Peňažná odmena za platby kartou je podľa Slovákov najatraktívnejšia

Peňažná odmena za platby kartou je podľa Slovákov najatraktívnejšia

Platenie platobnou kartou je dnes veľmi moderné, najmä pri väčších nákupoch. Priemerná suma, od ktorej bežne platíme za nákupy bezhotovostne, je 23 €.

Pri platbách za menšie nákupy sme však trocha konzervatívnejší a stále uprednostňujeme hotovosť (iba 46 % ľudí bežne platí kartou aj menšie nákupy do 7 €).

Karty ktoré vracajú percento z platieb späť na účet sú mimoriadne žiadané

Bez ohľadu na to, ako často využívame platobnú kartu, takmer každého poteší peňažná odmena za platby kartou. Podľa nedávno realizovaného prieskumu Prima banky, ktorý uskutočnila agentúra 2muse vyplynulo, že až 92 % opýtaných by zvažovalo častejšie platenie kartou ak by im ich banka vrátila isté percento zo zaplatenej sumy.

Napriek tomu, že odmeny za platby kartou nie sú na slovensko trhu novinkou (odpustenie poplatku za vedenie účtu) peňažné odmeny začali banky v rámci konkurenčného boja zavádzať iba nedávno. Z každej bezhotovostnej transakcie uskutočnenej karty tak získa klient isté percento z platby späť na svoj účet.

Jednotkou na trhu je stále Slovenská sporiteľňa

platenie kartouLeadrom v oblasti vydávania a využívania platobných kariet sa v roku 2012 stala najväčšia slovenská komerčná banka a člen Erste Group, Slovenská sporiteľňa. Jej klienti uskutočnili v predchádzajúcom roku viac ako 86 miliónov platieb prostredníctvom platobnej karty, čím SLSP dosiahla úctyhodný trhový podiel až 31 % objemu všetkých transakcií na slovenskom trhu.

Aj Slovenská sporiteľňa motivuje svojich zákazníkov k častejšiemu používaniu platobnej karty formou odmien. Banka poskytuje debetné karty, ktoré vracajú pol percenta z každého nákupu späť na účet klienta. Money back službu poskytuje ku kartám vydaným k Osobnému účtu, k Osobnému účtu Exclusive a Mladý. Klienti často nazbieranú odmenu použijú na úhradu poplatkov spojených s vedením účtu, ktorú si môžu týmto spôsobom znížiť až na nulu. Môžu si tak užívať výhody plnohodnotného účtu, v rámci ktorého získajú všetky často využívané bankové služby bez poplatku. Vlani tak Slovenská sporiteľňa vrátila držiteľom debetných kariet celkom až 3,58 milióna eur. Keďže odmena mala veľký úspech, banka sa rozhodla v Septembri 2012 obohatiť o túto výhodu aj kreditné karty. Na tých Slovenská sporiteľňa vracia odmeny, v závislosti od typu kreditnej karty vo výške od 0,5 -1 % z každej bezhotovostnej transakcie. Najväčšiu odmenu, až jedno percento dostanete späť pri Štedrej karte a Visa kreditke, pri ostatných typoch kreditných kariet sa môžete tešiť na odmenu 0,5% z uskutočnených platieb.

Odmena je na účet klienta pripísaná vždy prvý deň mesiaca, ktorý nasleduje po mesiaci, v ktorom boli transakcie uskutočnené. Odmeny sa vyplácajú zo sumy minimálne 50, a maximálne 2000 € za každý mesiac.

Slovenská sporiteľňa však nie je jediná, ktorá odmeňuje za platby kartou. Prima banka tiež sľubuje odmenu za bezhotovostnú platbu uskutočnenú debetnou kartou vo výške 0,5 % za každý nákup. Podmienkou pre jej získanie je zriadenie Osobného účtu v Prima banke, ktorý mesačne stojí 3,90 €. Ak kartou zaplatíte za nákupy v objeme 480 € za mesiac, Prima banka Vám vráti odmenu 2,40 €. Ak však zaplatíte kartou 780 € mesačne, získate Osobný účet bez mesačného poplatku.

Read more

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

V súčasnosti sa Slováci tešia mimoriadne priaznivým podmienkam poskytovania hypoték. Tretí mesiac roka prepísal niekoľko rekordov – priemerná úroková sadzba novo poskytnutých úverov na bývanie klesla na neuveriteľných 1,95 % p.a., pričom po prvý krát v histórii bola pokorená magická, dvojpercentná hranica. Nikdy predtým sa nedal nový úver na bývanie

By Redakcia