Ryanair začne lietať do USA: so základnou cenou letenky len 14 €

Ryanair začne lietať do USA: so základnou cenou letenky len 14 €

Najväčšia nízkonákladová letecká spoločnosť v Európe, Ryanair, plánuje expandovať na lukratívny transatlantický trh. Spoločnosť pred pár dňami oznámila, že transatlantické lety medzi Európou a Amerikou zaradila do svojich ambicióznych strategických plánov, ktoré by chcela zrealizovať v horizonte do piatich rokov.

Let do USA za pár eur?

Nízkonákladovka Ryanair je známa ultra lacnými letenkami do Európy, ale tento krát cenami plánovaných zaoceánskych letov skutočne šokovala. Lety spájajúce kľúčové európske a americké mestá by chcela predávať za dumpingovú cenu letenky od 10£ (podľa aktuálneho výmenného kurzu niečo pod 14 € ).

lietadlo vo vzduchuCestujúci si však budú musieť navyše pripočítať k cene základnej letenky okrem letiskových poplatkov aj všetky ďalšie služby v súvislosti s letom od batožiny až po jedlo a nápoje na palube…Konečná cena letenky tak bude síce drahšia ako avizovaných 10£ (podľa odhadov by mala v priemere vyjsť jednosmerná letenka okolo 120 €), no stále to bude neporovnateľný rozdiel oproti súčasným cenám leteckých prepravcov, ktorí lietajú do USA (s priemernou cenou spiatočnej letenky okolo 600-700 €). Lety cez Atlantik patria medzi aktuálne najziskovejšie trasy na svete, ktoré majú pod palcom giganti ako British Airways a American Airlines.

„Európania chcú cestovať do USA za nižšie náklady a to isté platí pre Američanov prichádzajúcich do Európy. Vidíme to ako logický krok vývoja na európskom trhu“ povedal na margo strategických plánov šéf marketingu spoločnosti Ryanair, Kenny Jacobs.

Samozrejme, všetky letenky nebude Ryanair predávať za pár eur, veľký počet miest (minimálne polovica) bude rezervovaných business class, ktoré budú podstatne drahšie.

Ryanair chce spojiť významné európske a americké mestá, predbežne do svojho plánu zahrnula Chicago, Boston, New York, Londýn, Berlín, Paríž a svoj domáci Dublin.

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia