Refinančná Šetripôžička vráti 10 % z každej splátky

Refinančná Šetripôžička vráti 10 % z každej splátky

Otázka financií trápi veľké percento Slovákov. Snaha o vyššie úspory, lepšie zvládanie a plánovanie rodinného rozpočtu a zbavovanie sa dlhov patria k rozumným predsavzatiam, ktoré sa dajú pri troche disciplíny a dodržiavania istých pravidiel bez väčších problémov zvládnuť. Škoda len, že väčšina ľudí ktorí si chcú upratať financie čaká do okrúhleho dátumu (najčastejšie prelom rokov) a nespraví rázny krok okamžite. Vytúženého výsledku: poriadku vo financiách a viac peňazí na konte by sa dočkali oveľa skôr.

Vylepšite si finančnú situáciu refinancovaním

Jedným zo spôsobov, ako si „upratať“ svoje dlhy je refinancovanie. Možnosť nahradiť staré dlhy novým, s výhodnejšími podmienkami má v ponuke každá banka. VÚB však na trh prináša vylepšenú refinančnú Šetripôžičku, s ktorou môžete nielenže konsolidovať svoje dlhy, ale aj vytvoriť si finančnú rezervu. Banka totižto vráti z každej splátky pôžičky až 10 % na sporiaci účet.

Refinančná šetripôžička sa poskytuje na účel splatenia existujúcich dlhov, vo výške od 490 €. Nevýhodou je dlhá lehota splatnosti, minimálne 48 mesiacov. Ak aktuálne splácate úver s kratšou splatnosťou, Šetripôžička Vám síce výrazne zníži mesačnú splátku, no natiahne splatnosť, vďaka čomu môžete nakoniec ešte aj viac preplatiť na úrokoch.

Podmienky pre pripísanie šetriacej časti

vub logo10% z každej splátky – šetriacia časť bude vyplácaná na sporiaci účet, ktorý sa poskytuje k Flexiúčtu. Ponuka banky je teda naviazaná na zriadenie bežného účtu, ktorý nie je bezplatný (v závislosti od vybraných služieb a cenového pásma môžete za účet vo VÚB banke zaplatiť od 3,50-9€ za mesiac), čo je dodatočný a možno pre Vás aj zbytočný náklad navyše, pokiaľ máte účet vedený v inej banke a nechystáte sa ho zrušiť. Sporiaci účet k flexiúčtu je bez ďalších poplatkov – zriadenie a vedenie je zdarma a finančné prostriedky na ňom sa úročia výhodnejšou sadzbou ako na bežnom účte. Úspory, či už zo šetripôžičky, alebo Vaše vlastné vklady sú k dispozícii pre výber kedykoľvek.

Podmienkou preto, aby Vám banka vrátila 10 % z každej splátky je splácanie úveru bez omeškania. Pokiaľ budete čo i len jediný raz meškať so splátkou, výhodu sporenia strácate navždy.

Podmienky pre získanie úveru

Pri pôžičke na refinancovanie je podmienkou min. vek, a to 23 rokov, v čase podania žiadosti musí mať žiadateľ dostatočný príjem, aby bol schopný úver splácať (zamestnanci nesmú byť v skúšobnej lehote, musia byť v pracovnom pomere min. 4 mesiace). Za poskytnutie úveru si banka účtuje poplatok vo výške 2 % z objemu požičanej sumy.

Ponuka refinančnej pôžičky platí do konca marca 2015.

Read more

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

V súčasnosti sa Slováci tešia mimoriadne priaznivým podmienkam poskytovania hypoték. Tretí mesiac roka prepísal niekoľko rekordov – priemerná úroková sadzba novo poskytnutých úverov na bývanie klesla na neuveriteľných 1,95 % p.a., pričom po prvý krát v histórii bola pokorená magická, dvojpercentná hranica. Nikdy predtým sa nedal nový úver na bývanie

By Redakcia