Raiffeisen Bank

Raiffeisen Bank

Rakúska banková skupina Raiffeisen Bank International AG (RBI) má na Slovensku pod palcom až tri značky – tradičnú Tatra banku, direct banku ZUNO a v neposlednom rade aj rovnomennú Raiffeisen Bank, ktorú na slovenský trh uviedla v októbri 2012. Novú značku rakúska skupina uviedla na trh pri príležitosti 125 výročia pôsobenia v Rakúsku, kde je podľa Karla Sevelda, podpresedu predstavenstva RBI „synonymom bezpečnosti, udržateľnosti a dôvery, čo sú hodnoty, ktoré v posledných rokoch opäť získali na dôležitosti.“

Značka Raiffeisen bank je zaujímavá aj z hľadiska jedinečného modelu fungovania. Ako prvá totižto využíva na Slovensku franchise koncepciu. Riaditelia pobočiek si odkúpia licenciu od Raiffeisen banky, pričom musia spĺňať veľmi prísne pravidlá používania značky a štandardy kvality a zároveň musia plniť vopred dohodnuté ciele stanovené bankou. Výhodou franchisingového modelu fungovania je možnosť rýchlej expanzie, pri minimálnych vynaložených nákladoch zo strany banky. Značka Raiffeisen má byť doplnkom k dvom už existujúcim bankám patriacim do rovnakej skupiny RBI – Tatra banky a ZUNO. Banková skupina RBI oslovuje novú skupinu zákazníkov – zameriavať sa bude výlučne na individuálnych klientov a korporátnych klientov zatiaľ prenechá konkurencii.

Raiffeisen Bank na Slovensku pôsobí pod licenciou Tatra banky, čo umožňuje využívať existujúce štruktúry TB na prevádzkové aktivity.

V ponuke finančných produktov banky sa nachádzajú tradičné bankové produkty – bežný účet, vklad a pôžička. Konkurenčnou výhodou banky sú jednoducho formulované podmienky (zmluva na jednu A4) a jasne definované produkty, v ktorých sa bežný spotrebiteľ zorientuje v priebehu niekoľkých minút.

Pár slov o produktoch

raiffeisen_bank_logoÚčet v Raiffeisen Bank Vás bude mesačne stáť 4 €, no na druhej strane sa s ním spája niekoľko benefitov. Zaujímavosťou je služba k bežnému účtu tzv. Kasička, čo je vlastne sporiaca časť účtu, na ktorej sa Vaše finančné prostriedky zhodnocujú lepším úrokom vo výške 0,55%. Peniaze ktoré sú uložené v Kasičke máte pritom stále k dispozícii, nakoľko nie sú viazané. Vedenie sporiacej časti účtu je bez poplatku. K jednému bežnému účtu si môže klient vybaviť až 4 debetné karty pre 4 ďalšie osoby. Debetné karty vydávané touto bankou sú vybavené bezkontaktnou technológiou, vďaka čomu môžete za drobné karty platiť bez zadania PIN kódu.

Ďalším finančným produktom z ponuky Raiffeisen Bank, ktorý však nijako zvlášť nevyniká je viazaný vklad s viazanosťou na 1,2 alebo 3 roky. Minimálna ani maximálna výška vkladu nie je limitovaná, čo je pozitívne, ale biednejšie sú úroky z vkladu – pri ročnej viazanosti získate úrok len 1%, pri dvojročnej je úrok 1,10 % a pri trojročnej 1,40 %.

Posledným a najzaujímavejším produktom je Pôžička, ktorú banka poskytuje v dvoch líniách. Jednou sú takzvané mini pôžičky, kde má zákazník možnosť požičať si menšiu sumu 200 €, 400€ alebo 600 €. Pri tomto type je flexibilita veľmi obmedzená, nedá sa nič robiť s výškou úveru a klient si nemôže vybrať ani lehotu splatnosti. Na druhej strane sú podmienky a úroková sadzba jasne stanovené pre všetkých záujemcov, bez ohľadu na výšku príjmu. Výhodou je aj skutočnosť, že pôžičku získate aj bez potvrdenia o výške príjmu (banka si však bonitu žiadateľa overuje prostredníctvom údajov zo Sociálnej poisťovne). Pre záujemcov, ktorí si chcú požičať vyššiu sumu banka pripravila druhú líniu – pôžičky nad 700 € (maximálna výška úveru je 20 000 €). Tento typ je oveľa flexibilnejší, klient si môže sám vybrať výšku úveru a dobu splatnosti. Splátky si môžete rozložiť na obdobie od 18-72 mesiacov. Úroková sadzba sa začína od 11,50 % p.a.

Základné informácie o banke

Adresa Raiffeisen BANK (Tatra banka a.s., odštepný závod)Hodžovo námestie 3, 811 06 Bratislava
Infolinka 0850 850 555
pre bratislavských klientov: 02/5050 5555
pre klientov spoločnosti Orange: 0906 015 555
pre klientov spoločnosti Telekom: 0910 850 555
Email info@raiffeisen.sk
Web https://www.raiffeisen.sk
IČO 686930
SWIFT kód TATRSKBX
Označenie banky TATR

 

Pobočky

Banská Bystrica Horná 65/A, Banská Bystrica
Bratislava Nám. Hraničiarov 6/A, Bratislava
Krupina Svätotrojičné námestie 14, Krupina
Malacky Sasinkova ul. 1/D, Malacky
Nitra Štefánikova ulica 45, Nitra
Prievidza Námestie slobody 17-1, Prievidza
Šaľa Hlavná 61, Šaľa
Skalica Štefánikova 5, Skalica
Topoľčany Ul. Sv. Cyrila a Metoda 4595/18, Topoľčany
Veľký Meder Komárňanská ul. 14, Veľký Meder
Žilina Národná ul. 17, Žilina
Zvolen J. Kozačeka 5, Zvolen

 

Read more

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

V súčasnosti sa Slováci tešia mimoriadne priaznivým podmienkam poskytovania hypoték. Tretí mesiac roka prepísal niekoľko rekordov – priemerná úroková sadzba novo poskytnutých úverov na bývanie klesla na neuveriteľných 1,95 % p.a., pričom po prvý krát v histórii bola pokorená magická, dvojpercentná hranica. Nikdy predtým sa nedal nový úver na bývanie

By Redakcia