnou výnimkou.

Základnou podmienkou na získanie propagovaného úroku vo výške 9,70 % p.a. je aktívne využívanie účtu vedeného v OTP banke a poistenie úveru. Aktívnym využívaním účtu sa na tieto účely myslí poukazovanie mzdy alebo iného príjmu na účet vedený v OTP banke vo výške minimálne 300 € mesačne, ďalej uskutočnenie minimálne troch bezhotovostných transakcií platobnou kartou a do tretice realizácia minimálne jednej platby prostredníctvom trvalého príkazu na úhradu alebo aspoň jedno inkaso.

Druhou podmienkou je riadne splácanie pôžičky. Klient sa nesmie dostať do omeškania dlhšieho ako 5 dní so sumou vyššou ako 10 €. V prípade bezproblémového splácania banka vyplatí klientovi finančný benefit. Príklad:

otp bankaAk si požičiate 3000 € so splatnosťou 5 rokov:

  • objem pôžičky: 3000 €
  • štandardný úrok (bez splnenia podmienok akcie): 14,70 %
  • zvýhodnená úroková sadzba: 9,70 %
  • výška mesačnej splátky: 70,90 €
  • počet mesačných splátok: 60
  • poplatok za poskytnutie pôžičky: 0 EUR

Ak bude klient riadne a včas splácať dlžnú sumu podľa úverových podmienok, respektíve ak sa nedostane do omeškania dlhšieho ako 5 dní so sumou vyššou ako 10 €, ak si nechá úver poistiť a účet v OTP banke bude aktívne využívať, získa finančný benefit vo výške 426,49 €.
Štandardne je ročná percentuálna miera nákladov 15,78 % a celkové preplatenie z vyššie uvedeného príkladu je 4254 € (nezhŕňa výšku finančného benefitu). Prostredníctvom tohto produktu si môžete požičať na čokoľvek bez zabezpečenia a bez ručiteľa vo výške až 20 000 € so splatnosťou až 7 rokov.

Ako vidno z predchádzajúcich riadkov, získanie zvýhodneného úročenia vo výške 9,70 % p.a. je podmienené splnením množstva požiadaviek zo strany banky. Na slovenskom trhu to pritom nie je jediná ponuka s nálepkou „rovnaký úrok pre každého“. Výhodnejšiu ponuku – spotrebný úver na čokoľvek s fixným úrokom vo výške 7 % ročne poskytuje Unicredit bank. Podmienky na jeho získanie sú len dve – poistenie úveru a využívanie balíka služieb v Unicredit Bank.

Read more

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

V súčasnosti sa Slováci tešia mimoriadne priaznivým podmienkam poskytovania hypoték. Tretí mesiac roka prepísal niekoľko rekordov – priemerná úroková sadzba novo poskytnutých úverov na bývanie klesla na neuveriteľných 1,95 % p.a., pričom po prvý krát v histórii bola pokorená magická, dvojpercentná hranica. Nikdy predtým sa nedal nový úver na bývanie

By Redakcia