Povolené prečerpanie na účte Prima banka

Povolené prečerpanie na účte  Prima banka

prima banka logoPrima banka poskytuje svojim klientom, ktorí majú vedený bežný účet v tejto banke po dobu minimálne troch mesiacov povolené prečerpanie formou predschváleného limitu. Čo si pod tým predstaviť? Predschválený limit je limit povoleného prečerpania, ktorý banka poskytuje na základe individuálneho posúdenia bonity klienta z pohybov a priemerného zostatku na účte klienta.

Až do 1500 € na čokoľvek, kedykoľvek, bez dokladovania príjmu

V Prima banke získate povolené prečerpanie k bežnému účtu maximálne do výšky 1 500 €. Informáciu o predschválenom limite a jeho výške sa klient môže dozvedieť buď prihlásením sa do internet bankingu alebo aj z papierového výpisu z účtu. Potom stačí už len osobne navštíviť jednu z pobočiek banky a peniaze tak môžete mať okamžite k dispozícii.

Princíp kontokorentu v skratke

Povolené prečerpanie (tiež nazývané ako kontokorentný úver) má tú výhodu, že môžete ísť na účte „do mínusu“, teda môžete čerpať finančné prostriedky banky v prípade, že na svojom účte nemáte dostatok vlastných peňazí.

Túto službu si ľudia často aktivujú len z dôvodu „finančnej rezervy“. Je výhodné mať „peniaze po ruke“ zvlášť, ak platíte úroky len vtedy, ak dôjde k čerpaniu úveru (inými slovami, možnosť siahnuť po finančnej rezerve Vás až na poplatok za zriadenie a vedenie nič nestojí).

Presne tento princíp platí aj v Prima banke – za využívanie tohto úverového produktu platíte úroky len vtedy, ak dôjde k využitiu služby. Úroky sa platia len z čerpanej sumy a výlučne len za dni kedy bol klient na účte „v mínuse“.

Splácanie je veľmi jednoduché – každou pripísanou platbou na účet dôjde k splateniu dlžnej sumy, následne môžete úver opakovane čerpať až do výšky schváleného limitu.

S povoleným prečerpaním opatrne, môže znížiť Vašu bonitu keď budete potrebovať iný úver

Čo Vám v banke nepovedia: aj v prípade, že kontokorent nevyužívate a chcete si ho zriadiť len „pre istotu“ Vás budú v prípade ďalších žiadostí o úver (spotrebný úver, hypotéka…) posudzovať ako dlžníka, teda tak ako kedy ste už jeden úver splácali. Výška limitu kontokorentu tak môže v prípade ďalších žiadostí znížiť Vašu bonitu a spôsobiť, že nedostanete úver v požadovanom objeme.

Už len samotná skutočnosť ho máte k dispozícii a môžete ho kedykoľvek využiť, znižuje Vašu bonitu pri žiadosti o iný úver.

Povolené prečerpanie navyše psychologicky pôsobí na mnohých ľudí takým spôsobom, že ich núti viac míňať. Množstvo spotrebiteľov nedokáže odolať výhodnej ponuke v obchode a tak si kúpi daný tovar za požičané peniaze z banky. Za normálnych okolností (bez aktivovaného kontokorentu) by si museli veľmi dobre zvážiť, či na tento výhodný tovar v akcii majú a či im budú stačiť peniaze do najbližšej výplaty.

Parametre

Poskytovateľ Prima banka
Názov produktu Povolené prečerpanie na účte
Úverový limit od 100 – 1500 €
Podmienky účet vedený v Prima banke po dobu min. 3 mesiacov, pravidelné kreditné obraty na účte, vek od 18-65 rokov
Úroková sadzba 19,90% p.a.
Poplatky
Poplatok za prehodnotenie
  • 1,50 % z objemu, min. 7 €
  • Poznámka: Poplatok za zriadenie, alebo zmenu neplatia klienti, ktorí majú v banke vedený Osobný účet
Pokuty a sankcie
Upomienka pri nepovolenom prečerpaní účtu 15,00 €
Výzva na splatenie nepovoleného prečerpania účtu 30,00 €
Úrok z omeškania 5 % p.a.

 

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia