Prima banka zlacňuje hypotéku - ponúka transparentnú sadzbu 3% pri trojročnom fixe

Prima banka zlacňuje hypotéku - ponúka transparentnú sadzbu 3% pri trojročnom fixe

Zdá sa, že apríl sa bude niesť v znamení jednotných sadzieb hypotekárnych úverov. Pár dní potom, čo VÚB banka ohlásila jednotnú východziu sadzbu pre záujemcov o financovanie bývania (s aspoň priemernou bonitou) vo výške 3,39% ročne (ktorá môže zriadením voliteľných služieb klesnúť až na 2,79% p.a.), svoje členstvo v klube „rovnakých úrokových sadzieb pre každého“ obnovila aj Prima banka. Presnejšie povedané, Prima banka už v tomto klube dávno je, no s účinnosťou od 1. apríla si pre svojich klientov pripravila príjemné prekvapenie v podobe zníženia úroku z pôvodných 3,4 % na aktuálnych 3% p.a. Nový úrok vo výške 3% ročne platí pri fixácii na tri roky. Odniesť si ho môže každý, kto prejde základným skóringom banky – bez ohľadu na objem úveru či bonitu klienta a bez akýchkoľvek ďalších podmienok.

Zaujímavý úrok je často podmienený využívaním ďalších platených služieb

Konkurenčné banky, pokiaľ ponúkajú rovnaký úrok pre každého s atraktívnym úročením, si kladú viaceré podmienky. Získanie propagovaného úroku je často podmienené naviazaním na využívanie ďalších služieb – ako zriadenie účtu v banke a pravidelné zasielanie príjmu na tento účet (často je stanovené minimum, ktoré musí na účet každý mesiac pribudnúť), ďalej povinné poistenie úveru, poistenie nehnuteľnosti a domácnosti. Hypotekárna banka, pokiaľ ponúka jednotný úrok pre každého, si môže klásť aj ďalšie podmienky – napríklad min. objem úveru, maximálne LTV (pomer úveru k hodnote nehnuteľnosti) či umiestnenie nehnuteľnosti v bratislavskom kraji.

prima banka logoPrima banka si žiadne takéto podmienky nekladie a sľubuje, že úrok vo výške 3% si odnesie každý, kto prejde základným skóringom banky. Ak by sme ponuku hypotéky v garantovanej výške 3% p.a. pri fixácii na 3 roky porovnali s februárovým priemerom (3,55% p.a.) tak hypotéka Prima banky vychádza výrazne lacnejšie ako je aktuálny priemer na trhu.

Každý jeden klient u nás pri 3-ročnej fixácii dostane lepšiu úrokovú sadzbu, než je priemerná sadzba na trhu. V prípade hypoték tak aj naďalej ideme cestou maximálnej transparentnosti a výhodnosti,“ uvádza Henrieta Gahérová, riaditeľka divízie riadenia produktov Prima banky.

Istotne aj vďaka transparentným podmienkam, atraktívnemu úročeniu a jednoduchému procesu vybavenia žiadosti Prima banka zaznamenala rekordný prírastok nových obchodov. Vo februári poskytla takmer trojnásobne viac nových hypoték ako vlani, vďaka čomu medziročne vzrástlo portfólio hypoték o 56 % na 430 mil. EUR. Prima banka sa tak právom radí medzi najrýchlejšie rastúce banky v oblasti hypoték na tuzemskom trhu.

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia