Rýchle pôžičky cez sms od SMS Credits - recenzia

Rýchle pôžičky cez sms od SMS Credits - recenzia

Na malom slovenskom trhu už existujú desiatky úverových spoločností, ktoré sľubujú rýchlu finančnú pomoc keď je je do výplaty dlho a účet zíva prázdnotou. Pomerne dravo si snaží svoj podiel na trhu s krátkodobými pôžičkami uchmatnúť SMS Credits, takže je na čase priniesť detailnú recenziu tohto poskytovateľa.

SMS Credits pôžičky poskytuje spoločnosť River EURO, s.r.o so sídlom na: Dlhá 95C, 010 09 v Žiline. Je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu v Žiline pod vložkou číslo 51295/L, oddiel s.r.o. Spoločnosť vznikla dňa 13.05.2009.

Základné parametre

mobil a peniazeSpoločnosť si postavila svoje podnikanie na požičiavaní menších súm od 20 do 250 € s možnosťou výberu lehoty splatnosti na 5,10 alebo maximálne 15 dní. Podobne ako pri konkurenčných sms pôžičkách, aj na web stránke spoločnosti www.smscredits.sk sa dočítate, že poskytuje bezúčelové finančné prostriedky ľuďom, ktorým chýba niekoľko desiatok eur do výplaty. Je pravdou, že niekomu môže byť dosť trápne požiadať o pomoc rodinu alebo priateľov a preto môže byť firma, ktorá Vám požičia bez toho, aby ste jej museli byť v budúcnosti zaviazaný, celkom vhodné riešenie.

Na druhej strane si treba uvedomiť, že SMS Credits nie je ani žiaden priateľ ktorý Vám pomôže v núdzi bez odplaty. Jedná sa biznis ako každý iný, ktorý nepozná „kamošov“ a z tohto pohľadu sú prezentačné materiály spoločnosti typu: „Máte v živote niekoho, na koho sa môžete vždy spoľahnúť?…“ trochu nadnesené. Je samozrejmé, že nikto nepožičia bez odplaty. O koľko teda preplatíte pôžičky z SMS Credits? Záleží od toho, v ktorej úrovni vernostného programu sa nachádzate. Čim viac ste si požičali, tým bude pre Vás nasledovná pôžička lacnejšia. Pri splatení minimálne 4 záväzkov v riadnom termíne a v plnej sume sa klient dostáva do druhej úrovne. Do tretej úrovne, pri ktorej je cena pôžičky najnižšia sa zákazník „prebojuje“ až po včasnom uhradení 7 a viac záväzkov. Ročná percentuálna miera nákladov sa pri sms pôžičkách z tejto spoločnosti pohybuje od 944,11% do 13864,19 %, záleží od úrovne vernostného programu, v ktorej sa klient nachádza. To je naozaj úctyhodné číslo, ale je typické pre krátkodobé sms pôžičky na malé sumy.

Príklad:

Požičiate si 50 € s maximálnou splatnosťou 15 dní. Po uplynutí tejto lehoty budete musieť vrátiť o 8,55 € navyše, teda celková sumu bude spolu s istinou predstavovať 58,55 €. Poviete si, že to nie je veľa, ale RPMN sa pri takýchto parametroch vyšplhá až na 4558,20 %. (toto číslo ilustruje o koľko percent pôžičku za rok preplatíte).

Na výpočet celkovej sumy ktorú budete musieť vrátiť môžete použiť aj online kalkulačku ktorá sa nachádza priamo na hlavnej stránke spoločnosti.

Oplatí sa?

Ako bolo spomenuté vyššie, ročná percentuálna miera nákladov je enormne vysoká, aj keď na pomery v oblasti krátkodobých sms úverov priemerná. Určite sa nedá povedať, že by bolo požičanie si peňazí za RPMN cez 13000 % výhodné. Preto si musíte byť vedomý, že požičanú sumu na pár dní o dosť preplatíte. Na druhej strane je potrebné povedať, že spoločnosť nezatajuje poplatky, úroky a ani RPMN – každý záujemca dopredu presne vie, o koľko pôžičku preplatí.

Ako podať žiadosť

V prípade, že Vás ponuka tejto spoločnosti zaujala, a mali by ste záujem o jej služby, musíte sa najskôr registrovať – buď vyplnením online formulára na ich webe alebo ešte jednoduchším spôsobom – prostredníctvom sms správy. Po schválení registrácie a vytvorení účtu máte už všetky ďalšie žiadosti vopred schválené. V prípade nedostatku fin. prostriedkov stačí požiadať o sumu od 20 -250 € cez sms správu alebo prihlásením sa do Vášho zákazníckeho účtu. V prípade, že žiadate o úver po prvý krát, najviac môžete získať 100 €. Po riadnom splatení prvého dlhu už môžete požiadať aj o väčšiu sumu, max. však 250 €.

Podmienky

Služby tejto spoločnosti môžu využiť dospelí občania. Podmienkou je bezdlžnosť voči ostatným finančným a štátnym inštitúciám (žiadateľ nesmie byť evidovaný v žiadnom z registri dlžníkov) a žiadateľ musí mať otvorený účet v ktorejkoľvek banke v SR.

Read more

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

V súčasnosti sa Slováci tešia mimoriadne priaznivým podmienkam poskytovania hypoték. Tretí mesiac roka prepísal niekoľko rekordov – priemerná úroková sadzba novo poskytnutých úverov na bývanie klesla na neuveriteľných 1,95 % p.a., pričom po prvý krát v histórii bola pokorená magická, dvojpercentná hranica. Nikdy predtým sa nedal nový úver na bývanie

By Redakcia