Sberbank mení úrok na termínovaných vkladoch

Sberbank mení úrok na termínovaných vkladoch

Ak sa Vám podarilo v predchádzajúcich mesiacoch niečo ušetriť, nebuďte pohodlný a nenechajte peniaze len tak ležať na bežnom účte. Miesto toho ich vložte na termínovaný vklad, kde Vám aspoň niečo zarobia. Aj keď momentálne nie sú úrokové sadzby na trhu zrovna najlákavejšie, dobrou správou je, že Sberbank Slovensko podstatne zvýšila úroky na vkladových produktoch.

Dá sa predpokladať, že najbližší rok nedôjde k nárastu úrokových sadzieb, takže zvyšovanie úrokov na termínovaných vkladoch bude skôr výnimkou ako pravidlom. „Aktuálne na vkladoch s viazanosťou päť a deväť mesiacov ponúkame najvyššie úroky na trhu. Odporúčame preto sporiteľom využiť tento čas na výhodné uloženie voľných peňazí,“ radí Michaela Koštialová, šéfka odboru vývoja produktov Sberbank.

sberbank_logo2Od januára banka zvýšila úroky pri päť mesačnej viazanosti z pôvodných 0,30 % na 1,10%. Pri deväť mesačnej viazanosti došlo k nárastu z 0,70 % na 1,30 %.

Termínovaný vklad dokáže efektívne zhodnotiť úspory a je ideálnym riešením v situácii, keď máte voľné finančné prostriedky, o ktorých viete, že ich nebudete istý čas potrebovať. Podľa dĺžky obdobia, kedy tieto peniaze nebudete potrebovať, sa vyberá dĺžka viazanosti. Sberbank štandardne ponúka viazanosť na termínovanom vklade 1, 2, 3, 5, 6, 9, 12, 13 a 24 mesiacov (platí pre termínované vklady v domácej mene). Klienti však môžu svoje voľné finančné prostriedky zhodnocovať aj na termínovanom vklade v cudzích menách, kde sú však možnosti viazanosti značne obmedzené (1,3,6, a 12 mesiacov).

Pri vkladoch s 12 a 24 mesačnou viazanosťou Sberbank Slovensko ponúka možnosť pripisovania úrokov mesačne alebo kvartálne.

Banka garantuje výšku úrokovej sadzby počas celej doby viazanosti termínovaného vkladu. Vklad je možné po uplynutí viazanosti automaticky obnoviť na ďalšie obdobie.

Parametre produktu

Názov poskytovateľa Sberbank Slovensko, a.s.
Názov produktu Termínovaný vklad
Možnosť viesť vklad v cudzej mene? áno
Viazanosť v mene EUR 1, 2, 3, 5, 6, 9, 12, 13 a 24 mesiacov
v cudzej mene 1,3,6, a 12 mesiacov
Poplatky
Zriadenie účtu 0,00 €
Vedenie 0,00 €
Zrušenie 0,00 €
Poplatok za transakciu a výpis 0,00 €
Sankcia za nedodržanie zmluvnej viazanosti Doba viazanosti  Sankcia
1 mesiac strata úroku z vyberanej, vyplatenie istiny
2 mesiace
3 mesiace
5 mesiacov strata úroku za 75 dní z vyberanej sumy. Ak je počet dní menší ako 75 dní, tak strata úroku za aktuálny počet dní
6 mesiacov strata úroku za 80 dní z vyberanej sumy.
9 mesiacov strata úroku za 140 dní z vyberanej sumy
12 strata úroku za 180 dní z vyberanej sumy
13
24 strata úroku za 360 dní
36 strata úroku za 540 dní

 Úrokové sadzby pre termínovaný účet v EUR

sberbank terminovany vklad uroky copy

zdroj: sberbank.sk

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia