PSS požičiava na bývanie s úrokom od 1,89 % ročne

PSS požičiava na bývanie s úrokom od 1,89 % ročne

V dobe, keď banky ponúkajú hypotéky za stále nižšie úroky (február opäť prepisoval rekordy, priemerná úroková sadzba na hypotékach klesla na 3,61 percentuálneho bodu, čo je doterajšie minimum) sa snažia úroky na úveroch tlačiť dole aj stavebné sporiteľne. Tie si dobre uvedomujú, že ľudia nezvyknú príliš plánovať a keď sa rozhodnú riešiť otázku bývania, potrebujú hlavne získať peniaze rýchlo. Z tohto dôvodu do svojho portfólia zaradila bohatú ponuku medziúverov. Vďaka nim tak môže každý získať potrebné finančné prostriedky (na kúpu nehnuteľnosti či na rekonštrukciu) aj bez predchádzajúceho sporenia či vkladu.

Je kombinácia „bez predchádzajúceho sporenia a výhodne“ vôbec možná?

Medziúvery sú spravidla drahšie ako riadne stavebné úvery, no výnimka potvrdzuje pravidlo…

pss-logoPrvá stavebná sporiteľňa sa rozhodla do boja s hypotekárnymi bankami pustiť zvýhodnenou úrokovou sadzbou. Až do konca júna 2014 bude ponúkať medziúvery zabezpečené záložným právom k tuzemskej nehnuteľnosti a so splatnosťou až 10 rokov za úrok od 1,89 % ročne. Uznajte, takémuto atraktívnemu úročeniu by odolal málokto. Úrok pod dvomi percentami však nezíska automaticky každý – výška konkrétnej sadzby bude závisieť od druhu zvoleného úveru a od dĺžky fixácie. Tú PSS ponúka buď jedno alebo trojročnú.

Úrok vo výške od 1,89 % ročne sa okamžite zaradil medzi najnižšie sadzby ponúkané na tuzemskom trhu. Požiadať oň môže každý bez rozdielu veku, príjmu či majetkových pomerov. V prípade splnenia podmienok a schválenia žiadosti sa dajú takto získané peniaze použiť na kúpu, výstavbu čo rekonštrukciu nehnuteľnosti. Akciovú ponuku je možné použiť aj na splatenie iného, predtým poskytnutého úveru na bývanie, či už od PSS alebo od inej banky.

Zaujíma Vás, koľko peňazí môže PSS na vyššie uvedené účely požičať? Výška úveru je 170 000 € na osobu a až 340 000 € na financovaný objekt. Finančné prostriedky je možné až do 80 % schváleného objemu čerpať ihneď. Oproti hypotékam je výhodou možnosť financovania až do 100 % z hodnoty nehnuteľnosti.

Pri narodení dieťaťa si vybavíte odklad splátok jednoducho

PSS sporiteľňa umožňuje – rovnako ako väčšina hypotekárnych bánk vybaviť si možnosť odkladu splátok ak sa ich klientom narodí dieťa. Maximálna dĺžka odkladu je 6 mesiacov, pričom žiadosť je potrebné dodať do 3 mesiacov od narodenia bábätka. Čo sa týka vybavenia odkladu, proces je podstatne jednoduchší ako v klasických bankách – bonita rodičov sa nepreveruje, takže prípadná dočasná tieseň rodiny sa nemusí preukazovať. K žiadosti o odklad stačí priložiť rodný list dieťaťa. Odklad splátok síce na istú dobu odstrániť napätie z rodinného rozpočtu, to však nič nemení na tom, že celkové preplatenie sa navýši o zbytočne platené úroky počas odkladu, zatiaľ čo sa dlh nebude umorovať.

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia