Pôžičky online

Pôžičky online

Na trhu s úverovými produktami sú pôžičky online doslova hitom. Online žiadosti o úver je možné podať u rôznych poskytovateľov ako z bankového tak aj z nebankového prostredia. Treba povedať, že spoločnosti poskytujúce pôžičky cez internet sa spravidla tešia výraznejšej obľube obyvateľstva ako tie, ktoré takúto možnosť neposkytujú.

Záujemcovia o rýchly spotrebný úver ich vyhľadávajú z viacerých dôvodov. Žiadosti podané online sú veľmi praktické. Okrem pohodlia a úspory času, ktoré prinášajú, záujemca o pôžičku sa okamžite, ešte pred podaním žiadosti dozvie výšku úrokovej sadzby, ročnú percentuálnu mieru nákladov, výšku mesačnej splátky a o koľko úver preplatí. Na základe automatizovaného systému prebehne posúdenie žiadosti, výsledok ktorého sa klient dozvie v priebehu niekoľkých minút. Potom, čo je žiadosť predbežne schválená je potrebné ešte dodať požadované doklady, medzi ktoré patria kópia občianskeho preukazu z oboch strán, výpis z bežného účtu na ktorý klient poberá výplatu za posledné tri mesiace, prípadne doklad o výške príjmu. Akonáhle sú dokumenty skompletizované a odoslané, veriteľ prevedenie požadovanú sumu na účet klienta.

Zaujíma Vás, kde si môžete vybaviť online pôžičku? Nie je žiadnym tajomstvom, že koncept úverov podaných cez internet je doménou najmä nebankových spoločností. Aj keď v poslednej dobe , najmä pod vplyvom online bánk si tento trend osvojili aj bankové domy. Online pôžičky môžete vybaviť vo viacerých finančných inštitúciach. V nasledovnom prehľade ponúkame z nášho pohľadu dve najzaujímavejšie online bankové úvery a dva nebankové.

  1. ZUNO – poskytuje pôžičku na čokoľvek od 500 – 20 000, so splatnosťou 6-72 mesiacov. ZUNO je známe tým, že kde sa dá, tam odpúšťa poplatky, preto aj pôžičku získate bez poplatku za poskytnutie a s vedením úverového účtu nebudete mať žiadne náklady, nakoľko je zdarma. Výhodou je nízka úroková sadzba ktorá začína na 6,90 % ročne. Je však pravdou, že len málokto získa takto nízky úrok, preto radšej počítajte s úrokom o niekoľko percent vyšším. Pre vybavenie pôžičky je potrebné mať najskôr založený ZUNO účet, ktorý je ako inak bez poplatkov. Klienti môžu úver kedykoľvek predčasne splatiť v plnej sume alebo čiastočne bez poplatkov.

  1. online VÚBpôžička – VÚB banka prišla ako prvá spomedzi tradičných bankových domov s nápadom ponúknuť neúčelový úver na čokoľvek online. Prostredníctvom tohto produktu si môžete z pohodlia domova, jednoducho a pohodlne požičať sumu od 490 až do 10 000 €. Splátky je možné rozložiť na obdobie od 1-10 rokov, vždy v polročných intervaloch. Napriek tomu, že sa jedná na prvý pohľad o bankový produkt, nie je to celkom tak. VÚB banka svoju online pôžičku poskytuje v spolupráci s nebankovou spoločnosťou Consumer Financa Holding (CFH), ktorá v procese hrá úlohu sprostredkovateľa pôžičky. Consumer Finance Holding je významná finančná spoločnosť, pod ktorej správu spadajú viaceré na slovenskom trhu veľmi dobre známe značky – ako napríklad Quatro, Slovenské kreditné karty, Quatrocar a podobne. CFH v celom procese zabezpečuje všetky aktivity od podania žiadosti až po čerpanie úveru. Všetky nasledovné aktivity sú už v réžii VÚB banky. V podstate sa jedná o akýsi hybridný produkt banky a nebankovej spoločnosti, ktoré však patria do rovnakej skupiny VÚB – Intesa Sanpaolo.

  1. Cetelem – je jeden z najobľúbenejších poskytovateľov online pôžičiek O jeho popularite svedčí aj skutočnosť, že od začiatku svojho pôsobenia na Slovensku v roku 2000 poskytla viac ako jeden milión spotrebných úverov. Cetelem má jednu z najvyspelejších foriem podania online žiadosti s okamžitým výsledkom posúdenia. Cetelem poskytuje úvery na čokoľvek od 2000 -25 000 € s atraktívnou úrokovou sadzbou od 8,39 % ročne.

  1. Cofidis je nebankovka – špecialista poskytovania úverov na diaľku. Zaujímavosťou je takzvaná „prescoringová“ kalkulačka, ktorá žiadateľovi vypočíta, akú vysokú splátku si môže pri súčasnom príjme dovoliť a ponúkne tak riešenie na mieru bez toho, aby musel zdĺhavo vypĺňať osobné údaje. Spoločnosť sa tak dostala do povedomia verejnosti ako seriózny veriteľ, ktorý je zástancom zodpovedného úverovania. Pri poskytovaní úverov Cofidis dbá na to, aby pôžička príliš nenarušila rozpočet klient a neprekročila maximálnu odporúčanú hranicu celkového zadĺženia, ktorá je obvykle 33 %.

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia