Sberbank zaradila do svojej ponuky zlatú kreditku MasterCard Gold

Sberbank zaradila do svojej ponuky zlatú kreditku MasterCard Gold

K finančným inštitúciám, ktoré majú v ponuke zlatú MasterCard v kreditkovom prevedení – teda VÚB, ČSOB sa nedávno zaradila aj Sberbank Slovensko.

Banka tým zareagovala na stúpajúci dopyt po prémiových kartách zo strany slovenských klientov. Trend využívania prémiových kariet, teda takých, čo ich držiteľom ponúkajú dodatočné výhody, je v Európe oveľa citeľnejší – takmer každá piata vydaná platobná karta je prémiová. Napriek tomu, že Slovensko stále za európskym priemerom výrazne zaostáva (s podielom iba 5%), situácia sa začína vyvíjať v prospech prémiových kariet aj na tuzemskom trhu. Slováci sa naučili oceniť okrem širokej akceptačnej siete aj príjemnejšie cestovanie, bezplatné asistenčné služby, či možnosť získať zľavy určené výlučne pre držiteľov prémiových kariet.

Prémiové karty už dávno nie sú karty len pre milionárov. Napríklad karta MasterCard Gold, teda zlatá karta, je ideálnym nástrojom pre klientov, ktorým na účet chodí príjem s priemernou alebo jemne nadpriemernou mzdou,“ hodnotí Matouš Michněvič, riaditeľ produktových riešení MasterCard Europe pre Slovensko a Česko.

MasterCard_GoldA skutočne, zlatú MasterCard si môže dovoliť takmer každý, nakoľko poplatok je finančne únosný – Sberbank si za kreditku pýta iba 40 € ročne a 0,83 € mesačne za vedenie kartového účtu. Za tieto prijateľné poplatky ponúka množstvo výhod – úverový limit do výšky až 15 000 € (výška schváleného limitu bude závisieť od príjmu žiadateľa, respektíve od obratov na účte). Peniaze z kreditky je možné čerpať až 45 dní bezúročne, po skončení bezúročného obdobia bude prípadný a nevyrovnaný dlh úročený sadzbou 16,90 % ročne. Dohodnutý úverový limit je možné jednorázovo vyčerpať pri bezhotovostnom nákupe, hotovostné transakcie majú stanovený týždenný limit 500 €.

Čerpané peniaze môže majiteľ kreditky splácať viacerými spôsobmi – automatickým inkasom, prevodným príkazom alebo vkladom na pobočke. Z praktického hľadiska je najlepšie zriadiť si automatické inkaso – na konci bezúročného obdobia si banka automaticky stiahne dlžnú sumu z bežného účtu klienta. Držitelia kreditných kariet tak môžu celý mesiac veselo nakupovať „na účet“ Sberbank bez úroku a nemusia si strážiť termíny. S každou splátkou sa výška úverového limitu obnovuje o sumu uhradenej splátky. Pre majiteľov kreditky to znamená, že peniaze majú kedykoľvek k dispozícii bez toho, aby o ne museli opätovne žiadať.

Nová platobná karta je vybavená bezkontaktnou technológiou Paypass, vďaka ktorej môžete platiť za menšie nákupy rýchlejšie a pohodlnejšie iba obyčajným priblížením karty k platobnému terminálu.

K vyššie spomínaným funkciám a možnostiam karty sa však pridáva aj zopár nadštandardných. Veď čo by to potom bolo za „prestížnu kreditku“???

Užívajte si nadštandardné výhody zlatej MasterCard

Držitelia MasterCard Gold zadarmo získavajú členstvo vo vernostnom programe MasterCard Elite. Tento program prináša množstvo benefitov, odmien a výhod pre držiteľov prémiových kariet – napríklad bezplatný vstup do letiskových VIP salónikov v neďalekej Viedni a v Prahe, zvýhodnené ceny v sieti prestížnych hotelov a reštauráciách…Sberbank ako ďalší benefit ponúka členstvo v kluboch Hertz a Avis, kde klienti získavajú špeciálne zľavy. V neposlednom rade držiteľa prémiovej kreditky istotne potešia bezplatné asistenčné služby Nonstop Alarm Centra, ktoré ponúknu pomocnú ruku a efektívne riešenie pri problémoch v domácnosti, ale napríklad aj na cestách, keď sa Vám auto vypovedá službu…

Parametre

Názov banky Sberbank Slovensko, a.s.
Názov produktu MasterCard Gold
Druh medzinárodná kreditná karta
Typ MasterCard
Platnosť karty 3 roky
Úverový rámec 2000 – 15 000 €
Týždenný hotovostný limit 500,00 €
Bezúročné obdobie 45 dní
Vedenie bežného účtu je podmienkou pre vydanie karty? nie
Podmienky fyzické osoby od 18 rokov s pravidelným bankou akceptovateľným príjmom (zo závislej činnosti, z podnikania, z prenájmu)
Úroková sadzba po skončení bezúročného obdobia 16,90 % p.a.
Minimálna splátka / mesačne 5% z dlžnej sumy + poplatky a úroky
Možnosť zriadenia 100 % inkasa dlžnej sumy áno
Poplatky
Vydanie karty 0,00 €
Ročný poplatok za hlavnú kartu 40,00 €
Ročný poplatok za dodatkovú kartu 3,00 €
Mesačné vedenie úverového účtu 0,83 €
Transakcie realizované platobnou kartou
Bezhotovostná platba 0,00 €
Výbery hotovosti
z bankomatov vlastnej banky 5 €
z bankomatov konkurenčných bánk 2% z vyberanej sumy, minimálny poplatok 5 €
z bankomatov v zahraničí 2% z vyberanej sumy, minimálny poplatok 5 €
výber na pobočke 2% z vyberanej sumy, minimálny poplatok 10 €
Iné
Zmena úverového limitu 3,00 €
Zrušenie karty pred obnovou 0,00 €
Blokovanie karty 0,00 €
Mesačné zasielanie výpisov 0,00 €
Upomienka pri omeškaní 10,00 €
Znovuvygenerovanie PIN kódu a zmena PIN kódu cez bankomat 3,50 €
Vydanie náhradnej karty po strate a krádeži 8,30 €
Mesačný poplatok za 100 % inkaso dlžnej sumy 1,00 €

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia