Provident masívne propaguje pôžičku na skúšku

Provident masívne propaguje pôžičku na skúšku

Nebanková spoločnosť Provident sa rozhodla podporiť svoju online pôžičku prostredníctvom kampane s marketingovo pútavým názvom „pôžička na skúšku“, ktorý istotne nezostane bez povšimnutia. Veľký reklamný banner na hlavnej stránke spoločnosti láka nových klientov na „vyskúšanie pôžičky úplne zadarmo“. Slogan má váhajúcich presvedčiť o nezáväznosti ponuky: „Za skúšku u nás platiť nemusíte!“ Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že Provident ponúka v rámci prebiehajúcej akcie pôžičky zadarmo, bez poplatkov a bez úroku, no nie je tomu tak.

Celé štyri týždne „na rozmyslenie“

provident_p_logoZmyslom celej akcie je nalákanie nových klientov, teda takých, ktorí Provident ešte nikdy nevyskúšali alebo tých, ktorí svoj dlh voči tejto spoločnosti splatili minimálne pred šiestimi mesiacmi. Nebankovka sa ich na podpis úverovej zmluvy snaží nalákať 28 dňovou lehotou vrátenia peňazí bez poplatkov. V podstate je celá akcia postavená na predĺžení zákonnej lehoty na odstúpenie od zmluvy o ďalších 14 dní. Štandardná zákonná doba na vrátenie pôžičky bez poplatkov sú dva týždne, teda Provident túto lehotu predĺžil na dvojnásobok. Klient tak môže celé štyri týždne peniaze z pôžičky používať a ak uváži, že ich chce vrátiť, môže tak spraviť bez poplatkov a bez udania dôvodu do 28 dní. O dva týždne dlhšie právo na odstúpenie od zmluvy získa klient podpisom dodatku k Zmluve, ktorý musí byť jeho obchodným zástupcom doručený spolu s podpísanou zmluvou na pobočku.

Počas „skúšobného obdobia – najviac 28 dní“ musí klient v súlade so zmluvou o pôžičke splácať jednotlivé splátky v dohodnutých termínoch a výške.

V prípade, že sa rozhodnete v rámci tohto obdobia odstúpiť od zmluvy, musíte tak spraviť písomne na adresu pobočky, pod ktorú spadáte. Samozrejmosťou je vrátenie požičanej sumy najneskôr do 44 dňa od uzatvorenia zmluvy. Uvedená akcia trvá do prvého apríla.

Provident pôžičky v skratke

Provident požičiava po celej SR prostredníctvom rozsiahlej siete obchodných zástupcov, ktorí klientov navštevujú priamo u nich doma. Požičať si môžete na čokoľvek čokoľvek vo výške už od 140 do 2300 €. Na výber sú tri lehoty splatnosti – 45,60 a 100 týždňov. Interval splácania je na rozdiel od väčšiny konkurenčných spoločností týždňový.

Klienti tejto známej nebankovky oceňujú najmä rýchlosť poskytnutia pôžičky – požičané peniaze sú spravidla k dispozícii už na druhý deň. Tiež existuje možnosť bezhotovostného prevodu na účet, ktorý je lacnejší ako hotovostná služba so zabezpečením splátok úveru (vtedy chodí obchodný zástupca ku klientovi domov vyberať týždennú splátku). No ako to už v prípade nebankových subjektov často býva, za rýchlosť sa poriadne platí, čo potvrdzujú aj Provident pôžičky. Ich ročná percentuálna miera nákladov dosahuje vyše 70 %. Napriek vysokým hodnotám RPMN je evidentné, že záujem o rýchle poskytnuté peniaze na trhu pretrváva. Napríklad len za posledný rok na Slovensku a v Českej republike vzrástol zisk Providentu až o štvrtinu na 13,6 mil GBP (v porovnaní s predchádzajúcim obdobím 2012, kedy to bol „len“ 10,9 mil GBP).

Read more

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

V súčasnosti sa Slováci tešia mimoriadne priaznivým podmienkam poskytovania hypoték. Tretí mesiac roka prepísal niekoľko rekordov – priemerná úroková sadzba novo poskytnutých úverov na bývanie klesla na neuveriteľných 1,95 % p.a., pričom po prvý krát v histórii bola pokorená magická, dvojpercentná hranica. Nikdy predtým sa nedal nový úver na bývanie

By Redakcia