Slováci často využívajú možnosť výmeny starého úveru za nový s lepšími podmienkami

Slováci často využívajú možnosť výmeny starého úveru za nový s lepšími podmienkami

V posledných rokoch sa nedá nevšimnúť si zvýšený záujem Slovákov o refinancovanie úverov. S finančnými produktami pri ktorých sa stará pôžička vymení za novú s lepšími podmienkami sa ako keby roztrhlo vrece.

Banky tak reagujú na požiadavky svojich klientov, ktorí už nechcú splácať predražené úvery. Každý, kto si doposiaľ riadne a včas splácal svoj záväzok, môže jednoducho povedané zmeniť banku a ušetriť tým dosť peňazí na úrokoch ale aj na poplatkoch za vedenie úverového účtu.

O refinancovanie má záujem takmer každý druhý dlžník

Banky zažívajú nápor žiadostí o refinancovanie, prípadne konsolidáciu úverov pri znížení úrokových sadzieb a pri spustení reklamných kampaní. Vysoký záujem o tieto produkty je daný aj konkurenčným bojom jednotlivých bankových domov. Podľa nedávnych prieskumov, ktoré realizovala VÚB banka, otázka refinancovania je aktuálna a zaujíma až polovicu zo všetkých dlžníkov. To však nebolo jediné zistenie. Z prieskumu tiež vyplýva, že až tretina Slovákov by mala problém vyjsť do výplaty bez aktivovaného povoleného prečerpania alebo kreditnej karty. Pravidelne a dlhodobo „na dlh“ žijú tisícky slovenských domácností. Istotne aj tieto zaujímavé zistenia boli jedným z dôvodov, prečo VÚB banka do svojej ponuky úverových produktov zaradila takzvanú Flexipôžičku na vyplatenie úverov, ktorá sľubuje úrokové zvýhodnenie až 2 %. Vďaka nižším úrokom a dlhej lehote splatnosti (až 10 rokov) je možné výrazné zníženie mesačnej splátky, nezriedka až o 50 %. Okrem toho, že si takýmto spôsobom znížite finančné zaťaženie, Vaše mesačné výdavky budú prehľadnejšie, nakoľko splácať budete len jeden úver s jedným dňom splatnosti a navyše nebudete musieť platiť drahé poplatky za vedenie úverových účtov, kreditných kariet či povolených prečerpaní. Podľa údajov zistených Všeobecnou úverovou bankou si v priemere na vyplatenie starých dlhov požičiavame až 7500 € s lehotou splatnosti až 8 rokov. Vďaka zvýhodnenej úrokovej sadzbe až o 2 % a odpusteným poplatkom za vedenie úverového účtu a za poskytnutie pôžičky tak môže klient ušetriť počas celej splatnosti až 1200 €.

Atraktívne úrokové sadzby poskytuje viacero bánk

percenta kockyVÚB banka však nie je jediná, ktorá na refinancovanie láka výhodnými sadzbami. Začiatkom roka OTP banka spustila akciu s marketingovo pútavým názvom: „Pozor, padajú úroky.“ Zmyslom akcie je zníženie úrokov na vybraných úverových produktov podľa toho, aké dodatočné produkty si klient objedná. v OTP banke si tak môžete zriadiť extra výhodný otp REFINANC expres úver s úrokovým bonusom až 3 % p. a. Zvýhodnenie úrokovej sadzby o 2 % p.a. oproti pôvodnej sadzbe je automatické a získa ho každý záujemca, ktorému mu bude schválený otp REFINANC expres. Automatické zvýhodnenie o 2 % však platí do najnižšej úrokovej sadzby 8,5 % p.a. V prípade, že si klient presmeruje mzdu na účet do OTP banky, tak získa ďalšie zvýhodnenie o 0,8 % p.a. a ak si poistí refinančný úver v poisťovni Groupama Garancia OTP banka poskytne ďalší úrokový bonus vo výške 0,2 %. Celkom tak môžete získať úrok nižší až o 3 %. Prostredníctvom otp REFINANC Expres úveru môžete refinancovať záväzky voči iným finančným inštitúciám až do výšky 20 000 €, znížiť si celkové náklady, získať úver bez dokladovania príjmu a sprehľadniť si výdavky.

Zľahčenie úveru o 2 % sľubuje aj direct banka ZUNO, ktorá poskytne automatické zníženie úrokovej sadzby oproti starej účelovej alebo neúčelovej pôžičke, pričom zníženie je obmedzené minimálnym úrokom 6,90 % ročne. Prostredníctvom ZUNO pôžičky môžete splatiť a nahradiť až 10 úverov novým vo výške od 500 € maximálne však do 20 000 €.

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia