Predstavujeme Dobrý účet Poštovej banky

Predstavujeme Dobrý účet Poštovej banky

Poštová banka vsadila na jednoduchosť, zrozumiteľnosť a transparentnosť svojich produktov. Miesto doterajších ôsmych účtov a balíkov ponúka len jeden s marketingovo pútavým názvom Dobrý účet. Ponuka produktov sa tým značne zjednodušila. Poštová banka sa tak nadviazala na súčasný trend, kedy bankové domy miesto viacerých bežných účtov a balíkov služieb ponúkajú len jeden komplexný, ktorý obsahuje všetky dôležité služby. Čo sa týka cenovej politiky, Poštová banka išla cestou priemeru – Dobrý účet ponúka s poplatkom 4 € za mesiac. Na trhu sa nájdu aj drahšie účty – napríklad Tatra Personal v Tatra banke stojí 5 € / mesiac, SLSP si za svoj Osobný účet pýta 4,90 € ale na druhej strane sú aj lacnejšie – napríklad v Prima banke len 3,90 € mesačne.

Základné informácie o produkte

postova banka logoDobrý účet si môžete predstaviť ako komplexný balík služieb, v ktorom máte zahrnuté už všetky základné transakcie a bankové služby. V rámci mesačného poplatku môžete neobmedzene prijímať platby, zriaďovať trvalé príkazy, inkasá, platiť kartou u obchodníkov za tovar a služby, realizovať operácie prostredníctvom internet bankingu, vyberať si hotovosť z bankomatov Poštovej banky a z Poštomatov. Samozrejmosťou sú bezplatné sms notifikácie o zrealizovaných transakciách, vďaka ktorým získate prehľad o každom pohybe na Vašom účte.

V cene účtu je aj platobná karta, podľa výberu klienta (Maestro, Bratislavská mestská karta alebo Mastercard Standard). Poštová banka sa rozhodla vydať sa rovnakým smerom ako Slovenská sporiteľňa a Prima banka a síce bude odmeňovať svojich klientov za každú platbu kartou, z ktorej vráti pol percenta.

Tento krok je celkom pochopiteľný vzhľadom na to, že odmena za platby kartou je podľa niekoľkých prieskumov najžiadanejším benefitom k platobnej karte – dá sa tak predpokladať, že onedlho sa k tomuto trendu pripoja aj ostatné banky. Novinkou na slovenskom trhu je možnosť rozhodnúť sa, či sa bude odmena za platby kartou pripisovať na Váš účet alebo účet Vášho blízkeho.

Zľava pre dôchodcov a pre juniorov

Lacnejšie môžu získať Dobrý účet dôchodcovia a mladí ľudia vo veku do 26 rokov. Senioriov bude stáť nový balík služieb 2 € mesačne a mladí ho budú mať ešte lacnejšie – iba za 1 € za mesiac. Rozsah ani kvalita služieb nie je uplatnením zľavy nijako narušená, to znamená že tieto dve zvýhodnené skupiny obyvateľstva môžu za nižší mesačný poplatok využívať všetky služby tak ako ostatní klienti PB.

Teraz akcia – Získajte 13. plat s Poštovou bankou

V rámci podpory predaja nového produktu sa Poštovka rozhodla rozdávať 13 platy. Do súťaže sa môže zapojiť každý – stačí, ak si otvoríte Dobrý účet do 20. Októbra a Poštová banka Vás po splnení podmienok akcie odmení 13. platom v hodnote 330 €. Ponuka platí pre prvých 10 000 nových klientov, ktorí doposiaľ nemajú v PB vedený žiaden účet (alebo aspoň 6 mesiacov pred začiatkom súťaže, teda 16.9.2013)

Získať 13. plat je jednoduché:

  • otvorte si Dobrý účet v Poštovej banke od 16.9. najneskôr do 20. Októbra v sume 4 € za mesiac
  • posielajte si na novo zriadený účet výplatu vo výške minimálne 500 €
  • každý mesiac zaplaťte kartou aspoň 5 x
  • každý mesiac zrealizujte minimálne 2 trvalé príkazy, inkasá alebo ich kombináciu


Parametre produktu

Názov banky Poštová banka a.s.
Názov produktu Dobrý účet
Poplatok za účet a balík služieb 4 € / mesiacPoznámka:

mladí ľudia do 26 rokov: 1 € / mesiac

dôchodcovia: 2 € / mesiac

V cene balíka služieb sú zahrnuté nasledovné služby:
jedna platobná karta podľa výberu klienta:Maestro, Bratislavská mestská karta, Mastercard StandardPoznámka: karta vracia 0,5 % z každej platby späť na účet
Zriadenie a vedenie účtu
Zriadenie a čerpanie voliteľného prečerpania
Výpis z účtu emailom jeden krát za mesiac
Zriadenie a vedenie služby Internet banking, GSM banking a Phone banking
Počet príkazov na úhradu realizovaných elektronicky neobmedzene bez poplatku
Počet prijatých platieb neobmedzene bez poplatku
Zriadenie trvalého príkazu na úhradu a povolenia na inkaso
Realizácia trvalého príkazu na úhradu bezhotovostne a inkasa
Zmeny trvalého príkazu na úhradu a inkasa
Počet výberov hotovosti z bankomatu Poštovej banky neobmedzene bez poplatku
Počet výberov hotovosti cez POŠTOMAT neobmedzene bez poplatku
Počet bezhotovostných platieb kartou za tovar a služby v SR a v zahraničí neobmedzene bez poplatku
SMS notifikácia

 

Read more

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

V súčasnosti sa Slováci tešia mimoriadne priaznivým podmienkam poskytovania hypoték. Tretí mesiac roka prepísal niekoľko rekordov – priemerná úroková sadzba novo poskytnutých úverov na bývanie klesla na neuveriteľných 1,95 % p.a., pričom po prvý krát v histórii bola pokorená magická, dvojpercentná hranica. Nikdy predtým sa nedal nový úver na bývanie

By Redakcia