Povianočné výpredaje 2014 začali, nákupné centrá praskajú vo švíkoch

Povianočné výpredaje 2014 začali, nákupné centrá praskajú vo švíkoch

Obchodníci od dnešného dňa odštartovali povianočné výpredaje, nákupy chtivých lákajú na viac ako 50 % zľavy. Tisícky ľudí podľahnú nákupnej horúčke hneď po druhom vianočnom sviatku a utrácajú posledné úspory na zlacnený tovar. Výsledok? Nákupné centrá a obchodné domy praskajú vo švíkoch. Podaktorí si dokonca na Vianoce uťahujú opasky a nákup darčekov odložia do momentu, keď obchodníci začnú vyhadzovať zľavy.

Iní zase do obchodov vyrazia, aby si nakúpili za obchodné poukážky, ktoré si našli pod stromčekom. Povianočné výpredaje sú možno ekonomickým spôsobom, ako doplniť zimný šatník či iné potrebné veci do domácnosti – napríklad elektroniku, no aj tak si dajte pozor na typické triky obchodníkov, ktorí v snahe zbaviť sa nepotrebných zásob používajú rôzne pasce, aby maximálne vyžmýkali peňaženky nakupujúcich. A vôbec sa pritom nejedná o doménu kamenných obchodov. Obchodné triky úspešne skúšajú na svojich klientoch aj internetoví obchodníci.

Skutočné zľavy?

na_nakupochAkcie sú často len na oko – tesne pred Vianocami sa navyšujú ceny, veď každý obchodník predsa vie, že pred najväčším sviatkom roka sa predá hocijaká blbosť či skladovka, ktorú sa niekoľko mesiacov len obchádzala. Ľudia v snahe zabezpečiť „bohaté Vianoce“ sú ochotní zaplatiť viac. Tesne po sviatkoch potom obchodníci ceny znížia na pôvodnú úroveň a ľudia kupujú ako diví naďalej a ešte k tomu s dobrým pocitom, že to bolo so 75 % zľavou….Obchodník si mädlí ruky, že zarobil aspoň 20% k nákupnej cene.

Medzi ďalšie obľúbené metódy, ako zákazníka nalákať do obchodu, je vylepenie veľkého pútača vo výklade, ktorý zdôrazňuje tú najvyššiu možnú zľavu, ktorú je možné v danom obchode nájsť. Veľký výpredaj – zľavy – 90 %!!! Kričí reklamný pútač. V obchode potom nájdete jedny nohavice veľkosti 34 s 90 % zľavou a ostatné, použiteľné veci a veľkosti až tak výrazne zľavnené nie sú. Účel je však splnený, v obchode sú desiatky zákazníkov, ktorí nakoniec možno aj tak niečo kúpia.

Za nákupmi do zahraničia

Kým niektorí sú nepoučiteľní a skočia na lep akémukoľvek obchodníkovi ktorý predáva tovar s nálepkou v akcii, iní majú predraženého tovaru slovenských obchodníkov „po krk“ a za nákupmi sa vydávajú do zahraničia, kde nakúpia ten istý tovar minimálne o 20-30 % lacnejšie. Do českej republiky, do Poľska, alebo Rakúska. Obľúbenou destináciou, kde končia slovenské platy je len 30 minút od Bratislavy vzdialený Designer Outlet Parndorf, ktorý celoročne ponúka výborné zľavy na kvalitné značkové oblečenie. Výhodnejšie ako u nás tiež nakúpite v zahraničných eshopoch, ktoré tiež so zľavami neotáľajú. Vždy však počítajte s tým, že lacnejšie nakúpite len starší tovar alebo sezónne produkty. Žiadne technologické novinky po Vianociach v zľave nedostanete.

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia