Povolené prečerpanie na účte Sberbank

Povolené prečerpanie na účte Sberbank

Povolené prečerpanie je úverovým produktom, ktorý poskytuje riešenie pri financovaní menších, neočakávaných výdavkov. Tento produkt poskytuje aj Sberbank ako doplnkovú službu k bežnému účtu a treba povedať, že je oň pomerne veľký záujem. Možnosť ísť na účte do mínusu využíva až deväť z desiatich klientov Sberbank. Spomedzi nich však povolené prečerpanie aktívne využíva len približne 15 % klientov, ďalších 20 % ho má zriadených len ako „finančnú rezervu“ no nepoužíva ho vôbec. Z údajov Sberbank vyplýva, že z aktívnych používateľov povoleného prečerpania je po väčšinu mesiaca v mínuse až 87 % klientov.

„Z údajov sa dá vyčítať, že Slováci vo väčšine prípadov vnímajú povolené prečerpanie ako rezervu a neodráža ich nedisciplínu vo výdavkoch. Ak totiž prečerpanie nepotrebujú, nesiahajú naň. No ak si to okolnosti náhle vyžiadajú, zostávajú v mínuse dlhšie obdobie,“ objasňuje správanie klientov Filip Vítek, vedúci oddelenia Customer Value Managment Sberbank Slovensko.

sberbank_logo2Sberbank poskytuje prečerpanie účtu v rozsahu od 230 € až do 3320 €, pričom schválená výška úveru bude závisieť od priemerného mesačného príjmu klienta za posledné tri mesiace (priemer úverového rámca  je podľa posledných štatistík banky 872 €). Finančné prostriedky je možné čerpať kedykoľvek to budete potrebovať, a to buď výberom hotovosti, bezhotovostnou platbou kartou alebo jednorazovým platobným príkazom na iný účet. Úver sa poskytuje bez ručiteľa alebo iného zabezpečenia. Čo sa týka splácania, výšku splátky si určuje klient sám, odporúčame však dlžnú sumu čo najskôr vyrovnať, nakoľko úroky sú účtované za dni, v ktorých došlo k využitiu služby. Čím skôr dlžnú sumu vyrovnáte, tým menej zaplatíte na úrokoch. Splácanie je automatické – každou prijatou platbou alebo vkladom na účet.

Podmienky

Kontokorentný úver  je určený pre fyzické osoby od 18-65 rokov – občanov SR, prípadne cudzincov s trvalým pobytom na Slovensku, ktorí majú v tejto banke vedený účet po dobu minimálne troch mesiacov. Podmienkou je aj pravidelný mesačný príjem, od výšky ktorého sa bude odvíjať aj výška povoleného debetu.

Parametre

Názov banky Sberbank Slovensko, a.s.
Názov produktu Povolené prečerpanie – kontokorentný úver
Minimálny úverový limit 230,00 €
Maximálny úverový limit 3 320,00 €
Úroková sadzba 17,90 % p.a.
Úrok z omeškania 5,50 % p. a.
Poplatok za poskytnutie 1,8% z výšky úveru, min 6,64 €
Vedenie úverového účtu 0,00 €

 

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia