Plus500 recenzia brokera

Plus500 recenzia brokera

Plus500 je online platforma, ktorá umožňuje investorom obchodovať na pohyboch cien akcií, indexov, komodít a devíz. Tento broker tak ponúka okrem obchodovania 48 menových párov aj možnosť investovať do najpopulárnejších akcií. indexov a komodít (zlato, striebro, ropa, platina, káva, bavlna, cukor, pšenica…) – všetko vo forme takzvaných CFD kontraktov (kontraktov na vyrovnanie rozdielov). Výhodou pre investora je nižšia počiatočná investícia a využitie efektu finančnej páky, ktorá investorovi umožňuje otvárať aj niekoľkonásobne vyššiu hodnotu pozície ako má momentálne k dispozícii na svojom účte.

O spoločnosti

plus500 logoPlus500 je celosvetovo známy britský broker. Portál www.plus500.com prevádzkuje spoločnosť Plus500UK Ltd, ktorá vstúpila na trh v roku 2008. Od tejto doby spoločnosť neustále rozširovala svoje portfólio o ponuku ďalších akcií zo svetových trhoch. Stala sa prvou spoločnosťou na svete, ktorá ponúka investorom CFD nástroje bez provízií. Táto skutočnosť prispela k prudkému rozmachu firmy – už v roku 2011 mal tento broker viac ako jeden milión obchodníkov, ktorí dokopy zrealizovali viac ako 2 milióny transakcií mesačne.

Napriek tomu, že firma pôsobí na prvý pohľad dôveryhodne, Národná banka Slovenska vydala upozornenie na nepovolenú činnosť obchodnej spoločnosti Plus500 UK Ltd. Podľa správy NBS táto firma očividne vyvíja na území Slovenskej republiky podnikateľské aktivity, na ktoré je nutné mať povolenie zo strany Národnej banky Slovenska, pričom takéto povolenie uvedenej spoločnosti udelené nebolo. Navyše Národná banka Slovenska neeviduje Plus500 ako poskytovateľa investičných služieb na základe jedného európskeho povolenia. Po zverejnení tlačovej správy webové stránky spoločnosti boli istý čas nedostupné. V praxi to znamená jedno – spoločnosť Plus500 UK Ltd nepodlieha dohľadu NBS a finančné prostriedky investované do aktivít tejto firmy nie sú kryté Garančným fondom investícií podľa zákona o cenných papieroch a investičných službách.

25 € vstupný bonus zadarmo

Plus500 sa snaží osloviť obchodníkov z celého sveta (bez znalosti anglického jazyka) preložením platformy do národných jazykov. Pre záujemcov o investovanie zo Slovenska to znamená, že celý systém je dostupný v slovenčine (na stránke: http://www.plus500.com/sk/) Firma ponúka založenie zdarma založenie demo účtu, na ktorom si môže začínajúci obchodník vyskúšať obchodovanie. Nových obchodníkov firma láka na založenie reálneho účtu so skutočnými peniazmi bonusom vo výške 25 € (bez nutnosti vloženia vlastných finančných prostriedkov). Najskôr je však potrebné stiahnuť si obchodný software (download link je priamo na ich webovej stránke). Druhou možnosťou je získanie 30 % bonusu z prvého vkladu, a to nasledovne:

Minimálny vklad Suma bonusu Požadovaný počet obchodníckych bodov Kód bonusu
100 € 30 € 50 FIRST100
500 € 150 € 150 FIRST500
1.000 € 200 € 200 FIRST1000
5.000 € 1.000 € 1000 FIRST5000
10.000 € 1.500 € 2500 FIRST10000
50.000 € 7.000 € 10000 FIRST50000

 

Bonus bude vyplatený na Váš účet okamžite potom, čo dosiahnete požadovaný počet obchodníckych bodov. Firma poskytuje bonus len na jednu domácnosť / IP adresu a jeho platnosť vyprší za 3 mesiace. Vďaka tomuto motivačnému systému majú možnosť vyskúšať si obchodovanie „naostro“ s reálnymi peniazmi aj ľudia, ktorí sa boja investovať vlastné peniaze.

Spoločnosť je mimoriadne lákavá najmä pre obchodníkov, ktorí spočiatku nechcú investovať vysoké vkladu (minimálny požadovaný vklad je len 100 €). K plusom tiež patrí mimoriadne jednoduché a intuitívne užívateľské rozhranie ktoré je vhodné aj pre úplných nováčikov. Vďaka demo účtu si môžete po prvý krát vyskúšať obchodovanie na forexe, predávať akcie, indexy či komodity ako zlato striebro či ropu.

K nevýhodám patrí absencia telefonického kontaktu na webovej stránke spoločnosť (komunikácia je možná výlučne cez email a iba v anglickom jazyku), zmluva je tiež iba v anglickom jazyku (odporúčam prečítať!), mínusom je aj jednoduchá technická analytika a no a v neposlednom rade chýbajúca licencia od NBS na vykonávanie tejto činnosti na Slovensku.

Aké sú Vaše skúsenosti s Plus500? Investovali ste už cez nich? Ak áno, dajte nám vedieť Vaše skúsenosti v diskusii nižšie.

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia