Platobná karta Maestro - Poštová banka a.s.

Platobná karta Maestro - Poštová banka a.s.

Poštová banka má v ponuke debetných platobných kariet dve neembosované platobné karty (BMK, Maestro) a dve embosované (MasterCard Standard, MasterCard Gold).

V tomto príspevku sa detailnejšie pozrieme na kartu Maestro. Banka ju vydáva ku všetkým osobným účtom vedeným v domácej ale aj cudzej mene. Podmienkou okrem vedenia účtu v PB je, že jej držiteľ musí mať minimálne 6 rokov.

Vydáva sa s platnosťou na 3 roky s možnosťou automatickej obnovy. Jednorázový poplatok za vydanie medzinárodnej platobnej karty Maestro je 4,99 €, mesačný poplatok za vedenie je 0,49 €.

Poskytuje sa s maximálnym denným limitom pre výbery hotovosti 1200 € (prípadne ekvivalent v cudzej mene). U obchodníkov môžete kartou za deň uskutočniť platby v objeme maximálne 1500 €. Samozrejme, limity je možné podľa želania zákazníka nastaviť aj nižšie, zmena denných limitov je spoplatnená podľa aktuálneho cenníka (viď tabuľka nižšie).

maestro od PBVýhodou platobných kariet vydaných Poštovou bankou je široká sieť miest, kde sa dá vyberať hotovosť. Klienti PB môžu vyberať hotovosť z bankomatov, prostredníctvom 1600 Poštomatov, ktoré sú k dispozícii na všetkých poštách na Slovenku (čo ocenia obyvatelia obcí, kde nebol inštalovaný žiaden bankomat).

Hotovosť môžete vyberať aj netradične – pri nákupe u vybraných obchodníkov – napríklad v predajniach Coop Jednota (vďaka službe CashBack) a v neposlednom rade aj na pobočkách bánk a zmenární označených logom Cash Advance.

Prostredníctvom Poštomatov a bankomatov môžete zistiť informáciu o disponibilnom zostatku a tiež si môžete dobiť kredit predplatených kariet mobilných operátorov.

IBAN číslo priamo na karte

Zaujímavosťou je, že na karte je pod menom a priezviskom jej držiteľa vytlačené aj číslo účtu v tvare IBAN. Potom, čo sme prešli na SEPA platby je to mimoriadne praktické riešenie, nakoľko klient má číslo IBAN stále po ruke, nemusí ho vyhľadávať vo výpise z účtu, nemusí sa prihlasovať do internet bankingu aby ho zistil a nemusí nosiť so sebou ďalšiu kartičku, na ktorej by bolo uvedené.

Po novom môžete platiť aj bezkontaktne…

Ďalšou pozitívnou správou je, že platobné karty Maestro vydané po 2.6.2014 sú vybavené bezkontaktnou funkciou Paypass. Tento pohodlný a rýchly spôsob platenia (bez zadávania PIN pre platby do 20 €) sa automaticky aktivuje pri prvom použití karty v bankomate, Poštomate alebo POS termináli.

Parametre

Názov banky Poštová banka, a.s.
Názov produktu Maestro
Typ medzinárodná neembosovaná debetná platobná karta
Podmienky osobný účet v PB, vek minimálne 6 rokov
Denný limit pre výber hotovosti: 0-1200 € / deň

pre platby u obchodníkov: 0-1500 € / deň

Platnosť 3 roky (možnosť automatickej obnovy)
Poplatky  
Jednorázový poplatok za vydanie karty 4,99 €
Mesačný poplatok za vedenie 0,49 €
Expresné vydanie 50,00 €
Prevydanie pred skončením platnosti karty 4,99 € + cena poistenia
Výber hotovosti z bankomatu Poštovej banky: 0,25 €

inej banky v mene EUR: 1,50 €

inej banky v cudzej mene: 2 % výberu, min. 5,50 €

 

Výber hotovosti cez POS terminál (Cash Advance) Poštovej banky (Poštomat): 0,33 €

inej banky v mene EUR: 1,5 % výberu, min. 1,70 €

inej banky v cudzej mene: 2 % výberu, min. 5,50 €

Platba za tovar alebo služby u obchodníka 0,15 €
Zistenie zostatku na účte cez bankomat/ Poštomat 0,16 €
Zmena PIN cez bankomat 2,50 €
Opätovné zaslanie PIN 3,50 €
Zmena denných limitov 2,50 €
Blokácia karty bezplatná služba
Odblokovanie karty 4,00 €
Mesačný výpis o zrealizovaných transakciách (papierový) 1,00 €
Zrušenie bezplatné
Ročný poplatok za cestovné poistenie k platobnej karte individuálne poistenie: 15,60 €

rodinné poistenie: 39 €

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia