Prima banka

Prima banka

Profil banky od začiatku fungovania až do dnes

prima banka logoNapriek tomu, že obchodné meno Prima banka nemá na slovenskom finančnom trhu dlhú históriu, samotný začiatok činnosti finančného ústavu siaha až do roku 1993, kedy vystupovala pod názvom Prvá komunálna banka so zameraním na financovanie miest a obcí Slovenska. Akonáhle bolo vedeniu jasné, že zameranie výlučne na obce nie je príliš efektívne, zhruba po desiatich rokov od vzniku a po vstupe zahraničného akcionára došlo k zmene názvu na Dexia banka Slovensko, a.s.

Približne v tomto období sa zmenilo aj portfólio ponúkaných produktov, ktoré bolo zamerané na retailovú klientelu – individuálnych klientov.

2011 – Dexiu kupuje Penta Investments

Významným miľníkom v histórii banky bol rok 2011, kedy francúzsko-belgická skupina Dexia predala majoritný podiel akcií finančnej skupine Penta, takže došlo k zániku majetnícko -vlastníckeho prepojenia na skupinu Dexia. Aktuálne Penta vlastní 94% všetkých akcií. S novým vlastníkom prišli do banky aj nové pomery.

2012 – veľký rebranding

V roku 2012 došlo ku kompletnému rebrandingu a k zmene obchodného názvu na Prima banka Slovensko, a.s. V tom istom roku bola odštartovaná masívna reklamná kampaň, ktorá mala prilákať nových klientov. Vďaka otváraniu nových pobočiek, neustálemu pribúdaniu nových bankomatov, prepracovanými produktami a kvalitnými službami sa banke v minulom roku pod novým menom darilo.

Prima banka dnes

V dnešnej dobe sa Prima banka profiluje ako univerzálna banka s ponukou komplexných bankových služieb pre individuálnych klientov, pre podnikateľov aj pre samosprávy. História sa však nezaprie a tak aj v dnešnej dobe cítiť silné postavenie práve v segmente samospráv, ktoré banka plánuje aj naďalej rozvíjať a pracovať na lepšej kvalite služieb pre obce a mestá na celom Slovensku.

Prima banka sa v rámci novej stratégie čoraz viac orientuje na retailový segment. Ponuka pre individuálnych klientov je jednoduchá, zrozumiteľná a dá sa v nej zorientovať v priebehu niekoľkých minút. Z produktov zaujalo najmä Sporenie k osobnému účtu, na ktorom môže sporiteľ získať až 5 % ročne. Tento sporiaci účet si získal mnohých klientov, ktorí chcú pravidelne mesačne sporiť menšie sumy. Okrem úspešného sporenia, si môže klient vybrať aj z ostatných sporiacich a v kladových produktov – termínovaný vklad, hypotekárne záložné listy, podielové fondy a štruktúrované depozity.

Ponuka úverov je tiež bohatá: predovšetkým hypotéky (klasické, na refinancovanie a pre mladých), pôžička (bezúčelová aj na refinancovanie) a povolené prečerpaniu k účtu.

Práve oblasť úverov je pre banku ťažisková – v segmente retailových úverov rastie až 4 krát rýchlejšie ako zvyšok trhu. Najviac sa jej však darí v hypotékach, ktoré rastú až 47 % tempom. K veľkému úspechu nepochybne prispeli transparentné podmienky poskytnutia hypotéky – teda rovnaká výška úroku pre každého, kto prejde hodnotiacim modelom bez ďalších podmienok.

Na tradičnom slovensko trhu istotne k úspechu tiež prispela hustá pobočková sieť – spolu s VÚB a SLSP je Prima banka jednou z troch bánk, ktoré pokrývajú až 79 okresov.

Kontaktné údaje

Adresa Prima banka Slovensko, a.s.

Hodžova 11, 010 11, Žilina

Telefón 041/5111 111
Infolinka 850700007
Email info@primabanka.sk
Web www.primabanka.sk
Obchodný register Zapísaná v OR Okresného súdu Žilina, Odd. Sa, Vložka č. 148/L
Kód banky 5600
Označenie banky PKBA
SWIFT kód KOMASK2X

Read more

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

V súčasnosti sa Slováci tešia mimoriadne priaznivým podmienkam poskytovania hypoték. Tretí mesiac roka prepísal niekoľko rekordov – priemerná úroková sadzba novo poskytnutých úverov na bývanie klesla na neuveriteľných 1,95 % p.a., pričom po prvý krát v histórii bola pokorená magická, dvojpercentná hranica. Nikdy predtým sa nedal nový úver na bývanie

By Redakcia