Pôžičky ihneď - za okamžité peniaze na účte sa draho platí

Pôžičky ihneď - za okamžité peniaze na účte sa draho platí

Ponúkame rýchle pôžičky ihneď do 10 minút. Peniaze vyplácame na Váš účet alebo poštovou poukážkou ešte v deň podania žiadosti. Záznam v úverových registroch nie je prekážkou pre poskytnutie pôžičky. Úver získate jednoducho, za pár minút aj bez dokladovania príjmu a bez ručiteľa.

Hovorí Vám niečo podobný inzerát? S najväčšou pravdepodobnosťou áno. Takýmto (prípadne veľmi obdobným spôsobom) sa snažia úveroví žraloci nalákať nových klientov nielen na internete. Hlavným cieľom je za veľmi krátky čas namotivovať nerozhodného, polozúfalého človeka bez peňazí na vyplnenie online žiadosti.

Hlavným lákadlom je zdôraznenie, že sa jedná o okamžitú pôžičku – inými slovami, že klient dostane peniaze vo veľmi krátkej dobe. Nebankové subjekty to často s motivovaním nerozhodných klientov „tak trochu“ preháňajú, nakoľko v mnohých prípadoch sľubujú neuskutočniteľné, teda napríklad peniaze do 5 či 10 minút na účte (každý úver treba schváliť, overiť či údaje uvedené v žiadosti sú pravdivé, prípadne overovanie registrov – už len samotná táto činnosť zaberie istý čas + bankový prevod trvá aj 1-2 dni, ak nemáte ten istý účet ako veriteľ).

Takéto zavádzanie klientov sleduje len jeden cieľ – získať čo najviacej nových dlžníkov, ktorí takzvané pôžičky online ihneď niekoľkonásobne preplatia. Ak sú ich poskytovatelia schopní klamať a zavádzať hneď na začiatku, nemyslite si, že im ide o Vaše dobro a že Vás nebudú chcieť oklamať aj na iných podstatných záležitostiach.

Podvodníkov a firiem, ktoré si len chcú nabaliť vačky je veľa na každom kroku. Najmä v segmente poskytovania nebankových úverov zameraných na menej bonitnú klientelu sa to podvodníkmi len tak hemží, preto sa treba mať na pozore. Prázdnymi sľubmi, na ktorých nič nie je pravda ako napríklad peniaze na účte do 10 minút, sa klamstvá a chytáky ešte len začínajú.

Na čo si dať pozor?

peniaze hodinyV prvom rade by ste si mali overiť referencie na vybraného poskytovateľa na internete. Neverili by ste, koľkým problémom by sa dalo predísť, keby si ľudia viac čítali referencie a skúsenosti iných zákazníkov na internetových fórach. Samozrejmosťou je dôkladné preštudovanie úverovej zmluvy. Bolo to napísané už tisíc krát, ale napriek tomu sú ľudia nepoučiteľní a zmluvu sa neobťažujú si prečítať a bez všetkého ju podpíšu. Potom sa nestíhajú čudovať, keď sa im dlžná suma nijako neznižuje, napriek tomu, že pravidelne platia vysoké mesačné splátky.

Ak Vás odrádza čítať si niekoľko A4 písaných drobných písmom, tak si ani nepožičiavajte. Presne preto (aby klienta odradili od čítania) sú zmluvy písané malým, takmer nečitateľným písmom a komplikovanou právnickou terminológiou. Práve v takýchto prípadoch by ste mali zbystriť pozornosť, zmluvu si aj niekoľko krát za sebou prečítať a až keď sa uistíte, že všetkému rozumiete, až vtedy podpisujte.

Ešte predtým, než si uviažete na krk ďalší záväzok sa uistite, či je v zmluve vyslovene napísané, na akú účet a v akom termíne treba vrátiť dlžnú sumu. Napriek tomu, že to znie neuveriteľne, nájdu sa aj takí veritelia, ktorí nechcú zarábať na legálnych úrokoch a poplatkoch za poskytnutie pôžičky, ale ktorí chcú zarobiť na úrokoch z omeškania, ktoré sú niekoľko desaťnásobne vyššie ako štandardne dohodnutý úrok. Niektorí podvodníci svojim novo získaným klientom (často dôverčivým a s nízkym vzdelaním) proste nepovedia akým spôsobom majú dlh vrátiť a rovno im začnú účtovať penále. Akonáhle uznajú za vhodné, že úroky z omeškania sú dostatočne vysoké, dajú „prípad“ na exekúciu.

V balíku s vysokým rizikom podvodu získate aj extrémne draho požičané peniaze

Okrem vyššie uvedených rizík máte stopercentnú istotu, že pôžička ihneď veru lacná nebude. Skôr naopak. Aj tu totižto platí zásada, že čím ľahšie a rýchlejšie sa k peniazom dostanete, o to viac ich preplatíte. Ak by ste ste si chceli požiť ľahko (bez zdĺhavého dokladovania) a rýchlo (peniaze odoslané ešte v deň podania žiadosti, to znamená že s trochou šťastia ich budete mať k dispozícii do 24 hodín) a pohodlne (prostredníctvom sms správy), tak vedzte, že takú pôžičku s 30 dňovou splatnosťou dosť preplatíte. Ešte pár mesiacov dozadu si spoločnosti poskytujúce tkz. pôžičky ihneď účtovali za rýchly servis poskytnutia peňazí celú tretinu sumy navyše pri splatnosti do 30 dní. A to už je slušná pálka pre človeka, ktorý má problém vyjsť s peniazmi do najbližšej výplaty.

Zmena legislatívy zlacnila extrémne drahé pôžičky

Potom, čo bola v minulom roku zavedená maximálna výška odplaty pre poskytnutie spotrebiteľských úverov, sa premrštené provízie pre poskytovateľov poriadne scvrkli. Platí pravidlo, že pri splatnosti kratšej ako 3 mesiace a pri sume pôžičky do 100 €, maximálna výška odplaty nesmie presiahnuť 30%. Seriózni poskytovatelia, ktorí rešpektujú zákon tento limit striktne dodržiavajú. Napríklad známy Pôžičkomat, ktorý poskytuje rýchle pôžičky cez internet má maximálnu ročnú percentuálnu mieru nákladov 29,2 %, čo spĺňa zákonný limit.

pozickomat_kalkulacka_rpmn

Žiadosť si môžete podať vyplnením formulára nižšie:

V prípade ostatných spotrebných úveroch sú maximálne limity odplaty za poskytnutie úveru platné pre zmluvy podpísané do 15. augusta 2015 nasledovné:

max.vyska odplaty SU 1Q2015

Menej bonitní ľudia by však mali úverové produkty využívať skutočne len vo výnimočných situáciách. Skôr by sa mali naučiť vyžiť z toho, čo majú mesačne k dispozícii, teda hospodáriť so svojou výplatou takým spôsobom, aby si z nej zaplatili všetko potrebné a ideálne aj niečo málo ušetriť. Z úspor je potom možné hradiť neočakávané finančné výdavky a nie ich riešiť formou  okamžitých pôžičiek, ktoré patria medzi najdrahšie nebankové produkty.

Read more

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

V súčasnosti sa Slováci tešia mimoriadne priaznivým podmienkam poskytovania hypoték. Tretí mesiac roka prepísal niekoľko rekordov – priemerná úroková sadzba novo poskytnutých úverov na bývanie klesla na neuveriteľných 1,95 % p.a., pričom po prvý krát v histórii bola pokorená magická, dvojpercentná hranica. Nikdy predtým sa nedal nový úver na bývanie

By Redakcia