Sberbank

Sberbank

Sberbank Slovensko a.s. funguje na slovenskom bankovom trhu od polovice februára 2013. Dovtedy bola zastúpená značkou Volksbank Slovensko. Po odkúpení 100 % akcií od Volksbank International došlo k zmene obchodného mena a názvu banky, nielen na Slovensku ale aj v Českej republike. Pod správu Sberbank tak prešli všetci pôvodní klienti Volksbank. Na prvý pohľad nenápadná finančná inštitúcia je najväčšou a najsilnejšou ruskou bankou, ktorá spravuje takmer tretinu všetkých aktív ruského bankového sektora. Majoritným akcionárom je ruská centrálna banka, ktorá vlastní 50 % zo základného imania, zvyšnú polovicu si rozdelilo takmer 245 tisíc fyzických a právnických osôb a investorov z Ruskej Federácie a z celého sveta.

Nový hráč na bankovom trhu sa zaviazal podporovať slovenské obchodné aktivity na ruskom trhu a na trhoch Spoločenstva nezávislých štátov. Podpísaním Dohody o spolupráci so Slovenskou agentúrou pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO ) Sberbank ponúka slovenským podnikateľom možnosť identifikovať a spolufinancovať podnikateľské príležitosti v Rusku a SNŠ.

Sberbank sa chce v najbližšom zameriavať na zvýšenie trhového podielu v oblasti firemných klientov a taktiež chce zlepšiť svoje postavenie v retailovom segmente a to predovšetkým inováciou produktov. Doposiaľ však k veľkým zmenám neprišlo – produkty sú v podstate rovnaké, ako ponúkala pôvodne Volksbank. V portfóliu banky je však kompletná ponuka bankových produktov od bežných účtov, cez sporiace a vkladové produkty až po úvery, kreditné karty a hypotéky.

Základné informácie a kontakt

Adresa hlavného sídla Vysoká 9, 810 00 Bratislava
Telefón 02/ 5965 1111
Info linka / klientské centrum 0850 123 123
Pre zablokovanie karty volajte non stop linku 0850 123 123
Email market@sberbank.sk
Web http://www.sberbank.sk
Kód banky 3100
Znakový kód (označenie banky) LUBA
SWIFT kód / BIC LUBASKBX

Read more

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

V súčasnosti sa Slováci tešia mimoriadne priaznivým podmienkam poskytovania hypoték. Tretí mesiac roka prepísal niekoľko rekordov – priemerná úroková sadzba novo poskytnutých úverov na bývanie klesla na neuveriteľných 1,95 % p.a., pričom po prvý krát v histórii bola pokorená magická, dvojpercentná hranica. Nikdy predtým sa nedal nový úver na bývanie

By Redakcia