Sberbank

Sberbank

Sberbank Slovensko a.s. funguje na slovenskom bankovom trhu od polovice februára 2013. Dovtedy bola zastúpená značkou Volksbank Slovensko. Po odkúpení 100 % akcií od Volksbank International došlo k zmene obchodného mena a názvu banky, nielen na Slovensku ale aj v Českej republike. Pod správu Sberbank tak prešli všetci pôvodní klienti Volksbank. Na prvý pohľad nenápadná finančná inštitúcia je najväčšou a najsilnejšou ruskou bankou, ktorá spravuje takmer tretinu všetkých aktív ruského bankového sektora. Majoritným akcionárom je ruská centrálna banka, ktorá vlastní 50 % zo základného imania, zvyšnú polovicu si rozdelilo takmer 245 tisíc fyzických a právnických osôb a investorov z Ruskej Federácie a z celého sveta.

Nový hráč na bankovom trhu sa zaviazal podporovať slovenské obchodné aktivity na ruskom trhu a na trhoch Spoločenstva nezávislých štátov. Podpísaním Dohody o spolupráci so Slovenskou agentúrou pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO ) Sberbank ponúka slovenským podnikateľom možnosť identifikovať a spolufinancovať podnikateľské príležitosti v Rusku a SNŠ.

Sberbank sa chce v najbližšom zameriavať na zvýšenie trhového podielu v oblasti firemných klientov a taktiež chce zlepšiť svoje postavenie v retailovom segmente a to predovšetkým inováciou produktov. Doposiaľ však k veľkým zmenám neprišlo – produkty sú v podstate rovnaké, ako ponúkala pôvodne Volksbank. V portfóliu banky je však kompletná ponuka bankových produktov od bežných účtov, cez sporiace a vkladové produkty až po úvery, kreditné karty a hypotéky.

Základné informácie a kontakt

Adresa hlavného sídla Vysoká 9, 810 00 Bratislava
Telefón 02/ 5965 1111
Info linka / klientské centrum 0850 123 123
Pre zablokovanie karty volajte non stop linku 0850 123 123
Email market@sberbank.sk
Web http://www.sberbank.sk
Kód banky 3100
Znakový kód (označenie banky) LUBA
SWIFT kód / BIC LUBASKBX

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia