Poštová banka

Poštová banka

pabk_PPoštová banka je univerzálnou bankou, ktorá poskytuje komplexné finančné služby občanom, živnostníkom a firmám už 22 rokov. Jej služby aktuálne využíva viac ako jeden milión klientov, vďaka čomu sa Poštovka zaraďuje k top piatim bankám v segmente retailu.

Napriek silnejšiemu zameraniu na retailovú klientelu, PB má pripravenú bohatú ponuku aj pre firemných klientov. Pre živnostníkov a menších podnikateľov je v ponuke celá rada balíkov bežných účtov, vkladových produktov a úverov na financovanie prevádzkových a investičných potrieb.

Ponuka pre občanov

Okrem bežných účtov a služieb platobného styku banka ponúka veľa typov úverových produktov, z ktorých najznámejšia je masívne reklamovaná Dobrá pôžička, ktorá sa dá získať aj bez ručiteľa či iného zabezpečenia. Mimoriadny úspech má aj Lepšia splátka, vďaka ktorej si môžete staré nevýhodné úvery vymeniť za jeden s nižšou splátkou.

Poštová banka tiež ponúka povolené prečerpanie na bežnom účte pre klientov, ktorí chcú mať finančnú rezervu stále poruke – inými slovami možnosť ísť na účte do mínusu.

Okrem bohatej ponuky vyššie zmienených úverov a pôžičiek sa v produktovom portfóliu PB nachádzajú aj vkladové produkty – sporiaci účet, vkladná knižka (v ponuke je aj detská vkladná knižka) a termínovaný vklad.

Veľký úspech má aj novinka – tkz. Zlatý vklad s 3 mesačnou výpovednou dobou, na ktorom sa prostriedky zhodnocujú atraktívnym úrokom vo výške 1,30 % p. a.. Finančné prostriedky je možné kedykoľvek privkladať. Pokiaľ si ich chcete vybrať, stačí výber ohlásiť tri mesiace dopredu a za výber nič neplatíte.

Dobrá dostupnosť vďaka partnerstvu so Slovenskou poštou

Banka ťaží hlavne z partnerstva so Slovenskou poštou, vďaka čomu je blízko svojim klientom. Poštu má na Slovensku každá obec (počet pôšt je okolo 1500), takže služby banky sú ľahko dostupné všetkým občanom. Okrem toho je k dispozícii 42 pobočiek Poštovej banky zastúpených vo všetkých regiónoch Slovenska.

Skupina Poštovej banky

Okrem klasických bankových služieb pôsobí aj na trhu podielových fondov prostredníctvom dcérskej spoločnosti Prvej penzijnej. Pre svojich klientov ponúka aj poisťovacie služby cez ďalšiu dcéru – Poštovú poisťovňu (s pôvodným názvom Poisťovňa Poštovej banky).

Kontaktné údaje

Adresa hlavného sídla Dvořákovo nábrežie 4, 811 02 Bratislava
Telefón 02 5960 3111
Info linka / klientské centrum 850111666
Pre zablokovanie karty volajte non stop linku 02 6828 5777
Email info@pabk.sk
Web http://www.postovabanka.sk
Kód banky 6500
Znakový kód (označenie banky) PABK
SWIFT kód / BIC POBNSKBA
Obchodný register Zápis v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, oddiel Sa, vl. č. 501/B
Akcionári ISTROKAPITAL SE: 92,509%J&T Finance, a.s.: 5,646%

 

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia