Raiffeisen bank pôžička: vybavíte ju na počkanie a bez poplatku

Raiffeisen bank pôžička: vybavíte ju na počkanie a bez poplatku

raiffeisen_bank_logoRaiffeisen Bank, člen silnej rakúskej bankovej skupiny RZB Group, má ako jeden zo základných produktov vo svojom portfóliu aj Pôžičku. Aké sú jej parametre?

Pôžička z Raiffeisen bank je neúčelovým spotrebným úverom, ktorý môžete použiť na čokoľvek, bez toho, aby ste museli banke predkladať bločky a faktúry. Oproti konkurenčným produktom je výhodou jednoduchosť vybavenia a jasne stanovené pravidlá.

Vopred budete vedieť výšku mesačnej splátky, lehotu splácania, úrokovú sadzbu a ročnú percentuálnu mieru nákladov a tiež ten najpodstatnejší údaj – o koľko úver preplatíte.

V ponuke sú objemy od 200 € až do 20 000 €.

S občianskym preukazom vo vrecku ju vybavíte aj na počkanie

Na vybavenie pôžičky Vám stačí iba jediná návšteva banky a občiansky preukaz, žiadne ďalšie doklady nie sú potrebné. Výsledok posúdenia žiadosti sa dozviete aj na počkanie. V prípade, že budete s podmienkami súhlasiť, dostanete tlačivo – tkz. Akcept žiadosti o pôžičku, ktorý obsahuje všetky dôležité informácie o nej. Následne Vám bude požadovaná suma vyplatená v hotovosti, vložená na účet v Raiffeisen bank, alebo prevedená na účet v inej banke. V praxi to znamená, že už po prvej návšteve môžete odísť s peniazmi na účte alebo v hotovosti.

Raiffeisen bank poskytuje neúčelovú pôžičku podľa objemu úveru, v dvoch základných líniách.

Potrebujete si požičať pár stoviek s jasnými podmienkami? Sú tu pre Vás mini pôžičky

Takzvané mini pôžičky oceníte, ak si potrebujete požičať menšiu sumu – 200 €, 400 € alebo 600 €. Ich výhodou je skutočnosť, že podmienky sú vopred dané a sú rovnaké pre všetkých záujemcov, bez ohľadu na vek či bonitu klienta. Klient si nemôže pri tomto type samostatne vybrať splatnosť či výšku mesačnej splátky, nakoľko tieto parametre sú vopred dané bankou. Ak máte o tento typ mini úveru záujem, nezostáva Vám nič iné, iba podmienky akceptovať:

mini_RB

Ak potrebujete získať väčší objem peňazí

V tom prípade si banka pre Vás pripravila takzvané pôžičky od 700 €. V tomto prípade si môžete samostatne zvoliť výšku požadovanej sumy (v rozsahu od 700 -20 000 €) a taktiež aj splatnosť podľa Vašej finančnej situácie. Minimálne môžete splácať 18 mesiacov, nie však dlhšie ako 72 mesiacov. Výška mesačnej splátky bude rovnaká počas celej doby trvania úverového vzťahu. Aká by bola výška mesačnej splátky, úrok a RPMN sa môžete dozvedieť okamžite, prostredníctvom online kalkulačky na stránke banky.

scr_RB_uverova kalkulacka
Oproti iným bankám, kde kalkulačky slúžia iba na orientačný výpočet, Raiffeisen bank vypočíta presnú výšku mesačnej splátky a rovnakú ponuku by ste dostali aj priamo na pobočke banky.

Úrokové sadzby

Výška úroku na Raiffeisen bank pôžičke začína na 11,5 % p.a. Pre porovnanie, priemerné sadzby spotrebných úverov dosahujú len 9,93 % p.a. (údaje pri splatnosti 1-5 rokov, štatistiky za máj 2015 podľa NBS).

Výškou úrokových sadzieb teda RB určite neohúri. Na druhej strane je sympatické, že aspoň netají svoju hornú hranicu úroku (27 % p.a.)

Splácanie

Splácanie si zjednodušíte, ak budete splácať z účtu vedeného priamo v Raiffeisen – banka si každý mesiac stiahne sumu rovnajúcu sa mesačnej splátke a vy tak budete mať istotu, že splátka bude vždy uhradená načas. Splácať však môžete aj v hotovosti alebo z účtu vedeného v inej banke.

Parametre

Názov banky Raiffeisen Bank
Názov produktu Pôžička
Typ úveru neúčelový úver
Objem úveru od 200 € – 20 000 €
Splatnosť pri mini pôžičkách 7,12 alebo 18 mesiacov
Splatosť pri objemoch nad 700 € 18-72 mesiacov
Úroková sadzba od 11,5 % do 27 % ročne
Úrok z omeškania +5,05 % ročne k štandardnému úroku
Poplatky
Poskytnutie pôžičky 0,00 €
Čiastočné splatenie úveru formou mimoriadnej splátky 0,00 €
Celkové predčasné splatenie pôžičky 0,00 €
Zmena spôsobu splácania 0,00 €

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia