Pôžičky bez dokladovania príjmu

Pôžičky bez dokladovania príjmu

Pôžičky bez dokladovania príjmu sa v dnešnej dobe nedajú ľahko získať. Môže za to najmä zákon o spotrebných úveroch, ktorý veriteľom prikazuje pred poskytnutím akéhokoľvek úverového produktu overiť si najskôr finančnú situáciu žiadateľa. Cieľom tohto zákona je znížiť negatívny dopad na spotrebiteľov, najmä v bezhlavom zadlžovaní takých osôb, ktoré neskôr nebudú mať peniaze na splátky. Ak však potrebujete úver bez dokladovania príjmu, nevešajte hlavu, stále sa dá nájsť niekoľko možností, ako pôžičku získať.

Dôvod, prečo niektorí ľudia potrebujú úver a zároveň nedokážu zdokladovať príjem je prostý. Na výplatnej páske majú písanú menšiu sumu, ako v skutočnosti dostávajú. Aj keď takéto vyplácanie na ruku je nelegálne, na Slovensku ešte stále veselo prekvitá. Ďalším dôvodom, prečo sa niektorí pri podaní žiadosti o úver rozhodnú príjem nedokladovať je skutočnosť, že potrebujú získať väčšiu sumu peňazí, na ktoré by im ich oficiálny príjem nestačil. Nech už patríte do ktorejkoľvek skupiny, istotne Vás budú zaujímať možnosti získania pôžičky bez dokladovania príjmu.

Isté možnosti predsa len existujú, aj keď ich zrátate na prstoch jednej ruky

Ak odhliadneme od pofidérnych online inzerátov lákajúcich polozúfalých ľudí na rýchle peniaze bez nutnosti priložiť potvrdenie o výške príjmu, možnosti sa podstatne zužujú. Aj nebankové spoločnosti sú v tomto smere veľmi opatrné a seriózne nebankovky si vždy overia finančnú situáciu klienta. Nečakajte teda, že napríklad v Ceteleme alebo Home Credite je čo i len minimálna šanca na schválenie pôžičky bez uvedenia a následného zdokladovania príjmu. Dokonca aj Provident, ktorý je známy tým, že požičia takmer každému si najskôr každého záujemcu dôkladne „preklepne“.

Z nebankového prostredia sa dá pôžička bez dokladovania výšky príjmu získať jedine u poskytovateľov sms pôžičiek alebo úverov do výplaty.

Ktoré sú to? Ferratum, SMSCredits, Pôžičkomat a podobne. Nečakajte však horibilné sumy – takýmto spôsobom si môžete požičať iba desiatky eur, prinajlepšom pár stoviek. V prípade nových klientov je maximálna suma pôžičky okolo 25-350 €. S čím však rátať môžete sú vysoké poplatky, aj keď je pravdou, že legislatíva ktorá stanovila maximálnu výšku odplaty pre poskytovanie pôžičiek s lehotou splatnosti kratšou ako tri mesiace alebo v objeme nižšom ako 100 €, poriadne zosekala dovtedy enormne vysoké úroky – aktuálne je strop ročnej percentuálnej miery nákladov pre tento typ pôžičky nastavený na 30 % ročne.

Navyše počítajte s tým, že pri využití rýchlych online pôžičiek si budete môcť požičané peniaze užívať len niekoľko dní. Spravidla ich budete musieť vrátiť najneskôr do mesiaca, s mastnou maržou poskytovateľa.

Pôžička od známych či rodiny

Aj keď ste možno túto možnosť hneď zavrhli, lebo nechcete blízkych zaťahovať do svojich finančných problémov, predsa len by ste mali túto alternatívu zvážiť. Banky a úverové spoločnosti nepožičajú dnes vyššiu sumu bez istoty, že dlžník bude mať z čoho splácať.

Americké hypotéky

peniaze (2)Ak však potrebujete získať úver na väčšiu sumu, riešením je americká hypotéka. V podstate sa jedná o jednoduchý produkt – neúčelový úver, ktorý môžete použiť na čokoľvek. Slovenské bankové domy poskytujú americké hypotéky s výhodnými úrokovými sadzbami, ktoré majú tú výhodu, že sú výrazne nižšie ako klasické spotrebné úvery. A keďže vždy je niečo za niečo, v tomto prípade banky na oplátku za poskytnutie úveru s nízkym úrokom požadujú ručenie tuzemskou nehnuteľnosťou. Vy získate pôžičku na vyššiu sumu, banka zase úrok a zabezpečenie nehnuteľnosťou. Všetci si tak prídu na svoje. Nie každá banka však poskytuje americkú hypotéku s luxusom nedokladovania príjmu. Výnimkou je v tomto smere Tatra banka (aktualizácia: Tatra banka už americkú hypotéku bez dokladovania príjmu neposkytuje!).

Máte čím ručiť?

Spôsobov ako získať peniaze aj bez potvrdenia o výške príjmu bez zamestnávateľa je však viacej. Vždy sa však od Vás bude požadovať istá forma zabezpečenia – buď ručiteľom alebo finančným majetkom (napríklad termínovaným vkladom alebo hypotekárnymi záložnými listami) či zmenkou (aj vtedy sa však veriteľ uistí, že máte istý majetok). Okrem toho, že budete musieť poskytnúť veriteľovi zábezpeku za splácanie svojich záväzkov, počítať tiež treba s vyššími nákladmi na získanie úveru, najmä s úrokovou sadzbou vyššou oproti klasickým pôžičkám aj o niekoľko percent.

Zamestnanci príjem nemusia vždy dokladovať

Pri vybavovaní spotrebného úveru sú v značnej miere zvýhodnení zamestnanci, ktorým banky veľmi ochotne požičajú aj bez dokladovania príjmu. V praxi to funguje tak, že záujemca o úver – zamestnanec nemusí doložiť potvrdenie o výške príjmu, iba nahlási svojho zamestnávateľa a výšku príjmu a banka si správnosť údajov overí dopytom do Sociálnej poisťovne.

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia