Slovenská požičovňa nepožičiava najlacnejšie

Slovenská požičovňa nepožičiava najlacnejšie

Slovenská požičovňa, poskytovateľ nebankových pôžičiek je divíziou spoločnosti Consumer Finance Holding a.s., ktorá je jedným z leadrov poskytovania spotrebiteľského financovania na slovenskom trhu. To, že sa nejedná o žiadneho malého hráča dokazuje aj skutočnosť, že na nebankovom trhu má CFH až 60 percentný podiel. Významnou mierou k tomuto úspechu prispieva aj obchodná značka Slovenská požičovňa ktorá vznikla s cieľom konkurovať bankovým produktom. Na Slovensku pôsobí už od roku 1995, pričom prelomové obdobie nastalo v roku 2005, kedy sa Slovenská požičovňa začlenila do Consumer Finance Holding, patriacej do skupiny VÚB Intesa San Paolo.

V ponuke Slovenskej pôžičovne sa nachádzajú rôzne typy úverov – okrem bezúčelových (Najľahšia pôžička, mladomanželská pôžička), nájdete v produktovom portfóliu spoločnosti aj špeciálne, účelové úvery – na rekonštrukciu a bývanie, hypopôžičku a nebankovú hypotéku pod názvom pôžička na kúpu nehnuteľnosti. Podľa typu úveru si môžete prostredníctvom Slovenskej požičovne požičať sumu od 600 € až do 100 000 €. Splatnosť sa upravuje podľa aktuálnych finančných možností klienta, pričom splátky je možné rozložiť na obdobie od jedného do desiatich rokov (vždy po 12 mesiacoch).

slpo-200x200Cieľom tejto obchodnej divízie spoločnosti Consumer Finance Holding je poskytovať spotrebiteľské úvery s minimom administratívy, čo firma priamo na svojich webových stránkach www.slovenska-pozicovna.sk uvádza ako hlavnú výhodu: „Vybavenie pôžičky je veľmi jednoduché, vybavíte ju v troch krokoch.“ Nemusíte nikam chodiť, nikto nepríde ani za Vami domov – o úver môžete požiadať online, z pohodlia domova. Najskôr je potrebné vybrať si požadovanú sumu a splatnosť úveru, potom si vyberiete konkrétny typ produktu. Potom už zostáva vyplniť online žiadosť a počkať na vyjadrenie o tom, čo bola Vaša žiadosť schválená či zamietnutá. V snahe čo najviac zjednodušiť celý proces, firma vytlačí zmluvu namiesto klienta, pošle ju na adresu žiadateľa, ktorý ju po podpísaní pošle spolu s požadovanými dokumentami obratom na adresu divízie. Okrem žiadosti je tak potrebné poslať aj kópiu občianskeho preukazu + iného dokladu totožnosti (napríklad vodičského preukazu, rodného listu a podobne) a samozrejme je potrebné priložiť aj doklad preukazujúci výšku príjmu.

Sú aj lacnejšie úverové produkty

Jednoduché a promptné vybavenie žiadosti o úver na diaľku je prvou a zároveň aj poslednou výhodou, ktorú môže Slovenská požičovňa svojim klientom ponúknuť. Jej úverové produkty sú totižto aj na prvý pohľad oveľa drahšie ako bankové produkty. Bežne sa úrok pohybuje okolo 19-22 %. Pre porovnanie, napríklad Unicredit Bank poskytuje bezúčelový spotrebný úver s úrokom 8 % p.a. pre každého, kto prejde základným skóringom banky – teda kto má pravidelný, preukázateľný príjem a kto je bez záznamu v úverovom registri. Na rozdiel od bánk sú v Slovenskej požičovni podmienky pre poskytnutie úveru oveľa benevolentnejšie – stačí mať vek od 21-68 rokov a korešpondenčnú adresu v SR. Služby nebankových spoločností poskytujúcich rýchle pôžičky tak využívajú najmä osoby s nízkymi zdokladovateľnými príjmami a s potrebou získania okamžitej finančnej hotovosti.

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia