Prima banka dáva hypotéky s bezkonkurenčnou sadzbou 2% p.a. pre každého

Prima banka dáva hypotéky s bezkonkurenčnou sadzbou 2% p.a. pre každého

Tí, ktorí si v najbližšej dobe plánujú vziať hypotéku majú dôvod na radosť. Úrokové sadzby hypotekárnych úverov sú naďalej rekordne nízke. Podľa údajov zisťovaných Národnou bankou priemerný úrok pri úveroch s viazanosťou jeden až päť rokov dosiahol v auguste nové dno – 3,17 p.a. oproti 3,21 % v júli. Pred rokom sa predávali hypotéky v priemere za 4 %. Kúpa vlastného bytu či domu je tak dnes výhodnejšia ako kedykoľvek predtým a hypotekárne banky trhajú jeden rekord za druhým. Žiaden bankový produkt nezaznamenáva také rasty ako práve hypotéky. Počas prvých ôsmych mesiacoch tohto roka bolo podľa štatistík NBS poskytnutých až 3,8 miliardy € nových úverov na bývanie, čo je v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka až 19 % rast.

K nízkym úrokovým sadzbám prispieva aj konkurenčný boj bánk, ktoré sa predbiehajú v znižovaní spodných hraníc úrokových pásiem. Nie je žiadnou raritou vidieť „marketingovú“ ponuku hypotéky od 2,5 % ročne, ale reálna sadzba je spravidla po preskúmaní bonity klienta podstatne vyššia.

prima banka logoPrima banka, ktorá na trhu hypoték zaznamenáva najrýchlejšie rasty, stavila na „hypotéky s rovnakým úrokom pre každého“. Štandardne každý, kto prejde skóringom, získa v Prima banke úrok 2,5 % pri fixácii na 3 roky alebo 3,5 % p.a. s päťročnou fixáciou.

Teraz podmienky ešte vylepšuje: hypotéku s trojročnou fixáciou ponúka za bezkonkurenčné 2% ročne. Pre každého a bez podmienok! Konkurenčným bankám, ktoré podmieňujú získanie výhodného úroku pod 3% p.a. zriadením dodatočných produktov a služieb (ako otvorenie účtu, zasielanie príjmu na účet, poistenie, objem čerpaného úveru, LTV nad 80 % a pod…) tak zasadila tvrdý úder.

Ponuka s 2% ročne pri trojročnej fixácii je časovo limitovaná a platí pre žiadosti schválené do 20. Októbra 2014 do konca roka. Atraktívnu ponuku je možné využiť aj pri prenose hypotéky z inej banky. Navyše pri splácaní z Osobného účtu sa odpúšťa poplatok za poskytnutie úveru.

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia