Slovakia Energy kupuje Energetické centrum - polepší si o 130 tisíc klientov

Slovakia Energy kupuje Energetické centrum - polepší si o 130 tisíc klientov

Alternatívny dodávateľ elektriny a plynu spoločnosť Slovakia Energy potvrdila to, o čom sa už dlhšiu dobu špekulovalo – kúpu stopercentného obchodného podielu vo firme Energetické centrum.

Konečné slovo v plánovanej transakcii obchodného podielu zo švajčiarskej firmy Cromicron ktorá doposiaľ vlastnila 100% podiel vo firme Energetické centrum na Slovakia Energy mal antimonopolný úrad, ktorá nedávno oznámil, že transakciu schválil.

Z histórie…

Majiteľmi firmy Slovakia Energy sú českí podnikatelia Hana Písaříková a Jiří Písařík. Na slovenskom trhu alternatívnych dodávok elektriny a plynu pôsobia už šiesty rok. V roku 2008 začala firma dodávať elektrinu malým a stredným podnikom, o rok neskôr rozšírili svoje klientské portfólio aj o domácnosti. V druhej polovici roka 2011 spoločnosť vstúpila aj na trh so zemným plynom, ktorý dodáva ako domácnostiam, tak aj podnikom. Vďaka tomuto kroku ich existujúci zákazníci získali výhody dodávky elektriny a plynu pod jednou strechou, čo umožnilo lepšiu kontrolu nákladov vynaložených na energie.

Zázemie v ČR

ziarovka energiaPodnikatelia Písaříkovci pôsobia aj v Českej replike prostredníctvom spoločnosti Bohemia Energy, ktorá je jedným z najväčších alternatívnych dodávateľov elektriny a plynu u našich susedov. Svedčí o tom aj skutočnosť, že koncom minulého roka spoločnosť mala v ČR vyše 400 000 klientov. Práve Bohemia Energy je materskou spoločnosťou Slovakia Energy, ktorá prevezme Energetické centrum.

Celá transakcia by sa mala podľa Pisaříka uskutočniť do konca Septembra, vďaka čomu si Slovakia Energy zvýši počet existujúcich klientov o 130 000 (čo je aktuálny počet zákazníkov firmy Energetické centrum). Čo sa týka dodávok energií sa zmena majiteľa firmy nedotkne. Majitelia nevylučujú možnosť kúpy ďalších dodávateľov energií. Podľa ich vyjadrenia je konsolidácia energetického trhu prirodzená – na Slovensku aj v Českej republike existuje množstvo dodávateľov bez dlhodobejšej perspektívy, ktoré nemajú šancu na prežitie bez akvizície silnejším hráčom.

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia