Overenie platieb: namiesto PIN-u priložte prst, alebo ukážte tvár

Overenie platieb: namiesto PIN-u priložte prst, alebo ukážte tvár

Namiesto zadávania PIN kódu, ktorý sa dá ľahko zabudnúť, autentifikácia pomocou otlačku prstu, hlasu alebo nasnímania tváre. To, čo dnes vyzerá ako scifi, sa stáva realitou. Kartové asociácie totižto usilovne pracujú na novej generácii maximálne bezpečných online platieb, pri ktorých nebude nutné zadávať PIN kód. Vyvíjajú nové štandardy, ktorý budú znamenať revolúciu v zabezpečení online platieb pri zachovaní maximálneho pohodlia klienta. Tkz. neviditeľná autentifikácia na základe hlasu, zosnímania tváre alebo otlačku prstu zvýši bezpečnosť platieb u obchodníkov, zníži čas skrátený platením a bude tak prínosom nielen pre držiteľov kariet, ale aj pre banky a obchodníkov.

Kreditka so zabudovaným snímačom odtlačkov prstov

kreditka aktivovana otlackom palcaPrvé ovocie je na svete. Spoločnosť MasterCard predstavila kreditnú kartu vybavenú snímačom odtlačkov prstov, ktorá umožňuje platiť v obchodoch bezpečnejšie. Bezkontaktná technológia nie je žiadnou novinkou, koniec koncov, už je dosť rozšírená aj na Slovensku. Bez zadania PIN kódu je však možné zaplatiť len malé sumy do 20 EUR, maximálne 3x po sebe v krátkom časovom intervale. Pri krádeži či strate karty tak prípadné zneužitie nepoloží skutočného majiteľa a vydavateľa karty na lopatky. Odteraz môžete zaplatiť bezkontaktne, bez zadávania PIN kódu aj väčšie sumy, ako len pár drobných.

Kreditku so zabudovaným snímačom otlačkov prstov vyvinula MasterCard v spolupráci s nórskou technologickou spoločnosťou Zwipe. Jedná sa o skvelý spôsob, ako predísť tomu, aby odcudzenou kartou platila neoprávnená osoba.

Ako to funguje?

Otlačok palca klienta je z dôvodu vyššej bezpečnosti uložený priamo v pamäti zabudovaného snímača, nie v externej databáze. Akonáhle idete platiť, vezmete do ruky kartu tak, aby ste sa jej dotýkali palcom, ktorý funguje ako Váš PIN kód. Platba sa uskutoční bezkontakne, rýchlo a jednoducho, priblížením karty k platobnému terminálu. Biometrická autentifikácia nahrádza PIN a umožňuje tak držiteľom kariet uskutočniť platby v akejkoľvek výške, bez limitu na rozdiel od bezkontaktných kariet, ktoré sú aktuálne na trhu.

„Všetci chceme platiť bezpečne, ale zároveň jednoducho, tak, aby to nebolo na úkor toho druhého. Chceme identifikovať klientov bez hesiel a PIN kódov. Biometrická autentifikácia nám to umožňuje. Heslá sú nepohodlné, ťažko zapamätateľné a dajú sa zneužiť. Biometria je cesta budúcnosti, lebo je jedinečná pre každého človeka. Našou úlohou je zabezpečiť maximálnu ochranu, jednoduchosť použitia a pohodlie pre zákazníka. Prvá verzia kreditky Zwipe MasterCard je významným míľnikom s povzbudivými výsledkami.“ uviedol pri príležitosti predstavenia tejto unikátnej novinky Ajay Bhalla, riaditeľ divízie zabezpečovacích riešení spoločnosti MasterCard.

Spoločnosť Zwipe teraz pracuje na ďalšej generácii karty, ktorá bude rovnakého formátu ako štandardné karty a ktorú bude možné použiť pri všetkých platobných termináloch. Očakáva sa, že novinka bude uvedená na trh v roku 2015. Nová karta bude využívať energiu z platobných terminálov bez potreby batérie.

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia