Prima banka zlacnila hypotéky - ponúka úrokovú sadzbu 1,8 % p.a. pre každého

Prima banka zlacnila hypotéky - ponúka úrokovú sadzbu 1,8 % p.a. pre každého

Na trhu hypoték je opäť rušno. Banky jedna po druhej predstavujú akcie a znižovanie úrokov.

Môžu za to dlhodobo nízke úrokové sadzby, ktoré lámu rekordy jeden mesiac za druhým, ale aj rastúci apetít na realitnom trhu. Priemerná úroková sadzba úverov na bývanie dosiahla vo februári podľa štatistík NBS druhú najnižšiu hodnotu v histórii a to 2,73 % ročne.

Napriek tomu však mnohé banky ponúknu avizované nízke sadzby len vyvoleným klientom, s veľmi dobrou bonitou.

Prima banka opäť s transparentnými sadzbami

prima banka logoPrima banka teraz prichádza s mimoriadne zaujímavou ponukou – od polovice apríla poskytuje hypotéku s trojročnou fixáciou s úrokom len 1,8 %, a čo je najlepšie, každému, komu bude schválená žiadosť od 15.4. do 30.6.2015. Pokiaľ sa teda rozhodnete podať žiadosť o hypotéku v PB, nebudú Vás čakať žiadne nepríjemné prekvapenia v podobe navyšovania avizovaného úroku, alebo vyratúvania doplnkových služieb, ktoré musíte si musíte objednať (a dlhé roky platiť), pokiaľ chcete získať akciový úrok.

Úrok vo výške 1,8 % p.a. pri trojročnej fixácii dostane každý klient bez ohľadu na výšku príjmu, lokalitu nehnuteľnosti, ktorá bude predmetom záložného práva a bez ďalších zvyčajných podmienok pre získanie lepšieho úroku ako je zriadenie účtu, pravidelné zasielanie príjmu na tento účet či poistenie úveru.

A čo konkurencia?

Transparentnú sadzbu pri trojročnej fixácii ponúka aj mBank – s veľmi podobným úrokom 1,84 % p.a. Podmienkou pre jej získanie je poistenie úveru (pokiaľ úver nepoistíte, úrok sa navýši o 0,25 %) a financovanie maximálne do 75 % z hodnoty nehnuteľnosti.

Najnižšiu spodnú hranicu úroku pri trojročnej fixácii má Unicredit Bank s úrokom od 1,69 % p.a.

Prima banke sa tak s mimoriadnou ponukou hypotéky s trojročnou fixáciou za 1,8 % p.a. podarilo vytrieť konkurencii kocúra. Pri päťročnom fixe poskytuje transparentný úrok pre každého vo výške 3,2 %. Ponuka platí pre záujemcov o poskytnutie nového úveru, tak aj pre tých, ktorí chcú refinancovať. Banka sa hrdí rýchlym a jednoduchým spracovaním žiadosti. Pri prenose hypotéky nie sú potrebné žiadne doklady, stačí len pôvodná úverová, záložná zmluva a pôvodný znalecký posudok, pokiaľ je k dispozícii. PB poskytuje hypotekárne úvery v objeme od 5000 €, so splatnosťou od 11-40 rokov. Navyše bez poplatku za poskytnutie, pri splácaní z Osobného účtu v PB, je bez poplatku za poskytnutie (vedenie Osobného účtu vyjde na 3,90 € mesačne, poplatok za poskytnutie hypotéky pri splácaní z iného účtu je 1% z poskytnutého objemu, min. 300 €)

Prima banka je na poli hypoték mimoriadne úspešná a to aj napriek tomu, že na hypotekárny trh aktívne vstúpila len pred dvoma rokmi. Jej portfólio hypoték medziročne rastie 50 % tempom, a až štyrikrát rýchlejšie ako priemer na trhu.

Read more

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

V súčasnosti sa Slováci tešia mimoriadne priaznivým podmienkam poskytovania hypoték. Tretí mesiac roka prepísal niekoľko rekordov – priemerná úroková sadzba novo poskytnutých úverov na bývanie klesla na neuveriteľných 1,95 % p.a., pričom po prvý krát v histórii bola pokorená magická, dvojpercentná hranica. Nikdy predtým sa nedal nový úver na bývanie

By Redakcia