Refinancovanie hypotéky: aké výhody získate v jednotlivých bankách?

Refinancovanie hypotéky: aké výhody získate v jednotlivých bankách?

Refinancovanie hypoték je pre banky už niekoľko rokov zaujímavý biznis. O klientov sa bijú nielen výškou úrokovej sadzby (podľa ktorej sa rozhoduje väčšina ľudí) ale aj rôznymi akciami – napríklad odpustením poplatku za poskytnutie a či benefitmi v podobe rýchleho prenosu úveru bez zbytočných papierovačiek. Aké výhody aktuálne sľubujú banky potenciálnym záujemcom o prenos hypotéky?

Internetová mBank ponúka refinancovanie bez poplatku, rovnako je bezplatné založenie a vedenie úverového aj osobného účtu. Navyše teraz ju získate s transparentnou úrokovou sadzbou vo výške 1,84 % pri trojročnej fixácii, ktorú môže získať každý klient, ktorý splní podmienky banky pre poskytnutie, ktorý si vezme úver do 75 % z hodnoty nehnuteľnosti a ktorý si tento úver poistí. Pri 5-ročnej fixácii a pri rovnakých podmienkach je úroková sadzba 2,24 % p.a. V prípade, že klient neuzatvorí poistenie úveru, úrok sa zvyšuje o 0,25 % p.a. Banka garantuje výšku úrokovej sadzby do 30 dní od podpisu žiadosti.

peniaze v hotovostiZaujímavú ponuku má aj Prima banka. Tá síce poplatok za poskytnutie hypotéky odpustí iba v prípade, že klient bude úver splácať z Osobného účtu vedeného v Prima banke, za to však garantuje výhodnú sadzbu vo výške 1,8% s fixáciou na 3 roky pre každého bez akýchkoľvek ďalších podmienok ako napríklad bonita klienta, lokalita nehnuteľnosti, zriadenie účtu, poistenie úveru a pod… Pri fixácii na 5 rokov banka garantuje úrok vo výške 3,2 % p.a. Akčná ponuka platí do konca júna 2015. Nový úver vybavíte jednoducho, bez dokladovania príjmu a bez nového znaleckého posudku. Stačí priniesť pôvodnú úverovú, záložnú zmluvu a pôvodný znalecký posudok. Novú zmluvu môžete podpísať už pri prvej návšteve pobočky.

Najbližšie k nule sa blížia úrokové sadzby Unicredit Bank. Klient, ktorý si hypotéku poistí a ktorý bude využívať U konto alebo U konto Premium môže získať atraktívny úrok pri troj a päťročnej fixácii, už za 1,69 % p.a. Rovnako UCB poskytne Hypoúver Invest na refinancovanie bez nutnosti nového znaleckého posudku a bez dokladovania príjmu.

VÚB sa v súťaži Fincentra a týždeníka Trend – Hypotéka roka 2015 získala ocenenie za najlepšiu refinančnú hypotéku. Banka ju poskytuje bez poplatku za poskytnutie, akceptuje pôvodný znalecký posudok a nevyžaduje dokladovanie príjmu. Pri fixácii na tri roky VÚB ponúka sadzby od 2,10 % p.a. a pri 5 ročnom fixe od 2,30% p.a.

Tatra banka má hypotéku na refinancovanie v akcii. Pri príležitosti jej 25 výročia dáva prvým 2500 klientom úrok vo výške 2% p.a. pri trojročnej fixácii.

Fio banka ponúka fixnú úrokovú sadzbu na refinancovanie vo výške 1,99 % pri 5 ročnej fixácii a pre úvery vo výške od 75 000 €, max. do 70 % z hodnoty nehnuteľnosti. Pri fixácii na tri roky s rovnakými podmienkami je sadzba 2,09 %. Fio hypotéka na refinancovanie je dlhodobo bez poplatku za poskytnutie.

V ČSOB je možnosť získať úrokovú sadzbu od 2,35% p.a. a to pri trojročnej ako aj pri päťročnej fixácii úrokovej sadzby. Banka poskytne zľavu z vypočítaného úroku pri poistení úveru, pri poistení zakladanej nehnuteľnosti a pri aktívnom využívaní účtu.

SLSP ponúka úrok na refinancovaní od 2 % (fixácia na 3 roky). Vypočítaný úrok si však klient môže znížiť až o 0,7 % v prípade, že si bude posielať príjem nna účet a ak si úver poistí.

OTP banka takisto odpúšťa poplatok za poskytnutie. Záujemcov láka na úrokovú sadzbu 2,29 % p.a. pre každého pri trojročnej fixácii.

Sberbank – najnižšia možná sadzba hypotéky sa začína na 2,19% p.a. (pri fixácii na tri roky). Možnosť získať zľavu z poplatku za poskytnutie úveru (štandardne 0,80 % z objemu poskytnutej sumy min. 165 €) vo výške 15% v prípade, že klient si zriadi program služieb Active so sporiacim účtom na ktorý bude posielať minimálne 20 € mesačne.

Porovnanie hypoték na refinancovanie

Banka Fixácia 3 roky Fixácia 5 rokov Poplatok za poskytnutie úveru
VÚB od 2,10% p.a. od 2,30 % p.a. 0,00 €
Tatra banka 2,00% p.a od 2,55% p.a. 0,80 % z objemu, min 250 €, max. 950 €
Fio banka 2,09 % p.a. (úver od 75 000 €, max. do 70 % z hodnoty nehnuteľnosti) 1,99% p.a. (úver od 75 000 €, max. do 70 % z hodnoty nehnuteľnosti) 0,00 €
Unicredit bank od 1,69 % p.a.(podmienka poistenie úveru + využívanie U konto alebo U konto Premium ) od 1,69 % p.a.(podmienka poistenie úveru + využívanie U konto alebo U konto Premium ) 0,90 % z poskytnutej sumy, min. 200 €
Prima Bannka 1,80% p.a. pre každého 3,20% p.a. pre každého 0 € pri splácaní z Osobného účtu.pri splácaní z iného účtu: 1% z objemu poskytnutej sumy, min. 300 €
mBank 1,84 % p.a. (pri LTV do 75% a pri poistení úveru) 2,24 % p.a. ( LTV do 75% a pri poistení úveru) 0,00 €
OTP banka 2,29 % p.a. od 2,39 % p.a. 0,00 €
Sberbank od 2,19% p.a. od 2,69 % p.a. 0,80% z výšky úveru, min. 165 EUR
ČSOB od 2,35% p.a. od 2,35 % 0,80 % (min. 150,00 €,max. 1 000,00 €)
SLSP od 2 % p.a. od 2,20% p.a. od 199-999 € v závislosti od objemu úveru

 

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia