Program Duet Plus ponúka až trojpercentný úrok na trojmesačnou vklade - s podmienkou

Program Duet Plus ponúka až trojpercentný úrok na trojmesačnou vklade - s podmienkou

Dnešná doba sporiteľom príliš nehraje do karát. Neustály prepad úrokových sadzieb na klasických depozitných produktoch spôsobuje, že na sporenie sa dá nahovoriť málokto. Úrokové sadzby klesajú kvôli lacným úverom, ktoré komerčné banky získavajú od ECB a tak vklady od občanov strácajú na svojej atraktivite. Úrok na termínovaných vkladoch s kratšou lehotou viazanosti – menej ako rok (3 a 6 mesiacov) málokedy presiahne hranicu 1% p.a.

Keď sa takéto „lákavý“ výnos z úroku ešte zdaní, nečudo, že myšlienky záujemcov o zhodnotenie voľných finančných prostriedkov sa začínajú uberať iným smerom. Neustále klesajúce úroky na tradičných depozitných produktoch sa spolu s rastom na akciových trhoch podpísali pod nárast záujmu o investovanie do podielových fondov, ktoré ponúkajú oveľa zaujímavejšie zhodnotenie. Základný princíp je taký, že viacero investorov sa spojí a kolektívne investujú (zveria svoje prostriedky) správcovi – investičnej spoločnosti, ktorá ich za odmenu spravuje a zhodnocuje. Výhodou je, že zhromaždením vkladov od viacerých investorov môže správca fondu rozložiť portfólio fondu do viacerých investičných nástrojov, vďaka čomu sa eliminuje riziko portfólia.

V prípade investovania totižto platí staré známe: risk je zisk. Pokiaľ ste ochotný podstúpiť väčšie riziko poklesu Vašej investície, tak časť prostriedkov investujte do akciového fondu (nikdy nie všetky). Pre strednú mieru rizika je ideálny zmiešaný fond. No ak ste ochotný podstúpiť nízke riziko, tou správnou voľbou budú dlhopisové fondy. V prípade, že ste ochotný akceptovať iba minimálnu mieru rizika, tak využite fondy peňažného trhu. Tiež si treba zodpovedať otázku, na ako dlho sa dokážete so svojimi peniazmi rozlúčiť.

V investovaní sme veľmi konzervatívni

Je pravdou, že Slováci sú v investovaní veľmi konzervatívni – vyberajú si fondy krátkodobých investícií s investičným horizontom do jedného roka, a spravidla sa rozhodujú pre tie najmenej rizikové fondy peňažného trhu.

Požiadavky väčšiny by sa dali formulovať nasledovne: chceme mať peniaze kedykoľvek poruke, samozrejme s čo najvyšším úrokom no akcepujeme len nízku mieru rizika.

Na tieto (vo svete investícií) nezlúčiteľné požiadavky zareagovala Unicredit Bank svojím programom Duet Plus, ktorý sa nesie v štýle „Dajme ľuďom to, čo chcú.“

Predstavenie produktu

unicredit_bank_logoProgram Duet plus kombinuje istotu zhodnotenia investície prostredníctvom trojmesačného termínovaného vkladu s bezkonkurenčným úrokom vo výške až 3 % p.a. spolu s potenciálom vyššieho výnosu vďaka investovaniu do vybraných podielových fondov skupiny Pioneer Investments (prípadne investičného životného poistenia). Funguje to nasledovne: polovica investície sa zhodnocuje na termínovanom vklade (s úrokom 3% p.a.) a zvyšných 50 % môže klient investovať do vyše 40 vybraných podielových fondov Pioneer Investments alebo do IŽP s jednorázovo plateným poistným. Klient tak získa flexibilné možnosti rozloženia druhej polovice investície v rámci investičnej časti, zároveň má výhodu rýchlej dostupnosti finančných prostriedkov – v prípade potreby môže mať svoje peniaze k dispozícii v krátkom čase (do 3-4 dní).

Minimálna výška investície je 2000 €. Termínovaný vklad sa vedie v domácej mene, založenie trojmesačného TV je bez poplatkov. Mena investícií do podielových fondov je podľa výberu klienta v € alebo v USD.

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia