Pelikan.sk láka na lacné letenky do svetových metropol za pár desiatok eur

Pelikan.sk láka na lacné letenky do svetových metropol za pár desiatok eur

Lov po lacných letenkách môže predstavovať aj istú formu adrenalínovej zábavy. Zohnať letenku za najnižšiu cenu a dostať sa do vytúženej destinácie za zlomok skutočnej ceny nie je žiadne umenie, stačí si osvedčiť zopár trikov a venovať tomuto koníčku dostatok času. Existujú ľudia, ktorí voľné chvíle trávia surfovaním po internete a hľadajú, hľadajú aby mohli cestovať čo najlacnejšie.

Až potom, čo majú rezerváciu v suchu, si začnú vybavovať voľno v práci, detailne plánovať cestu a hľadať si ubytovanie. Vďaka internetu už cestovanie nie je vymoženosťou „horných desaťtisíc“, ale pri troche námahy si ho môžu dovoliť aj skromnejšie zarábajúci alebo dokonca študenti privyrábajúci si čiastočnými úväzkami či mizerne platenými mizerne brigádami.

Uľahčite si život vyhľadávačmi leteniek

kridlo lietadlaPokiaľ chcete aj Vy cestovať s minimálnymi nákladmi, musíte si osvojiť zopár zásad. Prvé a hlavné pravidlo znie: zabudnite na agentúry a letenky si vyhľadávajte sami. Najlepším priateľom cestovateľov s obmedzeným rozpočtom sú internetové vyhľadávače – či už leteniek alebo ubytovania.

New York za 209 €, Paríž za 97 €, Rím za 92 €. Na takéto, až dumpingovo nízke ceny spiatočných leteniek (vrátane všetkých poplatkov) láka portál Pelikan.sk. Pokiaľ ste si naň ešte neklikli, jedná sa o slovenskú jednotku na vyhľadávanie leteniek. Portál prevádzkuje spoločnosť pelicantravel.com, s.r.o., ktorá vznikla v roku 2004 ako prvý online predajca leteniek na tuzemskom trhu.

Pelikan.sk však neponúka pokročilé vyhľadávanie spomedzi 800 leteckých spoločností (vrátane nízkonákladových dopravcov), ale aj vyhľadávanie lacného ubytovania a dokonca aj akciových pobytov – teda kombináciu výhodnej letenky, ubytovania, prípadne stravy, transferu z letiska na hotel a zapožičania auta na celý pobyt. Užívatelia vyhľadávacích portálov predovšetkým šetria čas. Len si skúste spočítať, koľko hodín by ste museli stráviť zistením ponúk už len niekoľkých desiatok leteckých spoločností. Pelikan.sk celú namáhavú prácu spraví za Vás.

Exotika aj európske metropoly za lacný peniaz

Zľavy na akciových pobytoch začínajú na 30 % a dosahujú až 50 %, čo môže pri exotických destináciách ako napríklad Thajsko, Srí Lanka, Bali predstavovať úsporu 700-900 € na osobu. Týmto spôsobom sa predávajú často aj ultra first minute (najmä exotické destinácie), ktoré je potrebné rezervovať niekoľko mesiacov dopredu, aby bola cena letenky čo najlacnejšia.

V ponuke akciových pobytov však nájdete aj obľúbené európske metropoly – napríklad Miláno (trojdňový pobyt v štvorhviezdičkovom hotely s raňajkami a transferom len za 169€ na osobu), za rovnakú cenu sa dá zakúpiť štvordňový pobyt v Barcelone, za štyri dni v troj hviezdičkovom hoteli v Benátkach zaplatíte len 199 € na osobu. Akciové ceny zájazdov nemajú dlhé trvanie – v predaji sú spravidla iba dva dni, takže ak Vás ponuka zaujala, pridlho neváhajte. Dobrou správou ale je, že ďalšie pobyty a destinácie každým dňom pribúdajú.

Ako na to?

Pokiaľ však chcete iba letenku a je Vám jedno, kam poletíte, istotne na webe Pelikan.sk oceníte sekciu „akciové letenky“, kde sú zoradené lety do najobľúbenejších európskych metropol podľa ceny od najnižšej po najvyššiu.

Pokiaľ však máte konkrétnu predstavu o cieľovej destinácii, použite vyhľadávač leteniek. Vo vyhľadávacom formulári zadajte odletové letisko (najlepšie je zvoliť kombináciu dvoch – troch najbližších letísk, teda Bratislava, Viedeň, prípadne Praha či Budapešť), to isté platí aj pre prílet.

Väčšina veľkých miest má niekoľko letísk a vybratím viacerých možností v danej lokalite si zvýšite šance na nájdenie čo najlacnejšej ponuky. Zvážte tiež mestá v okolí, hlavné medzinárodné letiská v metropolách majú vyššie servisné poplatky, kvôli lepšej dostupnosti a prestížnej lokalite, čo sa však vždy prejaví aj na vyššej cene. Pre niekoho je dôležité byť hneď na mieste, iný pretrpí aj ďalší presun autobusom, len aby ušetril pár desiatok eur na letenke. Je len na Vás, ku ktorej možnosti sa prikloníte. Vo vyhľadávacom formulári budete tiež musieť zadať dátum odletu a príletu. Letenka Vás vyjde lacnejšie, ak si cestu naplánujete na menej frekventované dni – napríklad utorok alebo stredu. Pokiaľ nie ste viazaný na konkrétny dátum, porovnajte si lety aj v okolitých dátumoch. Pri hľadaní lacných leteniek platí pravidlo, že čím skôr rezervujete tým lacnejšie kúpite.

Samozrejme ruka v ruke s nízkymi cenami idú prísnejšie pravidlá pre storno a zmenu dátumu. V drvivej väčšine prípadov sa lacné letenky nedajú stornovať a dokonca ani nepovoľujú žiadne ďalšie dodatočné zmeny. Suma za objednané služby pri online rezervácii je zhodná so sumou na zálohovej faktúre a je konečná. Vo väčšine prípadov sú už v cene zahrnuté aj letiskové poplatky, prípadne poplatok za platbu kartou a poplatok pre Pelikan. Niektoré krajiny však majú politiku platby letiskového poplatku v hotovosti, priamo na letisku (napr. Thajsko), v takom prípade budete doplácať, no samozrejme Pelikan.sk Vás bude o tejto skutočnosti informovať priamo na svojich webových stránkach.

Pelikan.sk je na Slovensku jednotkou v predaji online leteniek. K tejto významnej pozícii nepochybne prispel fakt, že na tuzemský trh vstúpil ako prvý, no ani časový náskok nezaručí dlhodobé udržanie pozície, pokiaľ firma neposkytuje kvalitné služby a servis. O úspechu spoločnosti svedčí aj to, že sa dokázala presadiť aj v zahraničí – v roku 2006 expandovala do susednej Českej republiky, kde spustila portál Pelikan.cz, o rok neskôr vstúpila na maďarský trh s webom pelikan.hu. V roku 2012 firma rozširuje svoje zastúpenie aj o Poľsko (portál Flipo.pl) a v roku 2013 o Rakúsko (Flipo.at).

Napriek tomu, že Pelikan.sk je kvalitný vyhľadávač leteniek, je vždy dobré, ak sa neviažete len na jeden portál, ale porovnávate ceny prostredníctvom rôznych vyhľadávačov. Najmä ak ovládate anglický jazyk, nič Vám nebráni, aby ste vyskúšali vyhľadávanie cez Skyscanner – ten sa pýši tým, že vyhľadá dostupné lety na základe zadaných kritérií u leteckých spoločností po celom svete. Pre tých, ktorí nemajú jasno v tom, kde chcú stráviť dovolenku a nemajú peniaze na rozhadzovanie je ideálny Skypicker.com – tento sa totižto zameriava na tak lacné lety ako sa len dá. Web sa špecializuje iba na lety po Európe.

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia