Povolené prečerpanie OTP banka Slovensko, a.s.

Povolené prečerpanie OTP banka Slovensko, a.s.

Každému sa občas môže zísť finančná rezerva na účte v prípade neočakávaných výdavkov. V situácii, keď vypovedá službu auto alebo dôležitý domáci spotrebič, je fajn mať po ruke rezervu. Presne pre takéto účely môžete využiť povolené prečerpanie – službu, ktorá sa zriaďuje k bežnému účtu v banke a ktorá umožňuje čerpať finančné prostriedky do mínusu.

OTP banka zriaďuje povolený debet k účtom Konto s úverovým limitom až do 3 500 €.

Výška úverového limitu sa stanovuje pre každého záujemcu individuálne na základe výšky mzdy klienta alebo na základe jeho kreditných obratov na účte:

Povolené prečerpanie na účte na základe pripisovanej mzdy na účet Konto

otp bankaBanka poskytuje možnosť zriadenia PP tohto typu fyzickým osobám vo veku od 18-65 rokov ktorí si na účet OTP Konto, Ready Konto<26 a Senior Konto nechajú zasielať mzdu v minimálnej výške 400 €.  Takýmto osobám sa poskytuje na požiadanie PP s úverovým limitom od 360 € – 3 500 €. Maximálna výška úverového limitu predstavuje 150 – 200 % z priemernej mzdy klienta za obdobie posledných troch mesiacov. Percentuálna výška závisí od výšky príjmu klienta pripisovanému na účet Konto. Čím je Váš príjem vyšší, tým bude vyšší aj debetný zostatok. Podmienkou je však vedenie účtu v OTP banke po dobu minimálne troch celých mesiacov pred podaním žiadosti o debetný zostatok a taktiež výplata klienta musí byť poukazovaná na tento účet po dobu min. 3 mesiacov. Po zriadení tejto služby je klient povinný zabezpečiť každý mesiac realizáciu platieb v prospech účtu ku ktorému bolo zriadené PP aspoň vo výške 50% z poskytnutého úverového limitu, minimálne však  200 € za mesiac.

PP na účte na základe kreditných obratov na účte Konto

V tomto prípade sa neskúma príjem klienta ale kreditné obraty na účte. Poskytuje sa klientom vo veku od 18-65 rokov, ktorí zrealizujú mesačne kreditné obraty vo výške minimálne 400 €. V tomto prípade bude žiadateľovi poskytnutý debetný zostatok vo objeme od 360-1700 €, pričom jeho maximálna hodnota predstavuje 90 % z priemerného mesačného kreditného obratu na účte klienta počas obdobia posledných 3 mesiacov pred podaním žiadosti o PP. Potom, čo banka debetný zostatok aktivuje musí klient zabezpečiť realizáciu platieb v prospech OTP konta vo výške aspoň 90% z poskytnutého limitu povoleného debetného zostatku, minimálne však 200 €.

Parametre produktu

Názov banky

OTP banka Slovensko, a.s.

Názov produktu

Povolené prečerpanie

Výška úverového limitu

Minimálne: 360 €

Maximálne: 3500 €

(viď podmienky pre stanovenie úverového limitu vyššie)

Úroková sadzba

15,50 % p.a. (úroky sa platia len zo skutočne vyčerpanej sumy)

Poplatky

Typ účtu

otp Konto

otp READY Konto

otp SENIOR Konto

Poplatok za poskytnutie povoleného debetného zostatku

1,5% min. 6,65 € (pri zriadení ktoréhokoľvek z balíkov služieb bezplatne)

zdarma

1,5% min. 6,65 €

Upozornenie na pokles mesačnej splátky

5,00 €

Zaslanie upozornenia na pokles zostatku pod povolený limit

5,00 €

Zrušenie

5,00 €

Žiadosť o splatenie debetného zostatku

5,00 €

Read more

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

V súčasnosti sa Slováci tešia mimoriadne priaznivým podmienkam poskytovania hypoték. Tretí mesiac roka prepísal niekoľko rekordov – priemerná úroková sadzba novo poskytnutých úverov na bývanie klesla na neuveriteľných 1,95 % p.a., pričom po prvý krát v histórii bola pokorená magická, dvojpercentná hranica. Nikdy predtým sa nedal nový úver na bývanie

By Redakcia