Povianočné výpredaje začali: lákajú na zľavy až do výšky 80 %

Povianočné výpredaje začali: lákajú na zľavy až do výšky 80 %

Posledné dni roka patria vďaka povianočným výpredajom k obdobiam, kedy môžete dobre nakúpiť za lacný peniaz. Obchodníci lákajú do svojich obchodov na zľavy vo výške od 30-80%.

Niektoré nákupné centrá si pokojné Vianoce príliš dlho neužívali a svoje brány otvorili už na druhý sviatok vianočný – veď predsa biznis je biznis. To pravé výpredajové šialenstvo však začína až dnes. Najväčší nápor kupujúcich nákupné centrá očakávajú tento víkend – 28. a 29. Decembra. Za zlomok pôvodnej ceny sa dá momentálne kúpiť elektronika, zimné oblečenie, športový tovar ako lyže a výbava na lyžovačku a samozrejme najlepšie akcie sú na vianočné ozdoby.

Dekorácie a ozdoby ako napríklad adventné vence, žiarovky, vianočné gule môžete teraz kúpiť za pätinu pôvodnej ceny. Veľa tým ušetríte a na budúci rok budete mať o jednu starosť menej.

vypredaj MObchodníci svoje akcie zameriavajú na ľudí, ktorí si pod stromčekom našli hotovosť, alebo ktorí trpezlivo čakali na vianočné výpredaje, aby si mohli nakúpiť o niekoľko desiatok percent lacnejšie. „V rodine máme takú dohodu, že pod stromček si dávame iba nejakú drobnosť – kozmetiku alebo knihy. Na väčšie nákupy sa vyberieme po Vianociach, kedy sa dá kúpiť značkové oblečenie so zľavou niekoľko desiatok percent. Pri dvoch malých deťoch a splácaní hypotéky musíme šetriť kde sa dá.“ vysvetľuje pohnútky svojho nákupu v bratislavskom Auparku spokojná tridsiatnička Iveta s plnými taškami.

„Cez víkend sa chystáme ešte do neďalekého Parndorfu. Minule som si tam kúpila značkovú zimnú bundu s 80 % zľavou.“

Zľavy na oblečenie

nakupne centrum vypredajNákupu chtiví zákazníci nájdu vo výpredaji všetky druhy odevov, najmä však zimné oblečenie. Dobré akcie sú najmä na kabáty a zimné bundy – tie sa dajú v týchto dňoch kúpiť so zľavami 40-70 %. Najbežnejšie konfekčné veľkosti a klasické farby sa rýchlo míňajú, o pár dní zostanú v ponuke len veľmi malé čísla, nadrozmerné veľkosti a nie príliš atraktívne farby. To isté platí pre športové potreby.

Ak sa chystáte v najbližšom období na hory a chýba Vám výbava, teraz je dobrý čas kúpiť si lyžiarsku alebo bežkársku výbavu so zľavou. Počítajte s tým, že ušetríte minimálne 30 %.

S nákupmi radšej opatrne

Vysoké zľavy a nápisy na predajniach lákajúce na fantastické výpredaje majú jediný cieľ – prilákať čo najviac ľudí do predajne. Zákazník chytený na „klasický marketingový ťah“ vstúpi do predajne a nakoniec možno nakoniec kúpi tovar, ktorý je za pôvodnú cenu. S tým obchodníci proste počítajú – do akcii zahrnú niekoľko tovarov, no počítajú s tým, že sa im podarí predať aj ostatné. Tiež sa neoplatí nakupovať iba preto, že je momentálne „akcia“. Načo Vám bude v skrini 40-ta blúzka v poradí, ak ju nebudete vôbec nosiť, a o pár rokov budete rozmýšľať nad tým, komu by ste ju venovali…Na druhej strane ak si vopred naplánujete, čo Vám chýba a čo by ste potrebovali, teraz je veľká šanca, že to kúpite za skvelú cenu, o niekoľko desiatok percent lacnejšie ako pred pár týždňami.

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia