Patria Direct - profil spoločnosti

Patria Direct - profil spoločnosti

Máte k dispozícii voľné finančné prostriedky a chceli by ste ich investovať? Jednou z možností, ako začať a nepohorieť hneď na začiatku, je nájsť si spoľahlivého partnera. Toho budete určite potrebovať, nakoľko priamy prístup k obchodovaniu na burze cenných papierov majú len obchodníci s licenciou a platným členstvom na burze (tzv. brokeri).

Investor – začiatočník sa tak k obchodovaniu dostane len takým spôsobom, že podpíše zmluvu s obchodníkom, ktorá Vás oprávňuje začať obchodovať s cennými papiermi. Medzi obchodníkov najčastejšie patria bankové inštitúcie.

Samotný podpis zmluvy však na zrealizovanie obchodu nepostačuje. Pred samotným obchodovaním musíte vložiť finančné prostriedky na zberný účet obchodníka (pri platbe nezabudnite uviesť Váš variabilný symbol alebo rodné číslo).

Akonáhle obchodník obdrží na svoj účet Váš vklad, môže sa začať komunikácia s maklérom ohľadom realizácie obchodov, ktorý Vám poskytne investičné poradenstvo, názor na aktuálne dianie na trhu a samozrejme aj odporúčanie k jednotlivým titulom.

Na Slovensku a v Českej republike je pomerne známym brokerom (licencovaným obchodníkom s cennými papiermi) spoločnosť Patria Direct. Táto spoločnosť patrí do silnej finančnej skupiny KBC Group, rovnako ako aj Československá obchodná banka. Práve ČSOB s Patriou veľmi úzko spolupracuje.

Patria Direct služby sú určené fyzickým osobám ale aj firmám ktoré chcú zhodnotiť svoje voľné finančné prostriedky prostredníctvom investícií do zahraničných a domácich cenných papierov. Firma sa zameriava skôr na drobnejších investorov. Svojim členom poskytuje prístup na burzu (okrem pražskej sú na výber z 20 búrz strednej, západnej Európy a Severnej Ameriky), bezplatné založenie a vedenie účtu a kvalitný informačný servis.

Patria Direct, podobne ako aj iní brokeri si účtuje poplatky za každý uskutočnený obchod. Výhodou je však skutočnosť, že môžete začať obchodovať aj v malom, nakoľko nie sú stanovené žiadne minimálne objemy obchodu.

Spoločnosť má v ponuke nasledovné produkty:

  • patria directakcie – najmä regióny CEE, USA, Rusko a Kanada

  • dlhopisy

  • komodity – zlato, ropa…

  • podielové fondy

  • indexové akcie ETF

  • menové konverzie

  • hypotekárne záložné listy a české štátne dlhopisy

  • investičné certifikáty, futures a warranty

Čo sa týka spôsobu zadávania pokynov, na výber sú až 3 možnosti: prostredníctvom ich webovej stránky, prihlásením sa do svojho účtu, telefonicky alebo prostredníctvom makléra.

Poplatky

Poplatky budú závisieť od konkrétneho trhu a účtujú sa za uskutočnený obchod. Napríklad poplatok za zrealizovaný obchod na pražskej burze začína od 80 CZK. Za podanie a rušenie pokynu sa nič neplatí. Vedenie účtu je v Patria Direct taktiež bezplatné.

cennik patria direct

Aktuálny cenník poplatkov nájdete na tomto odkaze.

Patria Direct je dobrou voľbou nielen pre ostrieľaných investorov, ale aj pre nováčikov

Pre nich sú pripravené inštruktážne videá, ktoré záujemcov prevedú základnými pravidlami investovania. Ďalšie informácie o investovaní je možné získať zo sérii školení ktoré sa uskutočňujú vo vybraných krajských mestách. Pokiaľ sa nemôžete zúčastniť, možno Vás osloví ponuka webinárov, teda online prezentácii, ktoré sú určené registrovaným užívateľom.

Bezplatne si vyskúšajte obchodovanie na demo účte

Najlepšia škola investovania je bezpochyby možnosť vyskúšať si teoretické poznatky v praxi. Patria Direct ponúka demo verziu aplikácie, vďaka ktorej si môžete vyskúšať obchodovanie „nanečisto“ s virtuálnymi peniazmi. Zorientovať sa v aplikácii pomôže Sprievodca aplikáciou WebTrader.

https://cdn.patria-direct.cz/Pruvodce-web-trader.pdf

Aby ste v začiatkoch obchodovania rýchle neprišli o Vašu investíciu, aplikácia Vám umožní využívať inteligentné pokyny ako Stop limit, trailing stop, bracket alebo if pokyn.

Akonáhle si na demo účte osvojíte základné princípy obchodovania, môžete pokračovať s reálnym účtom.

Prístup k nemu je však podmienený bezplatnou registráciou a uzatvorením rámcovej zmluvy (ktorá sa dá kedykoľvek vypovedať).

Kontaktné údaje

Korešpondečná adresa a sídlo Patria Finance, a.s., Jungmannova 24, 110 00 Praha 1, Česká republika
Telefón (+421) 232 203 203
Email info@patria-direct.sk
Web https://www.patria-direct.sk

 

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia