Poštová banka má nový internet banking

Poštová banka má nový internet banking

Internet banking Poštovej banky prešiel výraznou zmenou, ktorá, ruku na srdce, bola už naozaj nevyhnutná. Od 1. februára tak klientov Poštovej banky okrem nových SEPA štandardov čakal aj modernejší dizajn internet bankingu, ktorý je samozrejme rovnako dobre dostupný z mobilu či z tabletu.

Dnešný užívateľ chápe internetové bankovníctvo nielen ako možnosť kedykoľvek spravovať svoje financie a sledovať, čo sa deje na bankovom konte, ale aj ako vymoženosť, ktorá sa ľahko obsluhuje a ktorá šetrí čas a náklady užívateľa.

Práve jednoduchosť obsluhy a intuitívne ovládanie sa snažila banka zakomponovať do novej verzie. Samozrejme všetko v atraktívnom modernom dizajne a s vylepšenými funkcionalitami.

Nová verzia obsahuje podrobnejšie informácie o účte s ktorým užívateľ momentálne pracuje, ako je typ účtu, typ jeho ochrany a typ balíka.

Nové SEPA úhrady

Zmeny nastali aj vo formulároch týkajúcich sa SEPA, do ktorých pribudli nové polia. V SEPA úhradách sa objavili polia ako IBAN, BIC/SWIFT kód a referencia platiteľa. Stále je však možné vyplniť číslo účtu príjemcu v pôvodnom tvare na aký ste boli doteraz zvyknutý (teda BBAN a kód banky). Tiež je možné už po novom zadávať účet príjemcu v IBAN tvare a k tomu príslušný BIC/SWIFT kód a referenciu platiteľa. Klient banky sa však musí rozhodnúť, ktorý typ účtuje použije, či v tvare BBAN alebo IBAN, nie je možné vyplniť obe naraz. Aby užívatelia neboli z novinky zmätený, internet banking bol navrhnutý tak, že po kliknutí na číslo účtu sa automaticky skryje pole IBAN a naopak.

novy IB PABKPrispôsobí sa obrazovke Vášho zariadenia

Vítanou zmenou je bezpochyby responzívny dizajn, ktorý zaručuje, že sa internet banking správne načíta na Vašu obrazovku bez ohľadu na zariadenie, z ktorého pristupujete do internet bankingu Poštovej banky. Od začiatku februára pribudla možnosť prepínať sa medzi plnou verziou a mobilnou a naopak.

Bezpečnosť na prvom mieste

Bez ohľadu na to, či je internet banking s novým či starým dizajnom, aj tak je najdôležitejšia bezpečnosť. Aké sú pravidlá bezpečnej práce s IB?

  • bezpečnostné pravidlo číslo jeden: Riadok s adresou sa začína s https:// a nie s http:// Správna url adresa internet bankingu Poštovej banky teda vyzerá nasledovne: https://moja.postovabanka.sk
  • overte si, či je daná stránka šifrovaná platným certifikátom Verisign
  • v riadku s adresou musí byť bezpečnostný zámok. Vedľa neho sa nachádza text Postova banka, a.s. (SK), ktorý je podľa typu prehliadača, ktorý používate, buď zeleno podfarbený alebo samotný text je zelený
  • neposkytujte svoje prihlasovacie údaje k internet bankingu tretím osobám, neuchovávajte ich v počítači ani v mobile. Ideálne ak sa prihl. meno a heslo naučíte naspamäť.
  • nevypĺňajte ani neodpovedajte na emaily ktoré pôsobia ako od skutočnej banky a požadujú zadanie citlivých údajov pod zámienkou ich aktualizácie alebo kontroly. Takáto činnosť je internetovým pirátstvom zvaným phishing.
  • na internet banking sa prihlasujte iba z počítačov a zariadení, o ktorých máte istotu, že sú bezpečné a že neobsahujú žiadne súbory a programy, ktoré by mohli získavať Vaše osobné prihlasovacie údaje. Nikdy sa neprihlasujte z internetových kaviarní, verejne dostupných počítačoch, neprihlasujte sa ani cez verejné wifi siete

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia