Slovenská sporiteľňa láka na úroky vopred. Za ročnú viazanosť vyplatí 1 %

Slovenská sporiteľňa láka na úroky vopred. Za ročnú viazanosť vyplatí 1 %

SLSP opäť oživila ponuku termínovaného vkladu, pri ktorom vypláca úroky vopred. Tentokrát láka na termínovaný vklad s viazanosťou 12 mesiacov, na ktorom sľubuje vyplatenie úroku vopred a v hotovosti vo výške 1 % p.a. Treba povedať, že marketingovo je to veľmi šikovný ťah, ktorým sa Slovenská sporiteľňa snaží zahmliť nižšie úročenie termínovaných vkladov v porovnaní s konkurenciou. Zdá sa, že na stratégia „vyplatenia úroku vopred a v hotovosti“ zaberá na sporiteľov viac ako možnosť vyššieho zhodnotenia voľných finančných prostriedkov po skončení viazanosti.

Ako je na tom konkurencia?

Pre porovnanie BKS Bank ponúka na termínovanom vklade s 12 mesačnou viazanosťou (pri výške vkladu od 3.000 – 9.999,99) úrok až 1,85 % p.a. Prima banka si pre svojich klientov, ktorí majú v tejto banke vedený Osobný účet, tiež pripravila lepšie úročenie ako Slovenská sporiteľňa – pri ročnej viazanosti zhodnotia svoje voľné finančné prostriedky úrokom 1,8 % p.a.

sporenie drobneV minulosti SLSP dokonca ponuku ozvláštnila – namiesto peňazí vopred dostal klient hodnotný tovar ako notebook, 3D televízor, skúter, iPad alebo chladničku, pričom odmena závisela od výšky vkladu a dĺžky viazanosti.

Tento krát je ponuka bez darčeka a s úrokom, ktorý skôr pripomína lepšie sporiace účty bez viazanosti.

Za predčasný výber prídete o vopred zarobené úroky

Minimálny vklad je stanovený na 1000 €. V prípade, že sporiteľ si vyberie vklad skôr ako pred skončením 12 mesačnej viazanosti, Slovenská sporiteľňa mu zníži vklad o na začiatku vyplatený úrok. Nedodržanie viazanosti je teda sankcionované odobratím celého „vopred zarobeného úroku“. Čo sa týka poplatkov, štandardne ako pri väčšine konkurenčných produktov, klient neplatí žiadne poplatky za zriadenie, vedenie či zrušenie TV.

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia