Pôžičkáreň Pohotovosť - recenzia poskytovateľa

Pôžičkáreň Pohotovosť - recenzia poskytovateľa

Spoločnosť POHOTOVOSŤ, s. r. o (známa pod názvom Pôžičkáreň) poskytuje okamžité pôžičky až do 4500 EUR s krátkou lehotou splatnosti maximálne do 12 mesiacov pre fyzické osoby a drobných živnostníkov vo všetkých regiónoch Slovenska.

Profil firmy

Úvery sú poskytované prostredníctvom rozsiahlej siete kontaktných miest – takzvaných Pôžičkární a prostredníctvom niekoľkých stoviek zmluvných spolupracovníkov. Spoločnosť je v oblasti poskytovania krátkodobých úverov skúseným hráčom na trhu – v tejto oblasti sa pohybuje už 12 rokov.. V minulom roku sa Pôžičkárni podarilo prekročiť významný míľnik – uzatvorila svoju 400 000 zmluvu o úvere. Tento výsledok je dôkazom toho, že o služby tejto spoločnosti je vysoký záujem zo strany spotrebiteľov.

Spoločnosť POHOTOVOSŤ, s. r. o je na rozdiel od ostatných úverových firiem rýdzo slovenskou firmou, ktorá bola založená 14.3.2001. Od tej doby Pôžičkáreň prešla vývojom, v rámci ktorého došlo k výraznému posunu v oblasti marketingu a propagácie spoločnosti. Svoje služby prezentuje prostredníctvom rozsiahlych billboardových reklám. Zmenou prešla aj web stránka spoločnosti www.pohotovost.sk, na ktorej podrobne informuje o svojich produktoch a prostredníctvom ktorej je možné odoslať nezáväznú žiadosť o pôžičku.

Na výber sú štandardné objemy úverov (od 100 do 4500 €) aj časové obdobie na ktoré sú úvery bežne poskytované (2-12 mesiacov).

Po odoslaní online žiadosti klientov kontaktuje pracovník obchodnej služby. Po krátkom telefonickom rozhovore je možné dohodnúť termín osobného stretnutia priamo u klienta doma. V prípade, že o pôžičku žiadate prvý krát, novým klientom Pôžičkáreň požičia na začiatok iba menšiu sumu – 600 €. V prípade riadneho splatenia záväzku v dohodnutom termíne je možné v druhej fáze získať 1000 €, v tretej 1600 €, v štvrtej 3500 € a v štvrtej maximálnu sumu až 4500 €. Pôžičkáreň udeľuje výnimku, čo sa týka maximálnej výšky pôžičky prvožiadateľom jedine živnostníkom, ktorým na prvý krát požičia sumu 1000 €, v prípade splnenia podmienok.

Podmienky

Podmienky pre poskytnutie úveru nie sú stanovené prísne. Žiadosť si môže podať každý občan SR, starší ako 18 rokov, ktorý disponuje pravidelným, zdokladovateľným príjmom.

Ak je teda žiadateľom zamestnanec, je potrebné predložiť doklad totožnosti, kópiu pracovnej zmluvy a potvrdenie o výške príjmu. Dôchodcovia prikladajú k žiadosti dôchodkový výmer a živnostníci kópiu živnostenského listu a daňového priznania. Podmienkou je tiež osobné stretnutie so zástupcom spoločnosti – pracovníkom obchodnej služby v mieste bydliska klienta. Na podobnom princípe funguje aj Provident, ktorý je ochotný poskytnúť finančnú výpomoc komukoľvek má aspoň minimálny príjem až po osobnom stretnutí u klienta doma.

Pôžičkáreň sľubuje poskytnutie rýchleho úveru, do 24 hodín od podpisu zmluvy. V prípade, že uzatvoríte zmluvu do 14:00 hodiny, peniaze budete mať na účte ešte v ten istý deň. Rýchlosť poskytnutia finančných prostriedkov a jednoduchosť vybavenia žiadosti je teda silnou stránkou spoločnosti.

Cenou za rýchle vybavenie sú vysoké náklady

Ročná percentuálna miera nákladov pôžičky z Pôžičkárne je podstatne vyššia ako u značkových nebankových spoločností. Príklady RPMN z online kalkulačky na webe poskytovateľa

Výška pôžičky Splatnosť Splátka / mesačne Celková dlžná suma RPMN
2 000,00 € 12 mesiacov 327,00 € 3924 € 96,20% !
1 000,00 € 12 mesiacov 164,00 € 1 968,00 € 96,80% !
100,00 € 12 mesiacov 28,00 € 168,00 € 182,24% !

 

Vyššie uvedené príklady RPMN sú v rozpore s platnými maximálnymi odplatami pre spotrebiteľské úvery

V prípade, že potrebujete požičať menšiu sumu peňazí (do 350 €), odporúčame využiť služby Pôžičkomatu, ak potrebujete požičať viac, tak skúste neúčelovú pôžičku Cetelem, kde sa úroky pohybujú od 8,39 % p.a.

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia