Plastická chirurgia: miesto tela prevetrajte peňaženku

Plastická chirurgia: miesto tela prevetrajte peňaženku

Poznáte to, nemáte čas na seba a na nevyhnutnú starostlivosť o svoje telo, lebo drvivú väčšinu času sa musíte venovať rodine, domácnosti a zarábaniu peňazí – skrátka všetkému len nie sebe. Potom svoje ťažko zarobené peniaze míňate na „zaručené“ tabletky na chudnutie, aby ste svojmu telu uľavili aspoň instantne. Táto do značnej miery lenivosťou a výhovorkami daná logika sa dá aplikovať aj na plastickú chirurgiu, ktorá má dať zbohom tukom, ktorými ste svoje telo celé roky obaľovali pri sedavom zamestnaní. Samozrejme plastická chirurgia nie je len o pohodlnom odstraňovaní tukových vankúšov, ale najmä o estetických zákrokoch ktoré pomáhajú zvyšovať sebavedomie človeka – face lifting, korekcia nosa, viečok, ušníc, odstraňovanie jaziev, znamienok, vlasová transplantácia, naťahovanie kože tváre, krku a čela, zväčšenie pier…Najviac sa však u nežnejšieho pohlavia skloňuje plastika pŕs – zväčšenie, zmenšenie či modelácia prsníkov.

Kúpte si nové prsia

Korekcia prsníkov zaujíma čoraz viac ženy po tehotenstve a po dojčení. Predsa len, ženské prsia sú od nepamäti symbolom ženskosti a krásy. Preto sa niet čomu diviť, že nespokojnosť s tvarom alebo pevnosťou prsníkov negatívne ovplyvňuje psychiku ženy. Modelácia prsníkov je určená práve na zlepšenie pevnosti a tvaru prsníkov, ktoré boli narušené prudkou zmenou váhy, tehotenstvom, dojčením, chorobou alebo úrazom. Nové a krajšie prsia však nie sú lacnou záležitosťou. Cena plastiky pŕs sa pohybuje rádovo v tisíckach eur. Napríklad redukcia a úprava prsníkov Vás vyjde od 1490 -2100 €, augmentácia (zväčšenie prsníkov) od 1000 -3000 € (v závislosti od typu implantátov a od lokality).

Vietor v peňaženke však dokážu spraviť aj iné výkony plastického chirurga. Napríklad odstránenie tuku pomocou WAL liposukcie jednej partie stojí v prestížnom centre Interklinik plastickej chirurgie v Bratislave minimálne 900 €.Facelifting tváre (tvár a krk) patrí tiež medzi drahšie výkony – bude Vás stáť 1300 – 3000 €.

Nemáte na to? Skúste splátky

velke bruchoNa splátky či na úver sa dá dnes kúpiť všetko. Aj keď to znie možno neuveriteľne, ale aj odsávanie tuku či modelácia poprsia. Keď sa chcete cítiť istejšie a atraktívnejšie a nemáte na plastickú operácia peniaze, môžete požadovaný výkon financovať aj prostredníctvom splátok. Na Slovensku túto možnosť ponúka už spomínaná klinika zdravia a krásy Interklinik v spolupráci so spoločnosťou Home Credit a to na všetky zákroky plastickej chirurgie, chudnutia na mieru, dermatokozmetiky ale aj stomatológie. Medzi základné podmienky tejto možnosti financovania patrí občianstvo SR a pravidelný príjem zo závislej činnosti (zo zamestnania – zamestnanec sa nesmie nachádzať v skúšobnej či výpovednej lehote) alebo príjem z podnikania. Pri výške úveru do 1000 € stačí predložiť dva doklady totožnosti a pri financovaní nad 1000 € sa navyše bude požadovať preukázanie solventnosti klienta prostredníctvom potvrdenia o výške príjmu od zamestnávateľa. SZČO predkladajú potvrdené daňové priznanie za posledné zdaňovacie obdobie.

Prostredníctvom úveru od Home Creditu sa však zákrok v 100% výške financovať nedá – klient musí vopred zložiť akontáciu vo výške 10 -70 % z ceny zákroku. Jednotlivé splátky si môžete podľa Vašej aktuálnej finančnej situácie rozložiť na obdobie 5-50 mesiacov. Viac informácii o tomto spôsobe financovania sa dozviete na osobnom pohovore priamo na klinike. Nákup na splátky má tú výhodu, že ho vybavíte veľmi rýchle (na počkanie) a pri finančne menej náročných operáciách (do 1000 €) dokonca nemusíte dokladovať príjem. Netreba však zabúdať, že Home Credit je nebankovým subjektom, takže treba počítať s vyšším úrokom a ročnou percentuálnou mierou nákladov ako pri bezúčelovom spotrebnom úvere z banky.

Hradí niečo aj poisťovňa?

Aj keď je estetická a plastická chirurgia mnohými považovaná za rozmar žien, ktoré nemyslia na nič iné, ako čo najlepšie vyzerať, nie je to tak. Plastická operácia môže výrazne pomôcť nielen pri fyzických problémoch ale aj pri psychických a to nielen u dospelých, ale aj u detí.

Zaspomínajte si na školské časy, nemali ste v ročníku spolužiaka s odstávajúcimi ušami? Možno si nespomeniete na meno, lebo ho máte zafixovaného pod prezývkou „ušiplesk“. Deti vedia byť kruté a nevedia si predstaviť akú psychickú traumu môže spôsobiť zlomyseľná prezývka. Korekcia uší patrí spolu s korekciou rázštepu medzi najčastejšie realizované plastiky u detí. Obe hradí poisťovňa v plnej výške pre deti do 18 rokov, ale až po odporúčaní psychológa alebo psychiatra.

Poisťovňa tiež preplatí také operácie, pri ktorých je potrebné nahradiť napríklad chýbajúce prsty, operáciu vrodenej deformácie tváre, odstránenie zhubných nádorov kože (respektíve odstránenie ako forma prevencie pokiaľ ide o podozrenie na malignitu) ale aj isté typy plastiky pŕs. Nové prsia Vám poisťovňa preplatí napríklad pri rekonštrukcii prsníka po rakovine, pri asymetrii (ak nie sú rovnako veľké) alebo ak veľkosť spôsobuje problémy s chrbticou.

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia