Profesia.sk ponúka voľné pracovné miesta pre každého

Profesia.sk ponúka voľné pracovné miesta pre každého

Profesia.sk je najznámejším pracovným portálom na Slovensku, prostredníctvom ktorého si hľadajú každodenne nové uplatnenie tisícky ľudí. Od jeho založenia uplynulo 15 rokov, a treba povedať že v súčasnosti je leadrom na trhu v oblasti ľudských zdrojov, nielen na slovenskom trhu, ale aj v okolitých krajinách (Česká republika, Maďarsko). Profesia je organizátorom aj najväčšieho pracovného veľtrhu na Slovensku – Profesia Days, ktorý sa každoročne koná v bratislavskej Inchebe a ktorého sa zúčastňujú tisíce spoločností zo všetkých oblastí s cieľom predstaviť svoje firmy predovšetkým mladým uchádzačom o zamestnanie (do 35 rokov, ktorí tvoria drvivú väčšinu účastníkov) a ponúknuť im voľné pracovné miesta. Okrem toho táto spoločnosť prevádzkuje aj niekoľko portálov zameraných na platové prieskumy – na Slovensku Platy.sk (predtým známy ako prieskum platov Merces.sk) v Českej republike Platy.cz a v Maďarsku Fizetesek.hu, na ktorých si môžu záujemcovia zdarma porovnať výšku svojho platu vo vybranom obore a vyjednať si tak lepší plat u svojho zamestnávateľa.

Profesia.sk nedávno zverejnila zaujímavú infografiku s pútavými štatistikami z minulého roka. Na portály inzerovalo viac ako 10 000 firiem, ponuka voľných pracovných miest presiahla magickú hranicu 100 000 a tak sa potom nemožno čudovať, že v priemere každý piaty Slovák si našiel prácu cez Profesiu. Vyše 90 000 ľudí si na tomto pracovnom portály vytvorilo životopis, na základe ktorého potom záujemcu o zamestnanie môžu potom kontaktovať registrované firmy.

 infograf profesia

Voľné pracovné miesta aj na displeji Vášho telefónu

Zaujímavou novinkou je vydanie aplikácie pre Android, vďaka ktorej si môžete vyhľadávať a prezerať voľné pracovné miesta z portálu Profesia.sk priamo na displeji Vášho telefónu alebo tabletu. Hľadať môžete podľa názvu pozície, oblasti v ktorej chcete pracovať, podľa regiónu alebo na základe zadaného kľúčového slova.

pracovna pozia

obch.zastupca vyhovujuce

popis prac.ponuky

Vyhľadané ponuky je možné ukladať, poslať si ich na email sebe či priateľom alebo ich zdielať na sociálnych sieťach. Pri hľadaní nového uplatenia je jedným z najkľúčovejších faktorov okrem splnenia požiadaviek uvedených v ponuke aj rýchlosť, akou na danú ponuku zareagujete. Darmo budete ideálnym kandidátom, ktorý spĺňa všetky požiadavky na prax a vzdelanie, pokiaľ už budete pozícia obsadená. Preto aplikácia ponúka možnosť nastavenia notifikácií, vďaka ktorým budete informovaný o aktuálnych pracovných ponukách od top zamestnávateľov, takže odteraz Vám už žiadna práca neunikne. Okrem databázy s tisíckami voľných pracovných miest (mesačne ich pribudne cca 10 000), táto aplikácia ponúka jednoduché a intuitívne užívateľské rozhranie. A čo je najlepšie, je úplne zadarmo – stiahnuť si ju môžete na Google Play Store.

 

 

 

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia