Profi Credit pôžička

Profi Credit pôžička

Spoločnosť Profi Credit Slovakia je poskytovateľom nebankových úverov a pôžičiek. Na trhu pôsobí od roku 2000, vtedy ešte pod obchodným názvom Profireal Slovakia. Od svojho založenia služby tejto spoločnosti využíva každý rok niekoľko tisíc nových klientov. Zo začiatku bola zameraná výlučne na poskytovanie bezúčelových pôžičiek súkromným osobám, postupom času rozšírila svoje portfólio klientov aj o podnikateľov. V roku 2008 došlo k významným zmenám ako v organizačnej štruktúre, tak aj v zmene obchodného mena z pôvodného názvu na súčasný – PROFI CREDIT Slovakia. Spoločnosť je súčasťou nadnárodnej finančnej skupiny PROFIREAL Group, ktorá pôsobí v regiónoch strednej a východnej Európy, kde je dobre známa ako poskytovateľ úverových produktoch, najmä v Českej republike, na Slovensku, v Poľsku a v Bulharsku. Najúspešnejšou je práve divízia v Českej republike, ktorá vykazuje najväčšiu ziskovosť. Z celkového objemu poskytnutých úverov pobočka v ČR predstavuje podiel až 54 %. Súčasťou materskej spoločnosti so sídlom v Holandsku je aj divízia PROFIDEBT, ktorá sa zaoberá odkupovaním a vymáhaním pohľadávok.

Peniaze na čokoľvek

Spoločnosť PROFI CREDIT Slovakia disponuje veľmi dobre vybudovanou sieťou finančných agentov v počte až 450 rozmiestnených po celom Slovensku, ktorí sú ochotní v prípade záujmu klienta navštíviť osobne doma a poradiť s výberom vhodného typu úveru. Aktuálne sú v ponuke zamestnanecké úvery a podnikateľské pôžičky. Osobám s trvalým zamestnaním, dôchodcom a ženám na materskej dovolenke požičiava od 300 do 1500 €, pričom klient si môže splátky rozložiť až na 4 roky. Profi Credit pôžičky sú bezúčelové, teda klienti nemusia uvádzať účel použitia finančných prostriedkov a ani ho neskoršie dokladovať.  Ich hlavným benefitom je  rýchlosť poskytnutia finančných prostriedkov a individuálny prístup.  Na získanie úveru z tejto spoločnosti je potrebné splniť len dve podmienky – žiadateľ musí byť starší ako 18 rokov a musí doložiť pravidelný príjem (buď formou potvrdenia o výške príjmu od zamestnávateľa, alebo ak je žiadateľom dôchodca tak sa požaduje predloženie dôchodkového výmeru). Vzhľadom na to, že je potrebné doložiť výšku príjmu, pre zamestnané osoby s vyšším príjmom sa viac ako Profi Credit úver oplatí požiadať o klasický bezúčelový úver z ktorejkoľvek banky, ktorý je transparentný a vopred viete koľko zaplatíte.

Ak Vám z akéhokoľvek dôvodu Vašu žiadosť v banke zamietli, môžete požiadať o Profi Credit pôžičku vyplnením nasledovnej žiadosti:

(iba pre zamestnaných, dôchodcov a ženy na materskej dovolenke s pravidelným príjmom!):

Profi Credit patrí medzi drahšie nebankové subjekty (napríklad za pôžičku 600 € so splatnosťou 2 roky budete musieť vrátiť 945,84 €, pri ročnej percentuálnej miere nákladov 70%. Na druhej strane treba povedať, že po redizajne ich webovej stránky stránky došlo  k výraznému zlepšeniu transparentnosti základných parametrov pôžičky, ktoré potrebuje záujemca vedieť, aby si mohol jednotlivé ponuky porovnať. Na ich webovej stránke nájdete online kalkulačku, ktorá Vám po zadaní požadovanej sumy a doby splatnosti presne vypočíta, o koľko úver nakoniec preplatíte.

Výšku úroku pre Vašu pôžičku sa na web stránke nedozviete, tú Vám oznámi až  finančný agent, s ktorým si môžete dohodnúť nezáväzné stretnutie zavolaním na bezplatnú info linku spoločnosti.

Ochota informovať zákazníka, transparentnosť o podmienkach poskytnutia úveru (najmä výšky úrokov, poplatkov a ročnej percentuálnej miery nákladov) je známkou serióznosti nebankovej spoločnosti.

Tak trochu problematickým bodom z pohľadu spotrebiteľa je automatický revolving alebo nevyžiadané automatické navýšenie úveru, ktorí dostanú klienti s dobrou platobnou disciplínou „ako odmenu“ po splatení zmluvne stanovenej časti úveru. Množstvo klientov Profi Creditu však žiadne ďalšie navyšovanie úveru nechce a potom majú zbytočné administratívne problémy a stresy so zrušením automatického revolvingu.

A aké sú Vaše skúsenosti s touto spoločnosťou? Využili ste ich služby? Dajte nám vedieť Váš názor odoslaním komentára nižšie.

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia