otp REFINANC úver je s rovnakým úrokom 2,79 % ročne pre každého

otp REFINANC úver je s rovnakým úrokom 2,79 % ročne pre každého

Refinančné úvery (splatenie úveru a jeho prenos do inej inštitúcie) a konsolidácia či optimalizácia úverov (zlúčenie viacerých pôžičiek do jednej) sú obľúbeným nástrojom ako si znížiť náklady na aktuálne záväzky. A idú na dračku. Tisícky dlžníkov prechádzajú z jednej banky do druhej v snahe znížiť si mesačné splátky, sprehľadniť si financie, získať peniaze navyše či ušetriť na zaplatených úrokoch počas celej splatnosti…

Horúci trend refinancovania sa snaží využiť vo svoj prospech každá úverová inštitúcia. OTP banka v snahe osloviť záujemcov o refinancovanie si pripravila zaujímavú novinku: otp REFINANC úver ponúka s rovnakým úrokom pre každého, vo výške 2,79 % ročne. Lákavý úrok. Najmä ak splácate záväzky ktoré ste si vzali spred niekoľkých rokov, kedy boli úrokové sadzby podstatne vyššie.

Na získanie atraktívneho úroku je nutné založiť nehnuteľnosť

otp bankaPodmienkou na získanie atraktívneho úroku vo výške 2,79 % p.a. (pri trojročnej fixácii) je zabezpečenie záložným právom na tuzemskú nehnuteľnosť, určenú na bývanie. Podmienkou je samozrejme aj pravidelný mesačný príjem, trvalý pobyt na Slovensku a vek od 18-65 rokov.

Bez obmedzenia maximálnej výšky

otp REFINANC úver sa poskytuje vo výške od 700 € až do 90 % z hodnoty zakladanej nehnuteľnosti (bez obmedzenia maximálnej výšky), so splatnosťou 1-30 rokov. Vzhľadom k tomu, že za úver sa ručí nehnuteľnosťou, oplatí sa najmä pri zlučovaní pôžičiek vo väčšom objeme. Klient si môže vybrať fixáciu úroku na 3,5 alebo 10 rokov. Peniaze je možné použiť aj na splatenie úverov poskytnutých vybranými nebankovkami a leasingovými spoločnosťami.

Banka akceptuje aj pôvodný znalecký posudok, a navyše aktuálne ponúka úver s rovnakým úrokom pre každého bez poplatku za poskytnutie. Okrem zlúčenia existujúcich úverov a sprehľadnenia splátok refinancovaním máte možnosť získať dodatočné finančné prostriedky formou navýšenia úveru, pri rovnakej výške splátky, akú platíte teraz. Druhá možnosť je znížiť si mesačnú splátku.

Aby sa refinancovanie oplatilo, treba si ho správne načasovať (k výročiu fixácie), aby ste nakoniec „neprerobili“ na poplatkoch za predčasné splatenie existujúcich záväzkov.

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia