OTP SENIOR konto láka dôchodcov na bezplatné vedenie účtu a niekoľko ďalších výhod

OTP SENIOR konto láka dôchodcov na bezplatné vedenie účtu a niekoľko ďalších výhod

Poberáte dôchodok (dávky dôchodkového zabezpečenia) a zaujíma Vás ako s minimálnymi nákladmi, respektíve bez poplatku získať účet, na ktorý by ste mohli dostávať dôchodok?

Jednu z alternatív ponúka OTP banka prostredníctvom bežného účtu otp SENIOR konto. Tento účet v sebe spája niekoľko benefitov – nielenže Vás nebude nič stáť (poplatok za zriadenie a vedenie účtu neplatíte), ale nebude Vás ani obmedzovať, žiadnymi požiadavkami na minimálny vklad alebo zostatok. Okrem toho si banka nebude účtovať žiaden poplatok za pripisovanie bezhotovostných platieb (to znamená, že ak na účet dostanete dôchodok, banka si za to nestrhne poplatok), navyše bezplatne získate aj jednu platobnú kartu Maestro alebo VISA Electron, prostredníctvom ktorej môžete vyberať hotovosť alebo platiť za tovar či služby u obchodníkov bezhotovostne.

otp bankaZa čo si priplatíte?

Samozrejme bankové operácie ako výbery v hotovosti, platobné príkazy, inkasá či platby kartou sú spoplatnené podľa platného cenníka banky. Ak potrebujete niekoľko krát do mesiaca zaplatiť kartou, respektíve vybrať si hotovosť z bankomatu, odporúčame radšej preplatiť si balík služieb. OTP banka ponúka až tri varianty:

  • základný balík Base za 3,29 € mesačne ( v cene je navyše jeden výber z bankomatu OTP banky na území SR v mesiaci a 2 platby platobnou kartou).
  • OTP konto s balíkom služieb PLUS – za cenu 4,49 € mesačne získate navyše: bezplatné bezhotovostné výbery realizované na základe trvalého príkazu zadaného v pobočke, inkasnej výzvy, splátky úveru, bezplatné bezhotovostné výbery prostredníctvom Internet a Mobil Bankingu a Call centra, všetky platby kartou, všetky výbery z bankomatov OTP banky.
  • balík služieb MAX pre náročných klientov (cena 8,99€ /mes.) – zahŕňa navyše možnosť spracovania prevodných príkazov v pobočkách banky, a dokonalý prehľad o pohyboch na účte formou SMS správy.

O Vami zrealizovaných transakciách získate prehľad vďaka výpisu z účtu, ktorý dostanete bezplatne poštou alebo si ho môžete aj osobne prebrať na pobočke banky a to aj bez predplateného balíka služieb. Okrem toho získate bezplatný prístup a využívanie kanálov elektronického bankovníctva OTPdirekt (Internet banking, Mobil banking, Call centrum, SIM Toolkit).

Výhodou je tiež možnosť zhodnocovať voľné finančné prostriedky formou termínovaného vkladu alebo otp TWIN konta, ktorých zriadenie a vedenie je tiež bezplatné.

Parametre

Názov banky OTP banka Slovensko a.s.
Názov produktu otp SENIOR konto
Typ produktu účet pre poberateľov dôchodku bez poplatkov (bez ohľadu na typ dôchodku či poskytovateľa)
Zriadenie účtu 0,00 €
Mesačný poplatok za vedenie účtu 0,00 €
Úroková sadzba 0,01 % p.a.
Poplatok za zrušenie účtu do 12 mesiacov od založenia účtu: 5 €

po 12 mesiacov od založenia: 0 €

Služby zahrnuté v cene otp Konta
Platobná karta Maestro alebo VISA Electron podľa výberu klienta
Výpis z účtu raz mesačne zdarma (zasielaný poštou alebo preberaný osobne na pobočke banky)
Služby elektronického bankovníctva áno
Počet prijatých platieb na účte všetky bezplatne
povolenie na inkaso – zadanie (v pobočke banky) všetky bezplatne
trvalý príkaz – zadanie (v pobočke banky) bezplatne
Platby kartou nie
Výbery hotovosti z bankomatov nie
Spoplatnené služby
Výber hotovosti z bankomatu OTP banky 0,30 €
Výber hotovosti z bankomatov iných bánk na Slovensku 1,50 €
hotovostné výbery realizované na pobočke 1,70 €
Platobný príkaz zadaný na pobočke: 1,00 €

zadaný cez internet banking: 0,15 €

Trvalý príkaz – realizácia 0,15 €
Inkaso – realizácia 0,80 €
hotovostné vklady realizované na pobočke bezplatne
platba platobnou kartou 0,15 €

 

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia