Refinančný spotrebný úver má v ponuke už aj Sberbank

Refinančný spotrebný úver má v ponuke už aj Sberbank

Počet ľudí, ktorí na svojich pleciach nesú záväzky v podobe rôznych účelových alebo neúčelových úverov, kreditných kariet a povolených debetov, stále narastá. Dá sa smelo povedať, že človek, ktorý si nikdy v minulosti nepožičal (ani nevyužil bežné úverové produkty ako povolené prečerpanie účtu či kreditnú kartu), a ani tak neplánuje spraviť v budúcnosti, je už dnes raritou.

So zväčšujúcim sa počtom dlžníkov rastie aj apetít bánk zabojovať o túto početnú skupinu v podobe refinančných úverov. Je logické, že sa tento produkt mimoriadne dobre predáva – veď kto by nechcel výhodnejšie podmienky v podobe úrokovej sadzby? Prvý úver si človek často berie úplne bez rozmyslenia a dôkladného zváženia následkov, vedený okamžitou potrebou. Príklad: súrne potrebuje auto, vymeniť práčku, novú kuchynskú linku… tak vezme prvú ponuku pôžičky, ktorá sa naskytne. Až neskôr zistí, koľko prepláca a ako veľmi splátky zaťažujú.

Nepoučiteľní dlžníci

Niektorí dlžníci sú nepoučiteľní a chyby z minulosti opakujú aj pri refinancovaní – stačí im, ak banka B ponúkne lepší úrok, a opäť sadnú na lep. Ak by si porovnali kompletnú ponuku na trhu, možno by získali ďaleko lepšie podmienky.

Ponuka je bohatá. Porovnávajte!

Lepšie je viac času venovať porovnaniu a obehaniu viacerých bankových domov ako potom niekoľko rokov splácať drahšie úvery.

Dnes si možnosť získať dlžníkov konkurencie pod vlastné veriteľské krídla nenechá ujsť ani jedna z tuzemských bánk, Sberbank nie je výnimkou. V jej ponuke spotrebných úveroch sa nachádza tkz. Refinančný spotrebný úver, ktorým môžete nahradiť staré a nevýhodné pôžičky, kreditné karty a povolené debety s novým, výhodnejším. Pozrime sa na detaily.

sberbank_logo2Poskytuje sa v objeme od 1000 € až do 25 000 € so splatnosťou od jedného do desiatich rokov. Slúži na splatenie predtým poskytnutých pôžičiek a úverov, no banka poskytuje možnosť čerpať aj časť z objemu neúčelovo (maximálne do 20 % z objemu úveru) Znamená to, že záujemca môže dostať aj peniaze navyše (nad rámec už splácaných pôžičiek), ktoré môže použiť na čokoľvek bez nutnosti dokladovania účelu použitia finančných prostriedkov.

Aktuálne získate úver bez poplatku za poskytnutie, bez ručiteľa či iného zabezpečenia. Zamestnaní žiadatelia dokonca nemusia dokladovať príjem (banka si ho sama po udelení súhlasu overí v Sociálnej poisťovni).

Parametre produktu

Názov banky Sberbank Slovensko, a.s.
Názov produktu Refinančný spotrebný úver
Objem úveru minimálne: 1000 €

maximálne : 25 000 €

Lehota splatnosti minimálna: 12 mesiacov

maximálna: 120 mesiacov

Úroková sadzba od 7 % p.a.
Úrok z omeškania 5,15 % p.a.

pre zmluvy uzatvorené pred 1.2.2013 platí úrok vo výške 8,25% p. a

Podmienky Vek 18- 65 rokov, pravidelný príjem(zamestnanie, živnosť, dôchodok), trvalý alebo prechodný pobyt v SR
Doklady potrebné pre vybavenie občiansky preukaz, iný bežne dostupný doklad totožnosti, preukázanie príjmu (pri udelení súhlasu na overenie príjmu v Soc. poisťovni nie je potrebné dokladovať príjem), u živnostníkov daňové priznanie + potvrdenie o výške daňovej povinnosti
Poplatky  
Poplatok za poskytnutie štandardne: 2% z výšky úveru, min. 40,00 €

teraz akcia: bez poplatku za poskytnutie

Vedenie úverového účtu 0 € / mesiac
Zmena výšky úveru 1 % z rozdielu medzi novou a pôvodnou výškou úveru, min. 35 €
Ostatné zmeny v zmluve 55,00 €
Predčasné splatenie alebo mimoriadna splátka 1 % zo zostatkovej sumy ak do konca splatnosti zostáva viac ako 1 rok

0,5 % ak do konca splatnosti zostáva menej ako jeden rok

Vystavenie potvrdenia na základe žiadosti klienta 35,00 €
1. a 2. upomienka 20,00 €

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia