Ryanair mení taktiku, cestujúcich čaká niekoľko zmien

Ryanair mení taktiku, cestujúcich čaká niekoľko zmien

Obľúbená nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair doteraz prekvapovala svojich pravidelných zákazníkov skôr akciovými cenami leteniek za pár eur. Low cost aerolinka sa postarala o to väčší šok, keď avizovala rozsiahle zmeny, ktoré sa nemajú týkať len nižších cien, ale najmä skvalitnenia zákazníckeho servisu. Aké novinky sa chystajú?

Jednoduchšia rezervácia letenky

Po novom chce zákazníkom umožniť jednoduchší spôsob rezervácie letenky prostredníctvom webových stránok. Nedalo nám a nový spôsob registrácie sme vyskúšali. Treba povedať, že oproti starému systému je nový rezervačný formulár podstatne jednoduchší – letenku si môžete rezervovať v troch jednoduchých krokoch. Pokiaľ ste sa už na stránke registrovali, rezervácia bude ešte o niečo rýchlejšia. Žiaľ, Ryanair stránka a teda ani rezervačný formulár stále nekomunikuje slovensky, takže pri rezervácii letu si budete musieť chtiac-nechtiac vystačiť s angličtinou.

Preprava druhej príručnej batožiny zadarmo

lietadlo vo vzduchuDoteraz si mohli cestujúci brať so sebou na palubu striktne jednu príručnú batožinu, čo robilo problém napríklad dámam, nakoľko Ryanair za príručnú batožinu považoval napríklad aj dámsku kabelku či notebook. Po novom Ryanair umožňuje cestujúcim si vziať so sebou na palubu aj druhú príručnú batožinu, nie však väčšiu ako 35 x 20 x 20 cm.

Lacnejšie poplatky za veľkú batožinu

Začiatkom januára Ryanair znížil poplatok za veľkú batožinu na polovicu pri odbavovacom pulte (z pôvodných 60 EUR na aktuálnych 30 €). Pri odletovej bráne je poplatok za odbavenie veľkej batožiny o 10 € nižší ako bol pôvodne, teda 50 €.

Letenky s konkrétnym číslom sedadla

Írsky nízkonákladový prepravca zavádza okrem vyššie uvedených noviniek ďalšiu významnú zmenu: na každom lete budú povinné miestenky, ako reakcia na zvýšený dopyt zo strany cestujúcich.

Nové produkty pre rodiny, zákazníkov cestujúcich za prácou ale aj celé skupiny

Na webe ryanair.com odetom do nového šatu pribudla nová sekcia „Skupiny“, pre ktorú by mal byť čoskoro predstavený nový produkt s flexibilnými lístkami, čo by malo uľahčiť cestovanie skupín (ako sú napríklad športové kluby, školy, zájazdy organizované cestovnými kanceláriami…)

Niekoľko nových produktov by malo byť určených špeciálne pre rodiny a klientov pravidelne cestujúcich za prácou. V júni sa budú môcť cestujúci preukázať palubným lístkom v mobilnom telefóne.

V noci Vám „dajú pokoj“

Ak ste niekedy zažili nočný let, viete, že to nie je nič príjemné. Ak sa aj podarí zaspať, človek sa budí celý dolámaný pre neprirodzenú polohu, nedostatok miesta, hluk a non stop pohyb v okolí. Nočný let je o to nepríjemnejší, ak Vás stále letušky rušia neúnavnou propagáciou tovarov a služieb, ktoré je možné zakúpiť si priamo na palube. Po novom by ste žiadne zbytočné hlásenia ani otravné predávanie zbytočností nemali zažiť a to po 21:00 hodine večer a pred 8:00 ráno. V tomto čase budú dokonca na palube stlmené svetlá. Cieľom je zabezpečiť cestujúcim čo najpríjemnejší odpočinok (aspoň v rámci možností).

Zvýšenie počtu letov

Ryanair plánuje v nasledovnom roku zachovať nízke ceny leteniek, no zároveň chce skvalitniť služby, zvýšiť počet letov do tradičných destinácii a začať lietať do nových atraktívnych destinácií. Z Bratislavy však v najbližších mesiacoch počet letov posilňovať nebude. V súčasnosti z Bratislavy lieta deväť liniek na londýnske letiská Stansted a Luton, do írskeho Dublinu, Charleroi (Brusel), Birminghamu, Liverpoolu, Bergama (Miláno), Ríma (Ciampino) a Alghera na Sardínii.

Na vyššie uvedených pravidelných letoch z Bratislavy Ryanair v minulom roku prepravil 800 000 cestujúcich (údaje sú za 11 mesiacov).

Read more

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

V súčasnosti sa Slováci tešia mimoriadne priaznivým podmienkam poskytovania hypoték. Tretí mesiac roka prepísal niekoľko rekordov – priemerná úroková sadzba novo poskytnutých úverov na bývanie klesla na neuveriteľných 1,95 % p.a., pričom po prvý krát v histórii bola pokorená magická, dvojpercentná hranica. Nikdy predtým sa nedal nový úver na bývanie

By Redakcia