Poistenie cez sms

Poistenie cez sms

Chystáte sa na dovolenku, kufre máte zbalené, všetko povybavované, ale v tom si spomeniete, že na niečo ste predsa len zabudli – na cestovné poistenie. Na Slovensku už pomerne dlho existuje služba – takzvané poistenie cez sms, ktorá je určená práve pre prípady, keď si na poslednú chvíľu (t.j. v čase, ak ste už na ceste na dovolenku) spomeniete že ste neuzatvorili cestovné poistenie do zahraničia alebo poistenie do hôr. Často ju využívajú aj klienti, ktorí preferujú maximálny komfort pri uzatváraní poistky. Koncept sms poistenia uviedla na slovenský trh ako prvá Union poisťovňa, krátko po nej sa pridala aj Allianz Slovenská poisťovňa. Bežnou súčasťou poistky uzatvorenej prostredníctvom sms správy je poistenie liečených nákladov v zahraničí a asistenčná služba, plus ako doplnkové služby si môžete zvoliť poistenie zodpovednosti za škodu, poistenie úrazu, batožiny a nákladov na zásah horskej záchrannej služby na Slovensku. Napríklad Union ponúka poistenie cez sms až v 4 rôznych typoch – dva sú určené pre cesty do zahraničia a dva sú na Slovensko. Ak cestujete do zahraničia, môžete si vybrať z balíka typu A alebo B. Typ A Vás vyjde lacnejšie, iba 1,95 € za deň a obsahuje samostatné poistenie liečebných nákladov v zahraničí s poistnou sumou až 250 000 € + asistenčné služby. Typ A platí pre celý svet okrem SR.

smskovanieV zahraničí sa však môžu vyskytnúť okrem rôznych ochorení a úrazov aj iné nepríjemnosti, ktoré zo zaslúženého oddychu razom spravia nočnú moru – napríklad stratená či odcudzená batožina alebo osobné doklady či škoda, ktorú nechtiac spravíte niekomu inému. Ak sa chcete poistiť aj pre tieto prípady, je pre Vás určené komplexné cestovné poistenie – balík B, ktorý je o niečo drahší – vyjde Vás 2,70 € na deň. Taktiež platí pre celý svet okrem Slovenska.

Chystáte sa stráviť dovolenku na slovenských horách? V tom prípade využite jeden z balíkov poistenia C alebo D platných na území SR v horských oblastiach, kde pôsobí horská záchranná služba. Union ponúka balík C – poistenie nákladov na zásah HZS (s poistnou sumou 20 000 €) s cenou na osobu a na deň iba 0,70 €. Balík D je drahší, stojí 1,35 € / deň, ale okrem poistenia nákladov na zásah Horskej záchrannej služby obsahuje aj poistenie úrazu, batožiny a zodpovednosti za škodu.

 

Ako funguje poistenie cez SMS?

Princíp je veľmi jednoduchý a nezaberie viac ako pár minút. Záujemca pošle na špeciálne telefónne číslo podľa pokynov poisťovne SMS správu s informáciami o počte dní, začiatku a konca poistenia, rodným číslom, menom a adresou. V prípade Union poisťovne je potrebné zaslať sms na číslo 6655 v tvare: Meno Priezvisko RodneCisloBezLomky datumOdchoduDDMMRRRR datumPrichoduDDMMRRRR typPoistenia

 

napríklad

Martina Švárna 8008566378 01062013 05062013 B

V prípade, že bola sms odoslaná v správnom tvare, obratom obdržíte od poisťovne potvrdzujúce sms správy so všetkými podstatnými údajmi. V prvej dostanete potvrdenie o správnosti údajov a uzatvorenie poistenie poistnej zmluvy s číslom poistky a informáciu o výške poisteného. V druhej sms správe dostanete odvolanie sa na poistné podmienky a kontakty na asistenčnú službu, ktorá Vám bude k dispozícii kedykoľvek to budete potrebovať, 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Následne potvrdíte správnosť objednávky odoslaním Vášho rodného čísla na č. 6655. Potom, čo dostanete potvrdzujúcu správu, ste poistený. Ak správu odosielate zo Slovenska, poistenie bude platné okamžite, ak zo zahraničia, aktivácia potrvá najdlhšie 2 hodiny.

Najväčšou výhodou sms poistenia je jednoduchý a pohodlný spôsob platby – tá sa zrealizuje automaticky počas procesu uzatvárania poistky. V prípade, že máte telefón s paušálom, vyúčtovanie za poistenie dostanete v najbližšej faktúre. Ak používate mobil s predplateným kreditom, cena za poistenie bude strhnutá z Vášho kreditu. Náklady teda nie je potrebné hradiť bankovým prevodom alebo vkladom na účet, čo umožňuje si poistenie objednať, aj keď ste na ceste a v zahraničí a nemáte prístup k internet bankingu.

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia